Další velký projekt fungující na Sigfoxu: innogy nabízí domácnostem kontrolu spotřeby plynu.

Praha, 19. října 2017 – Energetická skupina innogy začala svým zákazníkům nabízet novou aplikaci, pomocí které mohou sledovat aktuální spotřebu plynu a porovnávat ji s nastavenými zálohami. Potřebná data se ze senzoru na plynoměru přenášejí přes síť pro Internet věcí Sigfox, kterou v České republice buduje společnost SimpleCell.

Innogy01.png

Mobilní aplikace s názvem innosvět, která klientům energetické skupiny innogy umožňuje kontrolovat vlastní spotřebu plynu na denní bázi, je komerčně dostupná od začátku října 2017. Nabízí funkci sledování aktuální spotřeby plynu, její srovnání s nastavenými zálohami a predikci spotřeby včetně vyúčtování do budoucna. Má zejména rozptýlit obavy z velkého nedoplatku či přeplatku na konci zúčtovacího období. Data z plynoměru se přenášejí denně senzorem komunikujícím přes síť Sigfox.

Zákazníci innogy kteří spadají do distribučního území GasNetu si službu monitoringu spotřeby včetně pronájmu chytrého senzoru mohou objednat za akční cenu 35 korun měsíčně, samotná aplikace innosvět je pak volně ke stažení v obchodu Google Play pro zařízení Android nebo v AppStore pro zařízení s operačním systémem iOS. Životnost baterií v senzoru je díky využití technologie Sigfox v závislosti na umístění řádově deset let.

Managing Partner ve společnosti SimpleCell Pavel Sodomka k projektu říká: “Monitoring spotřeby od innogy je ukázkou jednoduchého a efektivního řešení s využitím technologie internetu věcí. Jsme rozhodně rádi, že můžeme být u prvního chytrého řešení na českém trhu s plynem.“

David Konvalina, Head of Retail & Marketing společnosti innogy dodává: „IoT technologie nám umožňují poskytnout zákazníkům nové služby, šité na míru přesně jejich potřebám. Monitoring spotřeby fungující v síti Sigfox je toho pěkným příkladem a první reakce zákazníků to potvrzují – stovky objednávek v průběhu několika dní a několik tisíc registrovaných klientů v aplikaci ukazují budoucnost.“

O Sigfoxu:

Společnost Sigfox je předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti internetu věcí. Firma vybudovala celosvětovou síť pro připojení miliardy zařízení k Internetu při spotřebě co nejmenšího množství elektrické energie. Unikátní přístup Sigfoxu k device-to-cloud komunikaci řeší tři největší překážky ke globální akceptaci internetu věcí: náklady, spotřebu energie a globální škálovatelnost.

V současné době je síť ve 32 zemích světa a do roku 2018 se počítá s 60 zeměmi v úhrnné populaci 658 milionů lidí. S miliony připojených zařízení a rychle rostoucím partnerským ekosystémem umožňuje Sigfox firmám posunout svůj obchodní model více k digitálním službám. Společnost byla založena v roce 2011 Ludovicem Le Moanem a Christophem Fourtetem. Sídlo má v Labège poblíž Toulouse ve Francie, kterému se říká „IoT Walley“. Sigfox má kanceláře v Paříži, Madridu, Mnichově, Bostonu, San Francisku, Dallasu, Dubaji a Singapuru.

O společnosti SimpleCell Networks

SimpleCell Networks a.s. je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí. Síť je založena na globální technologii Sigfox, která funguje ve 33 zemích světa, a v ČR byla vybudována ve spolupráci se společností T-Mobile. Síť umožňuje komunikovat levně, spolehlivě a bezpečně miliónům zařízení při mnohaleté výdrži na baterie. K datům je možné se dostat přes jednoduché rozhraní, přes které lze zařízení integrovat do podnikových systémů v řádu hodin, anebo využit desítky IoT platforem.

Více informací na www.simplecell.eu, případně na @simplecelleu na Twitteru i na Stránce SimpleCell na Facebooku.