Počítač jako pracovní nástroj: třetina Čechů pracuje na zařízení starším 5 let

Je váš pracovní počítač mladší než 3 roky? Pak jste na tom líp než většina zaměstnanců malých a středních firem v Česku. Jen pětina jich totiž svůj počítačový park omlazuje tempem, které odpovídá evropským trendům. Počítačový park v Česku mládne, ale ztráta za evropským průměrem je i tak téměř deset procent. Zhruba třetina zaměstnanců pracuje na počítači starším než pět let (v Evropě je to jen pětina), což znamená, že používá nástroj, jehož výkonnost i bezpečnost značně pokulhává za tržním standardem.

A ovlivňuje to i schopnost firmy přilákat a udržet kvalitní pracovníky, nejen proto, že zejména mladší generace nechtějí v práci používat horší nástroje než doma. Moderní nástroje a moderní styl prácetotiž firmám umožňují zapojit i talenty ze vzdálenějších lokalit, neboť díky možnosti bezpečné spolupráce na dálku nemusejí každý den dojíždět do kanceláře.

Jak se žije (a pracuje) malým a středním firmám, zkoumala společnost Microsoft v průzkumu mezi 13 000 podniky v 19 evropských zemích. O svém vztahu k technologiím vypovídalo i 1000 zástupců firem z ČR. Fakta nejenom o technologiích, ale i odpovědi na otázky, jak firmy reagují na moderní trendy a co pro ně znamená digitalizace, shrnuje analýza  České firmy – moderní či zaostalé?, kterou si můžete stáhnout zde.

Blog k výsledkům této analýzy od Ondřeje Novodvorského, ředitele pro malé a střední podniky, Microsoft Česko a SLovensko, najdete zde: https://news.microsoft.com/cs-cz/features/smb_blog1/

Reklamy