Cisco rozšiřuje svoji platformu Cisco Spark. Zaměří se na bezpečnost, compliance a analýzu kvality hovorů

Praha 11. září 2017 – Společnost Cisco oznámila čtyři nové aktualizace své platformy pro týmovou spolupráci Cisco Spark. Nově nabídne svým zákazníkům vylepšené šifrování komunikace a nástroje pro prevenci ztráty dat, dodatečné analytické nástroje, pokročilé zabezpečení mobilních zařízení a zabezpečení dat s možností lokálního uložení šifrovacích klíčů. Tato rozšíření jsou k dispozici prostřednictvím nového nástroje Cisco Spark Control Hub. Společnost Cisco dále uvolnila prémiové rozšíření Pro Pack, které umožní organizacím propojit Cisco Spark s jejich stávajícími produkty třetích dodavatelů.

Na začátku roku 2017 představila společnost Cisco vylepšenou verzi platformy pro týmovou spolupráci Cisco Spark, která integruje chat, video i telefonické hovory a další nástroje pro zvýšení efektivity zaměstnanců. Tu nyní rozšiřuje o nové funkce:

  • Vylepšené end-to-end šifrování a podnikové compliance funkce: Na základě legislativních předpisů musejí mít velké podniky nástroje pro prevenci ztráty dat, aby dokázaly udržet citlivé údaje v bezpečí. Kromě toho potřebují také šifrovat zprávy po celé cestě mezi odesílatelem a příjemcem, aby týmy dokázaly uchovat informace v tajnosti. Cisco Spark je nyní první podnikový komunikační produkt na trhu, který nabízí oboje.
  • Analytika hovorů: Administrátor může prostřednictvím nástroje Cisco Spark Control Hub zjistit, zda některý uživatel neměl zhoršenou kvalitu hovoru, a zda stejný problém nepostihl i další připojené. Práce s daty je navíc velmi rychlá a snadná. Administrátor tak má pocit, že celá cloudová databáze je uložena v jeho prohlížeči. Společnost Cisco definuje tento přístup jako „fluidní analýzu“. Ta je k dispozici pro nástroje Cisco Spark i Cisco WebEx
  • Vyšší zabezpečení mobilních zařízení: Osobní koncová zařízení, která zaměstnanci v práci používají díky programům „přineste si vlastní zařízení“ (BYOD), často znesnadňují zajištění efektivní bezpečnosti. Mezi nové funkce patří zámek PIN, funkce inteligentního odhlašování (Cisco Spark rozpozná, že se uživatel nachází mimo podnikovou síť) a podnikové certifikáty (Enterprise Certificate Pinning), které chrání uživatele před připojením k nebezpečným hotspotům a sítím, aniž by se uživatel připojoval prostřednictvím VPN. Jde o první řešení na trhu, které podnikové certifikáty tímto způsobem využívá.
  • Zabezpečení na úrovni lokálního úložiště: Platforma Cisco Spark zároveň nabízí zákazníkům možnost ochránit se i před útokem na samotný cloud Cisco Spark. Nově mohou využít svůj lokální server k uložení a pro poskytování klíčů k šifrování a dešifrování veškerého obsahu posílaného přes Cisco Spark. Jde tak o první end-to-end řešení na trhu s plně šifrovaným cloudovým provozem s využitím lokálně uložených klíčů.

Cisco Spark Control Hub a rozšíření Pro Pack

Společnost Cisco také uvádí pokročilý nástroj Cisco Spark Control Hub, který umožňuje spravovat celou službu Cisco Spark. Kromě toho také nabízí možnost práce s analýzou dat ze služeb Cisco Spark a Cisco WebEx.

Rozšíření Pro Pack pro nástroj Cisco Spark Control Hub je prémiová nabídka pro zákazníky, kteří požadují lepší kontrolu a pokročilejší funkce. Pro Pack poskytuje větší flexibilitu při zabezpečení, zajišťování compliance a analýze a umožňuje zákazníkům propojit Cisco Spark se svými stávajícími bezpečnostními, compliance a analytickými softwarovými řešeními od různých dodavatelů. Přístup k některým funkcím může být omezený na určité role, jako jsou pracovníci IT bezpečnosti nebo top manažeři.

Bližší informace o integraci s řešeními jiných dodavatelů u rozšíření Pro Pack jsou k dispozici v anglickém jazyce zde.

 

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.