Český VR turnaj startuje! Vezměte do ruky ovladače a staňte se šampionem virtuální reality

První celorepublikový turnaj virtuální reality. Nasaďte si brýle, vezměte do ruky ovladač a staňte se mistrem České republiky ve Space Pirate Trainer!

PRAHA (10.4.2017) – Do turnaje Czech VR League se můžete kvalifikovat od 10. do 30. dubna, a to hned v devíti hernách v pěti městech České republiky. Počet vašich pokusů není omezený, počítá se vždy jen ten nejlepší výsledek.

Partnerské herny, které poslouží k tréninku a nominaci do semifinále, najdete v Praze (Kino Pilotů – Brainz, Dimension, Keen VR, Virtuální realita Argentinská

KVR), v Plzni (VR Future, VRRoom Pilsen), v Hradci Králové (Holodeck), Pardubicích (Virtuální realita Pardubice) a Kladně (virtualGame).

Z každé herny postoupí vždy první tři s nejlepšími výsledky do semifinálové kola, které se bude konat v pražském OD Kotva, kde se mohou účastníci už těšit na první hodnotné ceny. Osm nejlepších semifinalistů posléze postoupí do velkého finále, které proběhne 25. května v rámci Czech VR Festu. Zde hráči obhájí svůj talent a finálně poměří své herní skóre.

Czech VR Festu

Největší festival virtuální a rozšířené reality ve Střední Evropě proběhne 24. a 25. května v Praze na Jatkách 78. V rámci programu se představí absolutní světová špička VR a AR, vizionáři, světoví vývojáři, špičkoví odborníci z oblasti medicíny, průmyslu, vzdělávání, architektury, herního průmyslu, ale i umění.

Hlavní částí festivalu bude mezinárodní konference, na kterou dorazí přes 50 expertů na VR/AR, kteří vystoupí pro více než 500 odborníků z celého světa. Jejím cílem je nejen ukázat nové trendy, ale také rozšířit spolupráci mezi vysokými školami, špičkovými vývojáři, výzkumnými institucemi, výrobci a státem a otevřít cestu pro využívání virtuální a rozšířené reality ve školství, lékařství a dalších oborech.

Na výstavě si pak budou moci fandové virtuální reality na vlastní kůži vyzkoušet novinky od všech předních značek, mezi které patří Oculus Rift, HTC Vive, SONY Playstation VR, Google, Microsoft a Samsung, a setkat se přímo s výrobci a vývojáři. K dispozici budou nejenom virtuální brýle, ale i simulátory, které prožitek ještě zintenzivní.

Festival Czech VR Fest se koná pod záštitou místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka, děkana FEL ČVUT Pavla Ripky a vedoucího DCGI na FEL ČVUT Jiřího Žáry.

Důležité odkazy