HoppyGo rozjel půjčování aut mezi lidmi. S novou službou mohou majitelé aut vydělávat, když svoje auto nepotřebují

Praha, 21. dubna 2017 – Česká auta až 95 % času parkují a přitom jsou s nimi spojené stálé náklady. Nová aplikace HoppyGo umožňuje nepoužívaná auta pronajímat, aby vydělávala i v čase, kdy je jejich majitelé nepotřebují. Zapůjčení auta je plně pojištěné, lidé si na pronájmech mohou vydělat i několik tisíc korun měsíčně. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS.

2017-04-21 15_16_54-HoppyGo. Jedeme v tom spolu..png

Aplikace HoppyGo běží už několikátý měsíc v testovacím provozu. V současnosti je v ní dostupných více než 100 aut a proběhlo už několik desítek zápůjček. “HoppyGo je služba, která propojuje lidi, kteří potřebují auto, s těmi, kteří jim ho mohou půjčit. HoppyGo nabízí službu mobility všem. Navíc si půjčíte přesně takové auto, jaké v tu chvíli potřebujete, a levněji než při standardním pronájmu. Třeba na míru na nákupy do Ikea. HoppyGo je přirozeným krokem v rychle rostoucí sdílené ekonomice. Čím dál tím víc lidí si uvědomuje, že je rozumnější auta nevlastnit a sdílet je s ostatními uživateli. Díky komplexnímu pojištění rizik je toto řešení navíc velmi bezpečné. HoppyGo je pro nás cesta, jak ulevit městům i lidem v nich, říká ke spuštění HoppyGo šéf služby Edward Meegan.

Auto si mohou půjčit lidé starší 21 let. Prakticky to funguje tak, že majitel vozu v aplikaci nastaví, kdy je auto volné. Zájemce se půjčujícímu ozve, a když ten poptávku schválí, domluví si předávku vozu. Aplikace umožňuje oboustranné hodnocení. Majitel vozu může ohodnotit chování zákazníka a ten naopak bude moci popsat stav auta a přístup jeho vlastníka.

Přes HoppyGo můžou být půjčovány vozy mladší dvaceti let. Cenu za půjčení si určuje sám majitel. HoppyGo si z ceny půjčovného účtuje 20% provizi. Součástí ceny je i plné pojištění, které poskytuje partner aplikace, pojišťovna Allianz. HoppyGo má ambice stát se významným hráčem na evropském trhu v oblasti sdílení aut, testovací provoz byl nyní spuštěn v Praze a po úspěšném otestování budou následovat další země. „Proto chceme naši službu neustále zlepšovat a přinášet levnější řešení mobility pro co nejširší skupinu lidí – uvítáme, když se s námi podělíte o první zkušenosti s naší službou na edward@hoppygo.cz,“dodává Edward Meegan.

O HoppyGo

HoppyGo je platforma pro sdílení aut mezi lidmi. Staví na osobním kontaktu, vzájemné důvěře a přátelských vztazích mezi uživateli aplikace. Byla vytvořena s cílem změnit to, jak lidé přemýšlí o autech. Chce je naučit, aby se při jejich využívání chovali ekologičtěji a ekonomicky racionálně. Aplikace má přispět ke snížení množství aut ve městech. Díky ní si lidé, kteří se po městech potřebují pohybovat, mohou půjčit vozy, které už v ulicích parkují.

Ke změně chování má přispět tržní mechanismus. HoppyGo spojuje ty, kteří potřebují auto, s těmi, kteří ho mohou půjčit. Lidé, kteří ho právě nevyužívají, si budou moci na provoz vydělat, zatímco ti, kteří ho nevlastní, si jej budou moci bezpečně a výhodně půjčit.

HoppyGo vznikla jako projekt společnosti CreativeDock. Je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. CreativeDock službu vyvíjí společně s několika významnými firmami, pro které je vytváření nových projektů z oblasti sdílené ekonomiky a nových řešení mobility důležitou prioritou – jedná se o partnery jak v oblasti financí, tak automobilového průmyslu.