Tým Alza.eXtatus vyhrál MČR v CounterStrike Global Offensive a jejich jízda pokračuje do zahraničí

Praha, 20. 11. 2017 – Tým Alza.eXtatus, skupina hráčů z České a Slovenské repuliky, uspěla v Mistrovství ČR v počítačových hrách, které se konalo minulý týden v Brně. Tým vyhrál ve hře CounterStrike Global Offensive, na kterou se specializují. Následně se zúčastní evropské ligy ESEA MDL Season 26 Global Challenge Europe. Alza.cz podporuje eSport již dva roky, generálním partnerem týmu se stala v dubnu tohoto roku.

Česko-slovenský tým Alza.eXtatus má 5 členů: Patrik ‚DEV7L‘ Stuchlík, Staré Město z Uherského Hradiště a Jindřich ‚ZEDKO‘ Chyba z Chomutova z ČR, dále David ‚Frozen‘ Čerňanský z Liptovského Mikuláše, Martin ‚Montty‘ Melíšek z Nových Zámků a Richard ‚queztone‘ Strnátko z Bratislavy za Slovensko.  

Již 7. ročník Mistrovství České republiky v počítačových hrách je největší domácí událostí profesionálního i poloprofesionálního hraní počítačových her. Atmosféra v Brně zhoustla před finálovým duelem v nejpopulárnějším FPS (first person shooter) titulu současné doby, Counter-Strike: Global Offensive. V klání mohli fanoušci vidět skutečnou elitu hráčů, nakonec se do finále probojovali dva žhaví dravci – Alza.eXtatus a eSuba, kde Alza.eXtatus obhájil titul.

Finální pořadí MČR v Counter-Strike: Global Offensive, kde si týmy rozdělily 105 000 Kč:

  1. místo: Alza.eXtatus
  2. místo: eSuba
  3. – 4. místo: Dark Tigers
  4. – 4. místo: Majestic Lions

Alza.eXtatus se dále v prosinci tohoto roku zúčastní ESEA MDL Season 26 Global Challenge Europe,

což je největší úspěch v historii česko-slovenských hráčů CS:GO. Zde se potkají týmy ze Severní Ameriky a Austrálie proti Evropě, soutěžit se bude o 50 000 USD. Klání se koná 15. – 17. 12. 2017
v Los Angeles, USA. Obdobná utkání zpravidla sledují miliony fanoušků.

Tým se rovněž pokusí kvalifikovat do nejvyšší soutěže EPL Season 7 Europe, kde půjde
o neuvěřitelných 125 000 USD.

Aktivity týmu a konkrétní akce je možné sledovat na https://www.facebook.com/eXtatus, https://www.facebook.com/AlzaGameCenter.  

Alza.cz je schopna hráčům připravit profesionální herní sestavu, více na: https://www.alza.cz/alzapc/esport-sestavy/18858288.htm.

O společnosti Alza.cz a.s.

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2016, ve kterém Alza utržila celkem 17,4 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce. Alza doručuje své zboží a má otevřené prodejny nejen v pracovních dnech, ale i o víkendu. Své objednávky si zákazníci Alzy mohou vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Zákazníkům nabízí unikátní klubový program Alza Premium, podporuje start-upy v rámci programu AlzaVenture pro herní a hi-tech nadšence otevřela  Alza TechZone v Holešovicích a neustále rozšiřuje své produktové portfolio. V Praze a Bratislavě vybudovala jedinečný Apple Shop. Za své úspěchy získala nespočet ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi e-shopy, a celou řadu dalších. Ve třetím ročníku Alza Awards 2016 ocenila nejlepší firmy a produkty roku. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.

 

Reklamy