Nový bezdrátový router AVM FRITZ!Box 4040 přichází na trh

Společnost AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro širokopásmový přístup k Internetu, bezdrátový přenos dat, hlas, video a IPTV. Nosnými produkty AVM jsou zařízení řady FRITZ!Box, která poskytují širokou škálu funkcí pro hlasovou i datovou komunikaci a multimédia v HD kvalitě.

Většina uživatelů potřebuje k Internetu připojovat více zařízení, a uvítá proto možnost snadno si vytvořit LAN síť pro domácnost či menší firmu. K tomu mohou využít bezdrátový router AVM FRITZ!Box 4040, jehož prodej byl zahájen na jaře tohoto roku.

AVM FRITZ!Box 4040 se vyznačuje velmi kompaktními rozměry a díky integrovanému Gigabit WAN portu je možné ho využít s jakýmkoliv DSL, CATV nebo optickým modemem. Zařízení poskytuje všechny nezbytné funkce pro snadné sdílení vysokorychlostního internetového přípojení prostřednictvím WLAN.

Pro bezdrátovou konektivitu je router AVM FRITZ!Box 4040 vybaven sadou pokročilých Wi-Fi technologií 2 x 2 dual band Wireless AC+N (866 Mbit/s + 400 Mbit/s).  Alternativně je možné využít čtyři LAN porty Gigabit Ethernet a nechybí ani rozhraní USB 3.0 a USB 2.0.

Funkční možnosti rozšiřují nadstavbové aplikace FRITZ!NAS pro vzdálený přístup k datům na lokální síti, Media server pro distribuci multimediálního obsahu pro podporované klienty (SMB, FTP, UPnP AV) a v neposlední řadě FRITZ!App Fon umožňující volání přes Internet po Wi-Fi z mobilů Android a iPhone.

Důležitou předností všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm