RICOH WG-50: Nový outdoorový fotoaparát, vodotěsný do hloubky 14 metrů, odolný proti nárazu (vydrží pád z výšky 1,6 m) a tlaku vzdorný do 100 kg

Praha, 31. května 2017 – Firma Pentec s. r. o., která zastupuje společnost RICOH IMAGING COMPANY, LTD. v České a Slovenské republice, uvádí na trh nový fotoaparát RICOH WG-50, jenž je pokračovatelem oblíbené série WG určené nejen pro outdoorové aktivity. Lehké kompaktní tělo má vysoce odolnou konstrukci pro záznam snímků v náročných outdoorových podmínkách.

RICOH WG-50 je odolný proti nárazům – vydrží pád z výšky 1,6 metrů, a jeho mimořádně spolehlivá vodotěsná konstrukce zajistí bezstarostné snímání pod vodou až do hloubky 14 metrů. Model odolá tlaku až do 100 kg, a používat jej lze i při nízkých teplotách – až do mínus 10°C.

Fotoaparát nabízí řadu funkcí, které usnadňují pořizování snímků ve vysokém rozlišení 16 Mpx a videoklipů ve FULL HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů). Je vybaven LCD displejem, jehož úroveň jasu lze okamžitě přizpůsobit úrovni osvětlení při fotografování.

Široká nabídka doplňkových příslušenství – především držáků – umožňuje fotoaparát bezpečně připevnit na jízdní kolo, surf, helmu apod. Pomocí kreativních funkcí, jako jsou intervalové nebo vysokorychlostní snímání, může uživatel zachytit jedinečné snímky a videoklipy.

Hlavní charakteristika / Přednosti:

  1. Vysoce odolná konstrukce
   – Zajistí až dvě hodiny nepřetržitého používání pod vodou v hloubce do 14 metrů
   – Pevná vzduchotěsná konstrukce odolá nárazu z výšky 1,6 metru
   – Odolnost proti mrazu až do -10 ° C a vůči tlaku až do 100 kg

 

 • Výjimečná kvalita obrazu

 

 • WG-50 má CMOS snímač s rozlišením 16Mpx, který zajišťuje vysoké rozlišení snímků, nízkou hladinou šumu a vysokorychlostní snímání. Zároveň disponuje citlivostí ISO až 6400 při nízkém šumu. Tato kombinace zajišťuje kvalitní, ostré snímky za jakékoliv situace.
 • Fotoaparát nabízí inovativní funkce, jako je například režim „Noční snímek z ruky“, který automaticky zachytí několik snímků stejné noční scény, které spojí do jednoho snímku bez rozmazání.
 • U WG-50 najdete širokou škálu scénických režimů, které usnadňují fotografování.

 

 • Širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem s ohniskovým rozsahem 28 – 140mm

 

 • WG-50 je vybaven výkonným pětinásobným objektivem s optickým zoomem
  + s ohniskovou vzdáleností od 5 mm do 25 mm (ekvivalentní přibližně 28 mm až 140 mm ve formátu 35 mm) – vyhovuje tak širokému spektru scén.
 • Poskytuje také další užitečné funkce, jako jsou: Makro režim pro zachycení detailů z pouhého jednoho centimetru, nebo funkci Inteligentní zoom pro fotografování v režimu teleobjektivu, která bez porušení kvality obrazu rozšiřuje rozsah přiblížení přibližně až 36krát (ekvivalent 1008 mm ve formátu 35 mm).

 

 • Snímání pod vodou

 

 • WG-50 je speciálně navržený pro fotografování a natáčení pod vodou – podvodní režimy jsou naprogramovány tak, aby optimalizovaly barvu a kontrast. Tyto režimy poskytují ostré a reálné snímky tím, že zvyšují odstíny červené barvy, které se při fotografování pod vodou vytrácejí,
  a účinně kompenzují ztrátu kontrastu způsobenou difúzí světla ve vodě.
 • Funkce Zapnutý + Vypnutý blesk umožňuje uživateli postupně zachytit dva snímky s jediným závěrem – jedním bez blesku a druhým s bleskem.

 

 • Šest LED světel pro makro fotografii + režim Autoportrét a LED světlo

 

 • Díky LED světlům je fotoaparát ideální pro makrofotografii.
 • Uživatel může na LCD monitoru zřetelně vidět mikroskopický svět, který nelze pozorovat pouhým okem, a bez námahy zachytit poutavé a detailní makro snímky.
 • Režim Autoportrét používá blikající LED kontrolky pro bezpečné zachycení obličeje v rámečku snímku.
 • Pomocí LED osvětlení lze fotoaparát použít ve tmě jako svítidlo.

 

 • Full HD nahrávání videoklipů

 

  • Model nabízí natáčení videoklipů ve FULL HD v rozlišení 1920 x 1080 px při poměru stran 16:9 a frekvenci 30 snímků / sek.
  • K dispozici je také funkce vysokorychlostního snímání pro pomalé přehrávání videoklipů.

 

 • Snímky/videoklipy lze přehrávat např. na LCD televizi díky integrovanému výstupu micro-HDMI (typ D).
 • Trojnásobná anti-shake ochrana proti rozmazaným snímkům
 • LCD monitor o velikosti 2.7”

 

O společnosti RICOH IMAGING, LTD.

Společnost Ricoh Imaging, Ltd. je jedním z předních celosvětových dodavatelů zábavných
a profesionálních zobrazovacích zařízení, s vysoce ceněným dědictvím značek Pentax a Ricoh. Široké portfolio těchto značek zahrnuje digitální zrcadlovky, fotoaparáty středního formátu, fotoaparáty bez zrcátka (mirror less) s výměnnými objektivy, digitální kompakty se zoomem, outdoorové kompakty a širokou řadu vysoce výkonných objektivu včetně příslušenství. Kromě toho nabízí i několik typů víceúčelových dalekohledů.

Kořeny společnosti sahají do roku 1919, kdy byla v provincii Tokya Nishi-Sugamo založena továrna společnosti Asahi Optical na výrobu objektivů a oční optiky. V roce 1938 společnost rozšířila portfolio produktů na služby zahrnující design objektivů, fotografické objektivy a dalekohledy pod jménem Asahi Optical CO. LTD. V roce 2002 se společnost přejmenovala na PENTAX. O 6 let později se PENTAX spojil s výrobcem optiky firmou HOYA CORPORATION. 1. října 2011 se PENTAX stal 100% dceřinou společností Ricoh, Ltd. a 1. srpna 2013 začal fungovat pod jménem Ricoh Imaging Company, Ltd. Ricoh Imaging Europe S.A.S je evropskou centrálou a dceřinou společností Ricoh Imaging Company, Ltd. v Japonsku.

O společnosti Pentec s. r. o.

Firma PenTec s. r. o. působí na trhu od roku 1991 jako výhradní distributor zobrazovacích zařízení (outdoorové akční kamery, outdoorové fotoaparáty, odolné digitální zrcadlovky, objektivy apod.) značky PENTAX a od roku 2011 také RICOH pro Českou a od roku 2015 Slovenskou republiku.