Atos na vrcholu indexu CAC 40 Governance za kvalitu řízení a společenské odpovědnosti

Praha, 19. dubna 2017 ‒ Atos, globální leader v digitální transformaci, se umístil na vrcholu hodnocení CAC 40 Governance Indexu. Nový ukazatel úrovně korporátního řízení je založený na francouzském burzovním indexu CAC 40. Vyvíjí ho Euronext spolu s ratingovou agenturou pro společenskou odpovědnost firem (CSR) Vigeo Eiris.

Index seřazuje firmy z indexu CAC 40 pařížské burzy na základě jejich úrovně správy a řízení. V úvahu se bere zejména důležitost přikládaná zapojení společenské odpovědnosti firem a udržitelnosti do rozhodovacích mechanismů.

Atos se nachází v nejlepší desítce firem CAC 40. Výsledek je určován 45 ukazateli, které hodnotí čtyři hlavní kritéria:

  • zodpovědné jednání představenstva a organizace: efektivita, vyváženost moci, zapojení faktorů společenské odpovědnosti;
  • audit a interní kontroly: nezávislost specializovaných výborů a hodnocení CSR rizik;
  • práva akcionářů: spravedlivý přístup a ochrana menšin;
  • zodpovědné odměňování řídicích pracovníků.

Toto hodnocení odráží ambiciózní strategii společenské odpovědnosti Atosu, jejímž základem je už od roku 2008 důvěra v zaměstnance, zákazníky, akcionáře a partnery, a také přístup integrovaného reportingu v rámci hodnocení výkonu.

Thierry Breton, předseda představenstva a CEO společnosti Atos řekl: „Jsme rádi, že CAC 40 Governance Index ocenil několikaletou práci Atosu v oblasti společenské odpovědnosti a řízení. Toto uznání odráží náš dlouhodobý závazek úzce spolupracovat se všemi zainteresovanými stranami a postavit naši firemní strategii a rozhodovací procesy na osvědčených postupech zodpovědného řízení. Naším příspěvkem k zodpovědnější a udržitelné společnosti chceme vytvářet trvalejší hodnotu pro klienty, které doprovázíme na jejich cestě k digitální transformaci.“

Pozice v první desítce CAC 40 Governance Index doplňuje sérii dalších mezinárodních ocenění, které Atos získal. Mezi nejvyšší z nich patří ocenění Global Reporting Initiative na úrovni GRI-G4 Comprehensive za Integrované reporty společenské odpovědnosti firmy, a pozice leadera v žebříčku Dow Jones Sustainability Indices World and Europe – Gold level v sektoru IT služeb.

Atos získal označení leader v IT odvětví také v rámci projektu CDP v indexu Climate Performance Leadership Index a dosáhl i na zlatou úroveň uznání v hodnocení EcoVadis CSR.

***

O společnosti Atos

Společnost Atos SE (Societas Europaea) je lídrem v oboru digitální transformace, má zhruba
100 000 zaměstnanců v 72 zemích a její roční tržby dosahují přibližně 12 miliard euro. Skupina má zákazníky po celém světě a je evropským lídrem v oblastech Big Data, kybernetické bezpečnosti, Digital Workplace, poskytuje cloudové služby, správu infrastruktury i dat, řešení Business & Platform a prostřednictvím Worldonline, evropského lídra v oboru plateb, i transakční služby. Společnost pomáhá klientům v různých sektorech, jako jsou obrana, finanční služby, zdravotnictví, výroba, média, služby, veřejný sektor, maloobchod, telekomunikace a doprava, uskutečňovat digitální transformaci díky svým novátorským technologiím, znalostem digitálních aplikací
i průmyslových oborů. Společnost Atos je celosvětovým IT partnerem olympijských
a paralympijských her a její akcie jsou obchodovány na pařížské burze Euronext Paris. Atos působí pod obchodními jmény Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy, Unify a Worldline.