Do Národní potravinové sbírky se zapojí 109 obchodů Tesco

– Už tuto sobotu 11. listopadu bude po celé České republice probíhat 5. ročník Národní potravinové sbírky. Od 8:00 do 20:00 mohou lidé darovat trvanlivé potraviny, kojenecké výživy nebo prostředky osobní hygieny.  Tesco následně navýší dar svých zákazníků o 20 % v hotovosti.

Praha, 8. listopadu 2017 – Rýže, čočka, olej, dětské pleny nebo sprchový gel, to jsou jen některé produkty, které mohou lidé darovat v rámci Národní potravinové sbírky.  Jedním z iniciátorů této sbírky je i společnost Tesco, která se i letos do potravinové sbírky hrdě zapojí.  Zákazníci tak budou moci ve 109 obchodech Tesco po celé republice v sobotu 11. Listopadu od 8:00 do 20:00 koupit zmíněné výrobky, které budou prostřednictvím České federace potravinových bank rozděleny lidem v nouzi.

Národní potravinová sbírka dává již tradičně možnost každému, kdo může a chce, pomoci potřebným. A to buď v roli dobrovolníků, nebo jako dárce potravin. Ač si to mnozí z nás neuvědomují, tak hlad a chudoba představují i v naší společnosti zásadní problém – podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí.

Tesco dar navýší o dalších 20 %

Všechny potraviny, které se během sobotní sbírky vyberou, půjdou do charitativních organizací, které poskytují pomoc zejména matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů a seniorům. Tesco celkový dar svých zákazníků navýší o dalších 20 % v hotovosti. Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnostArmády spásy,  NADĚJÍČeské federace potravinových bank a Charity Česká republika

Zakoupené potraviny zákazníci předají dobrovolníkům, kteří budou přímo v obchodech za pokladnami a budou mít modré zástěry s logem sbírky. Ti převezmou darované potraviny, roztřídí je a ještě večer 11. listopadu budou všechny dary převezeny do potravinových skladů České federace potravinových bank. Odtud již potraviny putují k jednotlivým charitativním organizacím a přes ně k potřebným. Důležité je, že cesta potravin je velmi krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáhají dárci především ve svém blízkém okolí.

Povědomí o sbírce a samotný zájem zákazníků rok od roku roste. „V loňském roce se jen na našich obchodech podařilo díky štědrosti našich zákazníků nasbírat více než 110 tun potravin. Tesco pak jejich dar navýšilo o téměř 600 000 korun a stejně tak tomu bude i letos,“ potvrzuje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco. Podle aktuálního průzkumu Byznysu pro společnost a agentury Ipsos tři čtvrtiny dotázaných Čechů znají projekt sbírky a rychle roste počet těch, kteří se do něj aktivně zapojují. Letos nejčastěji plánují darovat potraviny v hodnotě od 100 do 249 korun.

O společnosti Tesco Stores ČR

 • Společnost Tesco Stores ČR, a. s. vstoupila na český trh v roce 1996. V současné době provozuje
  v tuzemsku více než dvě stovky obchodů, 19 čerpacích stanic a 5 obchodních center.
 • V České republice provozuje Tesco také franšízingovou síť Žabka, která čítá více než stovku obchodů.
 • Jako první na českém trhu začalo Tesco v roce 2012 provozovat na území Prahy a okolí, Mladoboleslavska a Kladenska internetový obchod s potravinami Potraviny on-line. V roce 2013 byla služba představena na Kolínsku, Brněnsku, Hradecku a Pardubicku a loni také na Liberecku,
  Plzeňsku, Břeclavsku a Hodonínsku. Od poloviny března 2015 je služba nově dostupná také na Benešovsku.
 • V roce 2012 získala služba potraviny on-line ocenění Inovace v obchodě v  anketě MasterCard Obchodník roku.
 • Za dobu svého působení na českém trhu Tesco obdrželo řadu dalších ocenění – je například několikanásobným nositelem titulů Hypermarket roku, Obchodník roku, Nediskontní obchodní řetězec roku či TOP Retailer.
 • Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v České republice. Za vytváření rovnocenných pracovních příležitostí získala společnost ocenění v soutěži Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2008, oceněny byly také absolventské programy společnosti.
 •  V roce 2013 získala společnost 1. cenu za nejlepšího zaměstnavatele v kategorii Obchod od České studentské unie.
 • V roce 2013 začaly obchody Tesco spolupracovat s Federací potravinových bank a darují neprodané trvanlivé potraviny potřebným. V roce 2014 se spolupráce rozšířila již na 65 hypermarketů po celém Česku.
 • V posledních dvou letech prostřednictvím Nadačního fondu Tesco společnost věnovala více než 10 milionů korun na charitativní účely.