DataSpring přivádí na středoevropský trh zabezpečovací technologie Positive Technologies

Praha, 13. prosince 2017 – Kyberkriminalita je fenoménem dneška v celé řadě odvětví, málokterá oblast je ale častěji terčem útoku než finanční sektor nebo sektor energetiky. Společnost DataSpring přináší na středoevropské trhy systémy firmy Positive Technologies. Jedná se primárně o audity průmyslových řídicích systémů (ICS) nebo audity bankomatů.
Digitální bankovnictví zažívá boom, spolu s tím ovšem rostou i počty útoků

Finančnictví je podle průzkumu Data Breach Investigation organizace Verizon z roku 2017 nejčastější oblastí, kde dochází k úniku zabezpečených dat. Roste navíc množství chyb, které mají kritický dopad na zajištění bezpečnosti. Zločinci již k získání peněz z bankomatů nebo platebních terminálů nepotřebují fyzický přístup. Stačí se jen spolehnout na logické chyby softwaru a slabé ochranné mechanismy v některých zařízeních, které přinášejí zločineckým gangům obrovské zisky. Systémy na odhalování podvodů, které je mají chránit, ve stále vyšší míře čelí přímým útokům, které mají znemožnit jejich fungování.

Vyhodnocení zabezpečení od společnosti Positive Technologies poskytuje bankám objektivní, nezávislý a komplexní pohled na jejich bezpečnostní rizika. Řešení dokáže analyzovat chyby zabezpečení v aplikacích webového a mobilního bankovnictví, u bankomatů, prodejních terminálů nebo v systémech na odhalování podvodů,“ vysvětluje Ivan Štefek, specialista na bezpečnost ve společnosti DataSpring.

Odborné audity v oblasti zajištění bezpečnosti v bankovnictví zahrnují nejen interní a externí penetrační testy, ale mohou také zhodnotit zabezpečení aplikací na straně klienta i serverů, zabezpečení platebních terminálů a bankomatů, stávajících systémů na odhalování podvodů nebo poskytnout školení bezpečného vývoje bankovních aplikací.

Voda, energie nebo doprava. S postupem automatizace roste i riziko

Na rozdíl od minulosti dnes většina dodavatelů ICS používá ve svých řešeních standardní IT technologie, díky čemuž mohou společnosti propojovat komponenty ICS, např. SCADA, s firemními sítěmi a dalšími provozními technologiemi, jako je plánování podnikových zdrojů (ERP) nebo výrobní informační systémy (MES). I když tato konvergence technologií může zlepšit produktivitu a ziskovost, může také dramaticky zvýšit riziko kybernetického útoku na ICS, jelikož vytváří nové vektory, v nichž mohou útočit i méně dovední hackeři.

Současný trend spoléhání se na počítače vyžaduje absolutní důvěru v jejich zabezpečení. Zatímco
u napadení bankomatů hrozí „pouze“ finanční ztráta, útoky narušující základní potřeby člověka (světlo, teplá voda, doprava atp.), mohou způsobit katastrofické zhroucení ekonomiky i bezpečnosti.

Zabezpečení průmyslových řídicích systémů je zásadní, ale také výjimečně náročné. Na rozdíl od tradičních IT systémů může být vyřazení řídicího systému byť i jen na několik minut katastrofické. Se systémem ICS je třeba aktivně vyhledávat zranitelnosti a možné vektory útoku, vyhodnocovat a prioritizovat hrozby, a pokud je to možné, opravovat slabá místa. S rostoucím množstvím regulačních bezpečnostních standardů je také třeba prokazovat dodržování předpisů,“ říká Ivan Štefek. „Programátoři Positive Technologies na rozdíl od konkurence neprovádějí jen penetrační testy a nevyhodnocují rizika, ale mapují tato rizika až na úroveň business procesů. Ukáží tedy možné útoky a ztráty z nich plynoucí. Tento postup usnadňuje rozhodování managementu, které oblasti průmyslových systémů zabezpečit jako první,“ dodává Štefek.

DataSpring se problematice bezpečnosti věnuje dlouhodobě, především tématu zabezpečeného datového centra. Bezpečnostní služby používané ve vlastních datových centrech nabízí také svým zákazníkům. Jedná se především o služby virtuálního datového centra, sběr a analýzu logů a eventů, ochranu před spamem a DDoS útoky.

Společnost Positive Technologies je předním poskytovatelem řešení pro hodnocení zranitelnosti, řízení shody a analýzu hrozeb pro více než 3 000 firemních zákazníků po celém světě. Její řešení se týkají zabezpečení aplikací ve vývoji, hodnocení zranitelnosti sítí a aplikací, zajišťování dodržování regulatorních požadavků nebo odrážení útoků v reálném čase. Dlouhodobý výzkum přináší společnosti pověst jedné z předních autorit v oblasti zabezpečení systémů SCADA, bankovnictví, telekomunikací, webových aplikací a ERP. Positive Technologies byla dle zprávy IDC oceněna jako nejrychleji rostoucí firma v oblasti řízení bezpečnosti a zranitelnosti v roce 2012. Další informace o společnosti najdete na ptsecurity.com.

DataSpring

DataSpring je nejrychleji rostoucí technologickou společností v České republice (dle Deloitte Fast 50). Poskytuje širokou škálu ICT, security (LogDock, DDoS Guard, vDC) a cloudových služeb (IaaS, PaaS, BaaS, SQLaaS, OpenDBaaS) z vlastního datového centra, které získalo prestižní mezinárodní certifikaci na úrovni Tier III. DataSpring realizuje projekty v oblasti Business Inteligence, optimalizace
a měření procesů, věnuje se také oblasti GDPR. Společnost je držitelem certifikace Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ISO/IEC 27001:2017. Obě tyto certifikace zaručují vysokou úroveň dostupnosti služeb a jejich kvality. DataSpring v současnosti zaměstnává bezmála 90 profesionálů.

Více informací o společnosti a jejích službách naleznete na www.dataspring.cz.  

 

Reklamy