Inovační veletrh představí robotický bar, nábytek z 3D tiskárny a dalších téměř 40 projektů, které budou práci i životy lidí ovlivňovat stále víc

Unikátní možnost vyzkoušet si high-tech projekty na vlastní kůži. To nabídne zájemcům Inovační veletrh, který bude spolu s dvoudenním Innovation Summit Prague vrcholem Týdne inovací, největší události roku zaměřené na podporu inovací, nejnovější technologie a umělou inteligenci, která proběhne od 22. do 27. května.

Vychutnat si drink mixovaný robotem, vyzkoušet teleportaci, zvítězit v samurajském VR souboji nebo si upříst nanovlákno. To vše a mnoho dalšího si budou moci vyzkoušet a zažít návštěvníci Inovačního veletrhu, který se koná 26. a 27. května v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při ČVUT v Praze a jehož pořadatelem je European Leadership & Academic Institute (ELAI).

Veletrh se zaměří na moderní technologie, které se již brzy stanou běžnou součástí domácností i fungování firem, také na inovativní nápady českých firem, inovačních center či inkubátorů. Celkem nabídne prezentaci až 40 projektů. „Lidé budou mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si vynálezy, které se brzy stanou naší každodenní realitou v blízké budoucnosti. Dali jsme si záležet na tom, aby byl veletrh co nejvíce zábavný a zároveň přínosný, a to jak pro lidi z byznysu, tak i širší veřejnost. Veletrh bude probíhat v pátek i v sobotu, aby jej mohly navštívit i rodiny s dětmi,“ vysvětluje Lukáš Sedláček, ředitel ELAI a pořadatel Týdne inovací 2017.

Oblíbený drink návštěvníkům namixuje unikátní Robotický bar, na jehož vývoji se podíleli studenti ČVUT. Díky virtuální realitě a speciální VR instalaci se budou zájemci moci potápět v korálovém moři, teleportovat se z místnosti do místnosti nebo si skočit z vysokého útesu bez trvalých následků na zdraví. Kromě toho budou mít možnost setkat se s investory do inovativních startupů, dozvědí se, jak snadno a lehce řídit domácnost pomocí mobilu, jaké fondy a granty čerpat pro své inovativní nápady a produkty, naučí se, jak účinně propojit vědecké poznatky s potřebami byznysu a nahlédnou do top výzkumných projektů prestižního Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT.

Vstup na inovační veletrh je zdarma. Zváni jsou všichni.

Součástí Innovation Summit Prague je také odborná konference s tématem dopadů umělé inteligence a nejnovějších „Smart“ technologií na fungování firem i osobní životy lidí, která bude slavnostně zahájena rektorem ČVUT, profesorem Petrem Konvalinkou. Jedním z hlavních řečníků pražské konference bude Seán Ó hÉigeartaigh, ředitel Centra pro studium existenčních rizik Cambridgeské univerzity, který zároveň spolupracuje s Leverhulme Centre for the Future of Intelligence. To bylo v roce 2016 slavnostně otevřeno matematikem a teoretickým fyzikem Stephenem Hawkingem. Vystoupí také Erwin Brunner, ředitel operací firmy Amazon v regionu střední a východní Evropy, a profesor Vladimír Mařík, známý český vědec, odborník na umělou inteligenci a ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.

Své zkušenosti a práci představí na konferenci také Michal Pěchouček, zakladatel Centra umělé inteligence ČVUT, Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, Kateřina Falk, vedoucí vědecká pracovnice projektu ELI Beamlines při Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR, Jan Feyereisl, výkonný ředitel AI Roadmap Institute či Petr Očko, předseda Technologické agentury ČR a mnoho dalších.

Týden inovací se koná pod záštitou předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky, dále pod záštitou Hospodářské komory České republiky a Svazu průmyslu a dopravy České republiky.

Vstup na inovační veletrh je pro všechny zdarma. Počet míst na hlavní konferenci summitu inovací je omezen a zbývá pouze několik málo míst, vstup je možné zakoupit zde.

Partnery druhého ročníku Týdne inovací jsou Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, TA ČR, ČVUT, CzechInvest a další. Hlavním komerčním partnerem je Appmine, zlatým partnerem Erste Corporate Banking Group, Amazon a KOMIX, stříbrnými partnery jsou Google, E.ON, PRK Partners, EGAP, Behavio Labs, Factorio Solutions, Magistrát hl. m. Prahy a Zastoupení Evropské komise v ČR.


Patrony Týdnu inovací jsou Erwin Brunner, ředitel operací Amazonu v regionu střední a východní Evropy, Pavel Kráčmar, člen představenstva České spořitelny zodpovědný za korporátní bankovnictví a finanční trhy, Taťána Le Moigne, ředitelka Google ČR a SR, a Martin Lukeš z Podnikohospodářské fakulty VŠE v Praze.

O Týdnu inovací:

Týden inovací je největší událost roku zaměřená na inovace, moderní technologie, umělou inteligenci a koncept chytrých měst. Jejím cílem je seznámit města, firmy a veřejnost s nejnovějšími světovými trendy na poli inovací a moderních technologií.

Týden inovací se koná od 22. do 27. května po celé ČR. Jeho součástí je Innovation Summit Prague, který se odehraje 26. a 27. května v Praze. Hlavní událostí Innovation Summit Prague je páteční odborná konference v prostorech Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Inovační veletrh, který se bude konat po oba dny summitu na stejném místě.

O ELAI:

European Leadership & Academic Institute (ELAI) vznikl v roce 2010 s cílem kultivovat rozvoj talentů v ČR. A to jak pomocí vzdělávacích aktivit pod vedením výjimečných osobností, tak organizováním celorepublikových událostí na podporu inovací, podnikání a startupů. Vytváří platformu, kde neexistují mantinely pro nové nápady, myšlenky a spolupráci. Pořádá českou podobu celosvětové události Týden podnikání, dále Týden inovací a startupové soutěže Get in the Ring a Creative Business Cup.