Cenu Zlatý IDET vyhrál poprvé v historii produkt z oblasti kyberbezpečnosti – Fidelis Network & Fidelis Endpoint

Praha, 5. června 2017 – Integrovaný systém Fidelis Network & Fidelis Endpoint společnosti Fidelis Cybersecurity, který v České republice nabízí firma net.pointers, vyhrál ocenění Zlatý IDET 2017 v kategorii vojenských a bezpečnostních komunikačních a informačních technologií – bezpečnosti a ochrany informací. Poprvé v historii veletrhu IDET tak toto prestižní ocenění získal produkt z oblasti kyberbezpečnosti.

Zlatý IDET je cena udílená nejlepším exponátům na Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Letos bylo do soutěže přihlášeno 27 produktů, které byly následně prezentovány v rámci veletrhu. Z 27 nominovaných bylo cenou Zlatý IDET 2017 odměněno pouze pět a poprvé v historii akce bylo jedním z nich i integrované bezpečnostní řešení.

„Jsme nadšeni, že byl na takto významném veletrhu oceněn produkt, který v rámci komplexní ochrany nabízíme našim klientům. Prestižní ocenění Zlatý IDET je i pro nás ujištěním, že poskytujeme jen ty nejkvalitnější produkty, které zákazníky ochrání před nejzákeřnějšími útoky. Dobrou zprávou je i to, že se produktům z oblasti kyberbezpečnosti konečně dostává zasloužené pozornosti. I dnes totiž existuje až příliš mnoho firem, které právě tuto oblast podceňují,“ říká Martin Půlpán, generální ředitel společnosti net.pointers, která řešení Fidelis Cybersecurity v České republice nabízí.

Vítězný produkt, tedy integrované řešení Fidelis Networks & Fidelis Endpoint, představuje pokročilý systém ochrany počítačových sítí a koncových bodů proti aktuálním sofistikovaným útokům zejména typu APT (Advanced Persistent Threat). K unikátním vlastnostem řešení patří pokrytí všech fází útoku od detekce a ochrany proti prvotnímu proniknutí až po zabránění krádeži dat. Systém ukládá velké množství informací o dění na síti, a proto je schopen provádět kontinuální zpětnou analýzu činnosti útočníka. Přenášená data analyzuje do hloubky a dokáže rozklíčovat veškerou probíhající komunikaci na všech portech vedenou jakýmkoliv protokolem.

O net.pointers
Ryze česká společnost net.pointers, s.r.o., se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost a oblast unified communications. Působí ve střední Evropě, na Blízkém východě a v asijsko-pacifickém regionu. Firma disponuje zkušenostmi v oblastech prevence a ochrany komunikačních sítí proti kybernetické kriminalitě, ochrany proti útokům DDoS, forenzních analýz, unified communications a vzdělávání v kybernetické bezpečnosti. Poskytované služby zahrnují profesionální zákaznickou podporu, zavádění technologií, managed security services a kontinuální vývoj softwaru, včetně vývoje vlastních aplikací a SW nadstaveb.

O Fidelis Cybersecurity

Fidelis Cybersecurity je americká společnost, která se od roku 2002 pohybuje v oblasti kybernetické bezpečnosti. Patří mezi celosvětové technologické lídry v oboru. Její produkty jsou špičkou v kategorii ochrany před útoky typu APT (Advanced Persistent Threat) a v kategorii NextGen IDS/IPS, jak ji v září 2016 definoval Gartner.

O veletrhu IDET

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Veletrh navštěvují zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.