Sdílejte radost s HoppyGo

Praha 22. listopadu 2017 – Nemáte auto, rádi byste jeli nakupovat dárky a ještě udělali dobrý skutek? S HoppyGo vyřešíte vše naráz. Stačí, když si k tomu půjčíte přes naši aplikaci jedno z více než tří stovek sdílených aut. Je to rychlé, bezpečné a auto si navíc půjčujete od skutečných lidí, kteří ho zrovna nepoužívají. Kromě toho teď každá výpůjčka přiveze radost nejen vám, ale i dětem a seniorům, kteří svátky nemůžou oslavit se svými rodinami. Všechny provize z hoppy výpůjček, které proběhnou od 20. listopadu do 20. prosince, věnuje HoppyGo dětskému domovu v Berouně a Nemocnici Na Františku.

Svátky klidu a pohody, jak se Vánocům říká, vypadají většinou úplně opačně. Shon začíná už při shánění dárků a stromečku, ale nepoleví ani po Štědrém dni. Následuje kolotoč návštěv u příbuzných a zastavíme se až po Novém roce. Dokážete si představit, jak všechno to zařizování zvládnout bez auta?

Každý někdy potřebujeme auto, ale ne všichni ho máme. HoppyGo propojuje lidi, kteří auto mají a zrovna ho nepoužívají, s těmi, kdo ho právě potřebují. Nemusíte se nikoho doprošovat ani mu vysvětlovat, na co si ho chcete vypůjčit.  

Potřebujete převézt pořádný vánoční stromeček nebo se stěhujete? Půjčte si u nás Volkswagen Transporter či Fiat Ducato. Jestliže ale plánujete nakupování a přejíždění po městě, určitě spíš uvítáte elektrický Nissan Leaf, který zaparkujete i na modrých zónách naprosto zdarma. Navíc se o vypůjčené auto nemusíte bát. V ceně zápůjčky je již automaticky zahrnuto pojištění. V HoppyGo myslíme na vše, a tak je auto pojištěno proti havárii, odcizení nebo vandalismu. V aplikaci HoppyGo je k mání přes 300 aut nejen v Praze, ale i v Brně a dalších městech.

„V HoppyGo se setkáváme s tím, že se sdílením auta automaticky přichází radost – radost ze smysluplného využití věcí, radost z navázání dobrých vztahů. A tak nám přišlo přirozené tuto radost o svátcích posunout ještě dál. Chceme ji sdílet s těmi, kdo jí nikdy nemají přebytek – s dětmi v dětských domovech a s lidmi v domovech pro seniory. Navíc dáme nevyužitým věcem druhý život,“ říká Edward Meegan, CEO HoppyGo.

Jak se můžete zapojit? Nepotřebné dětské hračky a časopisy nebo knížky udělají radost dětem. Seniory zase potěší knížka, křížovka, stolní hra. Všechny dárky, které nám pošlete, odvezeme do dětských domovů a domovů pro seniory.

Dárky nám můžete poslat poštou anebo přinést na akce „Naplň Huga!“, kterých bude do Vánoc hned několik. Potkat se můžeme také na prosincovém Lemarketu, kde budeme spolu s broukem Hugem sbírat radost. Více se dozvíte na www.sdilenijeradost.cz.

Hezké sváteční jezdění vám přeje posádka HoppyGo!

***

HoppyGo spojuje lidi, kteří potřebují auto, s těmi, kteří ho mohou půjčit. Staví na osobním kontaktu, vzájemné důvěře a přátelských vztazích mezi uživateli aplikace. HoppyGo jsme vytvořili s cílem změnit to, jak lidé přemýšlí o autech. Chceme je naučit, aby se při jejich využívání chovali ekologičtěji a ekonomicky racionálně. HoppyGo má přispět ke snížení množství aut ve městech. Díky aplikaci si lidé, kteří se po městech potřebují pohybovat, mohou půjčit vozy, které už v ulicích parkují. HoppyGo vzniklo jako projekt společnosti CreativeDock na začátku roku 2017. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. CreativeDock službu vyvíjí společně s několika významnými firmami, pro které je vytváření nových projektů z oblasti sdílené ekonomiky a nových řešení mobility důležitou prioritou – jedná se o partnery jak v oblasti financí, tak automobilového průmyslu.