Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici… Vychází humoristický román Jakuba Horáka, který trhl rekord na serveru HitHit

Praha, 24. srpna 2017 – Může to být knižní událost roku, alespoň co se zájmu čtenářů týče. Fantastický humoristický román marketingového experta Jakuba Horáka s názvem Kočky jsou vrženy vyšel před pár dny v nákladu 4 tisíce kusů, kniha byla během okamžiku rozebrána, v současné chvíli proběhl dotisk dalších 10 tisíc kusů. Spisovatel, který stojí v čele hnutí Nevím trhl rekord na crowdfundingovém serveru HitHit. Prostřednictvím drobných přispěvovatelů vybral Horák tři čtvrtě milionu korun ještě dřív, než byl román vůbec vytištěn.

Vybrat sedm set tisíc na román o klapouchém Kocourovi, který kandiduje proti Zemanovi na prezidenta a na obálce si nese jeho useknutou hlavu – žijeme vlastně v úžasné době. Kocour je jediný tvor, který dokáže politickou situaci v zemi změnit,” hodnotí situaci autor knihy Jakub Horák.

Román Kočky jsou vrženy je z rodu Švejka a Bulgakova. Jeho hlavními hrdiny jsou Miloš Zeman a jeho mluvčí Ovčáček, mocichtivý Babiš s pobočníkem Faltýnkem, tápající premiér Sobotka i zákeřný ministr vnitra Chovanec. Proti těmto politikům stojí klapouchý Kocour, zakladatel Hnutí Nevím a bonviván, žijící v barrandovských filmových ateliérech, který se rozhodl kandidovat na prezidenta. Příběh, který se čte jedním dechem, čtenáře seznámí s králem algoritmického obchodování Karlem Janečkem a zavede do pražského gotického podzemí, kde se k divokému reji schází televizní hlasatelky v čele s Norou Fridrichovou.

Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii a ten třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor. Prezidentský kandidát Kocour Klapuška!,” píše se v popisu knihy na webu www.kockyjsouvrzeny.cz, kde mají zájemci rovněž možnost knihu objednat. Kniha je navíc k dostání u všech knihkupců sítí Pemic, Euromedia, Kosmas a Dobrovský.

Ukázky a video ke knize naleznete na webu www.kockyjsouvrzeny.cz

Jakub Horák (*1972) – expert politického marketingu a spisovatel. Jeho prvotinu Ostrov označil magazín Živel za jednu z nejzajímavějších českých novel na pomezí dobrodružné a existenciální literatury.