Do SimpleCell Networks vstupuje Pactio Invest

Praha, 3. července 2017 – Společnost Pactio Invest vedená Miloslavem Vyhnalem získala 34% podíl ve firmě SimpleCell Networks, která je operátorem sítě internetu věcí (IoT) na bázi technologie Sigfox. Pactio tím vstupuje do nového sektoru, ve kterém IT a telekomunikační odborníci očekávají v dalších letech mohutný rozvoj.  V souvislosti s akvizicí došlo i k posílení manažerského týmu SimpleCell Networks.

2016-12-15-13_40_00-simplecell-eu-connecting-things

Investiční ředitel Pactio Invest Miloslav Vyhnal komentuje investiční záměr: “Technologie Internetu věcí je v posledních dvou letech na obrovském vzestupu a to jsme teprve na samém počátku rozvoje. Tuto oblast jsme si zvolili i pro diverzifikaci našich investičních aktivit, které již obsahují zdravotnictví, inženýring nebo reality. Při investičním rozhodování hrály důležitou roli zkušenosti a vize řídícího tandemu SimpleCell – Pavla Sodomky a Jana Johna a špičkové znalostní zázemí jejich týmu v práci s novými technologiemi.”

V souvislosti se změnami ve struktuře akcionářů ve skupině SimpleCell došlo i k posílení řídícího týmu SimpleCell Networks. Členem představenstva a provozním ředitelem společnosti se stává Jan Soukal, bývalý manažer PPF a člen představenstva Sazky sázkové kanceláře. Střídá v představenstvu společnosti Jana Johna.

“Příchodu Honzy Soukala si cením zejména pro jeho zkušenosti ve vysokém managementu významných společností. V SimpleCell se budu nadále věnovat strategickému řízení společnosti a expanzi na nové trhy,” dodává Jan John ke změnám ve vedení SimpleCell Networks.   

Společnost SimpleCell Networks již podepsala první komerční kontrakty v oblasti SmartCity, například projekt parkování v Liberci s ČD Telematika, vodního a energetického hospodářství. Zároveň rozvíjí pilotní projekty s řadou významných společností ze segmentu energetiky, pojišťovnictví, zemědělství, logistiky, zabezpečení objektů a facility managementu.

Týmu SimpleCell Networks se podařilo uskutečnit jeden z nejrychlejších rozvojů sítě IoT ze všech operátorů Sigfoxu na světě. V současné době síť Sigfox pokrývá 93 % populace a 89 % území České republiky. Silné postavení SimpleCellu ve skupině operátorů sítě IoT potvrzuje i to, že se pod jeho záštitou uskuteční 25. a 26. září v Praze celosvětové Sigfox World IoT Expo.

O SimpleCell Networks

SimpleCell Networks a.s. je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí (IoT). Síť je založena na globální technologii Sigfox, která funguje ve 33 zemích světa a v ČR byla vybudována ve spolupráci se společností T-Mobile.

Síť umožňuje komunikovat levně, spolehlivě a bezpečně miliónům zařízení při mnohaleté výdrži baterií. K datům je možné se dostat přes jednoduché rozhraní, přes které lze zařízení integrovat do podnikových systémů v řádu hodin, anebo využit desítky IoT platforem.

Více informací na www.simplecell.eu, případně na info@simplecell.eu na Twitteru i na Stránce SimpleCell na Facebooku.