HP představuje nová komerční zařízení pro efektivnější a interaktivnější práci

PRAHA, 15. září 2017 —HP Inc. ukázala na největší globální partnerské konferenci HP Reinvent svoji vizi řešení pro moderní pojetí práce. Představila zde nové prémiové komerční notebooky a all-in-one (AiO) zařízení společně s inovativními monitory a dalším příslušenstvím. Lidé dnes mění místa i způsoby práce, nová řada počítačů HP Elite 1000 a související řešení určená pro zlepšení spolupráce jsou proto navržena tak, aby podpořila produktivitu, inspiraci a výměnu nápadů i za hranicemi čtyř stěn klasické kanceláře.

Představa o podobě práce se dnes velmi rychle mění,  54 procent se už teď odehrává mimo kancelář a podle předpokladů by měl čas strávený prací z domova narůst o 150 procent už v příštích dvou letech. V čele těchto změn stojí především stále se rozrůstající generace mileniálů. 88 procent této skupiny očekává, že se jejich technologie prolnou pracovním i osobním životem a veškeré dosavadní předěly zmizí. Také očekávají, že technologie přinesou zlepšení jejich produktivity a všech procesů – některé oblasti, jako je spolupráce, přitom za tímto očekáváním výrazně zaostávají. 59 procent mileniálů není v tomto ohledu se současnou nabídkou řešení spokojeno. A s častějším použitím technologií narůstají i obavy z nových nebezpečí: množství útoků na koncová zařízení se za posledních šest let více než zdvojnásobilo. HP si tyto fakta dobře uvědomuje a zaměřuje se na to, aby přicházejícím generacím pracovníků umožnilo zvýšit jejich produktivitu a zlepšit možnosti spolupráce – ale i zabezpečení – ať už se přes den pohybují kdekoliv.

“Jak se stírají tradiční hranice mezi prací a osobním životem, zaměřuje se HP na vývoj takových zařízení, která uživatelům umožní mezi oběma světy hladce přecházet,” řekl Benoit Bonnafy, viceprezident oddělení komerčních osobních systémů pro oblast EMEA z HP Inc. “V podobě nových řešení pro spolupráci a produktů nejnovější řady Elite 1000, jsme připravili zařízení s revolučním tenkým a lehkým designem, tím nejlepším výkonem, zabezpečením a možnostmi správy v dané třídě,  které se přizpůsobí pracovnímu i životnímu stylu každého jednotlivého uživatele.”

Řada notebooků HP Elite 1000 byla navržena s ohledem na to, že práce dnes stále častěji probíhá mimo tradiční kancelář. Dostala proto velmi tenkou a lehkou konstrukci, fenomenální výkon, nejjasnější displeje na trhu a kromě toho ustojí i testovací zátěž podle standardu MIL-STD pro nejnáročnější prostředí. Výborně se proto hodí pro práci i pro zábavu a nabízí výbornou konektivitu. Díky speciálním vestavěným klávesám může uživatel ovládat hovory stiskem jediného tlačítka, nechybí certifikace pro Skype for Business, zvuk vyladěný společností Bang & Olufsen, funkce HP Audio Boost ani funkce pro minimalizaci okolního šumu při audio a videohovorech. Kromě toho dostala řada Elite 1000 také HP PhoneWise, jediné řešení pro Windows® na světě, se kterým lze psát zprávy a telefonovat z PC na zařízení iOS i Android™ a které výrazně usnadní přechod mezi jednotlivými typy zařízení. Jako součást portfolia nejbezpečnějších a nejlépe spravovatelných PC od HP se pak může pochlubit i funkcí HP Sure View – jedinou integrovanou obrazovkou se zabezpečením soukromí na trhu – a dále funkcemi HP Sure Start, HP Sure Click, Windows Hello a HP Multi-Factor Authenticate s Intel® Authenticate.

Nová zařízení v této řadě jsou:

 • HP EliteBook x360 1020 G2, nejtenčí a nejlehčí byznysový konvertibilní počítač, který lze používat v celkem pěti módech a který podporuje také digitální pero. Pro pocit jistoty nechybí volitelná funkce HP SureView a nejjasnější obrazovka u byznysového notebooku na světě s 700nitovým displejem, který umožní pohodlnou práci za jakýchkoliv světelných podmínek, uvnitř nebo venku. To vše pro maximální pracovní produktivitu.
 • HP EliteBook 1040 G4 je nejvýkonnější ultratenký 14palcový byznysový notebook na světě, hravě zvládne ty nejnáročnější pracovní úkoly díky čtyřjádrovým procesorům Intel® Core™ i7 s technologií vPro™, volitelnému adaptéru WWAN a baterii s dlouhou životností. Po splnění pracovních povinností se může tento stroj proměnit v plnohodnotnou herní stanici díky volitelné externí grafice akcelerátoru OMEN od HP.
 • První prémiové zařízení HP EliteOne 1000 AiO je první AiO na světě účelově navržené pro zlepšení možností spolupráce. Mimo jiné je vybaveno 2Mpx oboustrannou vyskakovací webkamerou, která se výborně hodí pro videokonference. Zároveň uživatelům nabídne výkon stolního počítače s až 7. generací 65W procesorů Intel® Core™ i7 a volitelnou cache pamětí Intel® Optane™. Se třemi variantami displeje – včetně 23,8palcového FHD, 27palcového 4K a 34palcového zakřiveného displeje – si lze počítač přizpůsobit přímo na míru a dostat z videokonferencí nebo domácího sledování filmů co nejvíc.

Pro pracovníky s velmi proměnlivým režimem, kteří potřebují být v pohybu a zároveň se neobejdou bez klasického stolního počítače, je ideálním řešením propojit zařízení HP EliteBook 1000 s těmi spravými monitory a příslušenstvím:

 • Uživatelé, kteří využívají více monitorů najednou, potěší nejnovější řada monitorů HP Elite, které mají nyní elegantní design s téměř neviditelnými rámečky na třech stranách, díky kterým je výsledný spojený obraz bez rušivých přechodů.
 • Uživatelům, kteří jsou stále v pohybu, přináší HP dvě možnosti rozšíření – dobíjení a konektivita mimo kancelář s dokovací stanicí HP USB-C Mini Dock a dobíjecí stanicí HP USB-C Notebook Power Bank.
 • Ovládejte hovory přes Skype jednoduše s novou klávesnicí HP Wireless Collaboration Keyboard, první bezdrátovou klávesnicí pro Skype for Business na světě.

Schůzky zůstávají i nadále nedílnou součástí pracovního dne, 65 procent lidí se dnes takto se svými spolupracovníky a klienty setkává hned několikrát za den. HP chápe důležitost pracovních setkání a vyvinulo další doplňky, které je mohou posunout na novou úroveň:

 • Se zařízením Sprout Pro od HP G2 vás virtuální setkání zcela pohltí. Jednání budou silně vizuální a kreativní díky duálním dotykovým obrazovkám, dedikované digitální podložce pro snadné vytváření náčrtků a komentářů a kameře pro snadné sdílení nebo převádění skutečných předmětů na digitální.
 • HP ShareBoard přeneslo klasickou poznámkovou tabuli do digitálního věku. I vzdálení účastníci meetingu mohou okamžitě vidět zaznamenávaný obsah. Ten lze navíc ihned uložit a okamžitě po setkání sdílet. Nepřijdete ani o klasické mazání.
 • HP EliteDisplay E273m je konferenční monitor s certifikací pro Skype for Business, který lze rychle a jednoduše připojit k laptopu, při hovoru se potom hodí kvalitní audio od Bang & Olufsen, vestavěný mikrofon a speciální tlačítka pro ovládání hovorů. HP LD5512 4K je velkoformátový monitor s 55palcovou úhlopříčkou, který se výborně hodí do zasedacích místností a moderních kanceláří.
 • HP Elite Presenter Mouse je více než jen tradiční myš, která při konferenci propojuje digitální a fyzický svět. Praktickým doplňkem je virtuální ukazovátko, se kterým lze zvýraznit prezentovaný obsah jak na plátně či obrazovce, tak na monitorech připojených uživatelů.

Trh práce se mění a potřeba efektivní spolupráce a kreativity se stale zvyšuje. Nové produkty poukazují na úzkou spolupráci HP s Microsoftem ve snaze zlepšit zmíněné potřeby napříč celým  portfoliem komerčních zařízení od HP. Toto partnerství bude usilovat o další zlepšování i nadále a přinese větší integraci, lepší možnosti správy a zabezpečení při použití Skype for Business, stejně jako plánovaný vývoj budoucích řešení.

“Jsme nadšení, když vidíme inovace od HP, které staví na nejnovějších technologiích od Microsoftu,” řekl Nick Parker, korporátní viceprezident z Microsoftu.”S novými produkty od HP, které byly dnes představeny, dokážou podniky reagovat na různorodé potřeby svých týmů rozptýlených po celém světě – pomohou jim dosáhnout lepších výsledků tím, že jim umožní lépe spolupracovat, kdykoliv a kdekoliv.”

Ceny a dostupnost

 • HP EliteBook x360 1020 G2 bude v České republice dostupný od října za cenu začínající na €1,299.
 • HP EliteBook 1040 G4 bude v České republice dostupný od října za cenu začínající na €1,249.
 • HP EliteOne 1000 AiO G1 bude v České republice dostupný od září za cenu začínající na €999.
 • Monitory HP Elite jsou v České republice dostupné už nyní za cenu začínající na €145.
 • Konferenční monitor HP EliteDisplay E273m bude v České republice dostupný od listopadu za cenu začínající na €299.
 • HP USB-C Mini Dock a HP USB-C Power Bank budou v České republice dostupné od října za cenu začínající na €109 v případě dokovací stanice a na €139 v případě dobíjecí stanice.
 • Bezdrátová klávesnice HP je dostupná už nyní za €89.
 • Další řešení pro spolupráci od HP budou v České republice dostupná od ledna 2018.

O společnosti HP Inc.

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

 

Tagged