Lifecake, irista nebo Photo Companion. Bezplatné digitální služby společnosti Canon, které fotografie dělají dosažitelnější a kvalitnější

PRAHA, 24. května 2017 – Stejně jako je důležité zachycovat zážitky a zásadní životní momenty, je třeba mít také možnost je uchovávat a sdílet se svými blízkými. I na to společnost Canon myslí. A právě k těmto účelům nabízí své digitální služby. Zatímco irista slouží jako cloudové úložiště pro všechny fotografie, Lifecake dokáže přehledně ukládat a prohlížet fotografie nebo videa dětí a vytvářet tak kontinuální fotografickou i video kroniku jejich života přístupnou kdykoliv a odkudkoliv. A aby vzniklé snímky byly co nejlepší, nabízí Canon aplikaci Photo Companion, který fotografům formou bezplatných kurzů šitých na míru poradí, jak toho dosáhnout.

„Společnost Canon má za sebou bezmála osmdesát let dlouhou historii, během níž jsme s radostí mnohokrát reagovali na měnící se trendy v oblasti zobrazování a spoluvytvářeli tak svět fotografie. Nástup digitálních služeb je dalším významným mezníkem a já už nyní vím, že se s touto výzvou vypořádáme stejně dobře, jako jsme zvládli řadu předchozích. Výsledkem tak bude nejen potvrzení silné pozice společnosti Canon na celosvětovém trhu, ale především další miliony našich spokojených zákazníků,“ říká Ladislav Paleček, ředitel společnosti Canon CZ.

irista: vzpomínky na jednom místě

Prostředí iristy je bezpečné a inteligentní cloudové úložiště pro všechny fotografie, které zdarma nabízí prostor 15 GB pro zachycené vzpomínky na jednom místě. Ukládá snímky v originální kvalitě, včetně souborů RAW, a inteligentně je označuje podle obsahu – od západů slunce po sport, což zásadním způsobem zjednodušuje jejich vyhledávání. Navíc umožňuje jejich přidávání i následné sdílení prostřednictvím účtů na Googlu, Facebooku nebo Flickru. Nezáleží přitom, jestli se uživatel do služby irista připojí prostřednictvím osobního počítače, chytrého telefonu či tabletu, protože irista je připravena pro všechna prostředí. Důležité také je, že i po nahrání na naše úložiště veškerá práva ke snímkům zůstávají jejich majiteli. A co když prohlížení fotografií v digitální podobě už nestačí? I to má snadné řešení – přímo z prostředí iristy lze objednat špičkovou fotoknihu. Postup je přitom velmi jednoduchý: uživatelé v prohlížeči vyberou oblíbené snímky a vytvoří si z nich fotoknihu přesně podle svých představ.

Vstupní úroveň úložiště irista, která je k dispozici zcela zdarma a nabízí veškerou funkcionalitu platformy, dovoluje do cloudového prostoru uložit až 15 GB dat. Pokročilí nebo profesionální uživatelé, kteří pro svá fotoalba potřebují kapacitu větší, si mohou přikoupit úroveň účtu se 100 GB nebo 1 TB úložného prostoru.

Lifecake: ideální záznamník životních milníků dětí

Společnost Lifecake vznikla, když jeden z jejích zakladatelů ujel přes 9 000 km, aby mohl být u narození svého synovce. Byl to úžasný zážitek, ale po návratu domů si uvědomil tu nesmírnou vzdálenost, jež musel překonat. Proto začal vyvíjet aplikaci, která umožní být ve spojení s ostatními. Nakonec se mu s ní podařilo uspět natolik, že jeho start-up v roce 2015 odkoupila společnost Canon, která již nabízenou službu ještě zdokonalila. Nicméně její základní poslání je neměnné: umožnit prostřednictvím fotografií zaznamenávat životní milníky dětí. Lifecake tak pomáhá ukládat a zároveň sdílet konkrétní mimořádné okamžiky v podobě, která dovoluje si je kdykoliv užít s rodinou a přáteli.

A právě v tom Lifecake vyniká. Ve schopnosti v různých prostředích (osobní počítač, telefon, tablet) přehledně ukládat a prohlížet fotografie nebo videa potomků a vytvářet tak kontinuální fotografickou i video kroniku jejich života, která je přístupná kdykoliv a odkudkoliv.

Canon Photo Companion: využijte svůj fotoaparát na maximum

Stát se lepším fotografem, který naplno dokáže využít techniku Canon, nemusí být vždy snadné. Proto společnost Canon především majitelům zrcadlovek nabízí aplikaci, která jim prostřednictvím bezplatných kurzů šitých na míru poradí, jak zachycovat ty nejlepší snímky. Canon Photo Companion je momentálně kompatibilní prakticky s kompletní řadou EOS včetně mirorlessů, a brzy přibude i podpora dalších nedávno představených zařízení. Co uživatelé aplikace získají? Po stažení si jednoduše vyberou svůj fotoaparát a způsob, jakým fotografují, a aplikace jim přizpůsobí zobrazované články a videa. Budou plnit různá cvičení a tipy v rámci kurzu a po jejich splnění postupně přecházet na nové a pokročilejší, dokud nedosáhnou nejvyšší úrovně. Ke zdokonalení lze ale využít i inspiraci ambasadorů Canon a dalších mnoha fotografů a jejich snímků. Při cestách pak uživatelé mohou čerpat z rad, díky nimž získají odpověď na otázku, jak různé metropole zpoza hledáčku zachycovat dosud nevídaným způsobem.

Všechny výše uvedené aplikace jsou dostupné prostřednictvím Google Play i App Store.

 

O společnosti

Canon Europe je regionální obchodní a marketingové zastoupení japonské společnosti Canon Inc., která působí celkem ve 116 zemích v Evropě, na Středním východě a v Africe a zaměstnává zde 19 000 lidí.

Společnost Canon, Inc. byla založena v roce 1937 s cílem nabízet zákazníkům nejkvalitnější fotoaparáty dostupné na trhu. Fascinace obrazem a jeho možnostmi ale Canon podněcovala k rozšíření vlastních technologií do mnoha dalších oblastí trhu. Společnost se tak etablovala jako přední světový dodavatel spotřebitelských i podnikových řešení pro zpracování obrazu. Portfolio značky Canon zahrnuje široký sortiment produktů – od digitálních kompaktních fotoaparátů a zrcadlovek přes televizní kamery a přenosné rentgenové přístroje až po multifunkční a produkční tiskárny. Společnost Canon pro všechny tyto produkty poskytuje vysoce kvalitní podporu a řadu služeb s přidanou hodnotou.

Canon intenzivně investuje do výzkumu a vývoje s cílem přinášet nejhodnotnější a nejinovativnější produkty a služby, které uspokojí tvůrčí potřeby zákazníků. Značka Canon tak všem zákazníkům – od amatérských fotografů až po profesionální tiskárny – umožňuje plně uplatnit jejich zaujetí pro obraz.

Podnikovou filozofií společnosti Canon je Kyosei – „společně žít a pracovat pro obecné blaho“. V rámci regionu Evropy, Středního východu a Afriky usiluje společnost Canon Europe o trvale udržitelný růst a cíleně se zaměřuje jak na omezení environmentálních dopadů svých činností, tak i na to, aby zákazníkům nabídla produkty, řešení a služby, pomocí kterých mohou i oni snížit svůj negativní vliv na životní prostředí. Canon je držitelem globální certifikace dle standardu ISO 14001, která potvrzuje prvotřídní přístup společnosti k otázkám ekologie a ochrany přírody.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.