Nordic Telecom přinese bezdrátové připojení k internetu v kvalitě optiky

Skupina Nordic Telecom, čtvrtý telekomunikační operátor na českém trhu, jako první přinese bezdrátovou technologii Fiber Like Experience, která doručí stejnou kvalitu služby jako optická síť. Spolu se svým finančním partnerem J&T Private Equity Group hodlá do moderní sítě na frekvenci       3,7 GHz s LTE technologií investovat bezmála třičtvrtě miliardy korun.

„Uhradili jsme cenu dvou vysílacích bloků, které jsme v červenci získali, a chystáme se postavit moderní síť na frekvenci 3,7 GHz s LTE technologií, která umožní přenosovou rychlost až 1 Gbps. Současně bude naše frekvence využitelná jako kapacitní vrstva pro příští generaci mobilní sítě 5G. Do konce roku 2017 spustíme technologický pilot ve vybraných lokalitách. Komerční provoz pak zahájíme ve druhém čtvrtletí příštího roku,“ říká Libor Dočkálek, generální ředitel Nordic Telecom.

Do konce letošního roku proběhnou výběrová řízení na dodavatele potřebných technologií a koncových zařízení. „Chceme postupovat velmi rychle. Máme jasný a velmi ambiciózní plán rozvoje,“ dodává Libor Dočkálek.

 

Reklamy