S GeForce NOW si nově budou moci užít pořádný herní výkon i majitelé levných PC

Méně výkonné počítače nyní díky službě GeForce NOW nabídnou svým majitelům zážitek ze hraní podobný tomu s grafickými kartami GeForce GTX.

Las Vegas, CES 2018, 8. ledna 2018 – Dnešním dnem zahajuje služba GeForce NOW pro streamování her provoz v režimu „free beta“ kompatibilní s většinou stolních počítačů i notebooků s operačními systémy Windows a macOS. Beta této služby byla úspěšně spuštěna již v létě minulého roku.

NOW s Uplay PC hrami

GeForce NOW dokáže propojit hráče s jejich herními účty na většině elektronických obchodů – dnešním dnem začíná podpora Uplay PC, portál společnosti Ubisoft. Mezi dostupné tituly patří Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Assassin’s Creed: Black Flag, Tom Clancy’s The Division, For Honor a Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands.

„Ubisoft je nadšený, že hráči úspěšných titulů v rámci nabídky Uplay PC, jakými je např. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, si nyní díky inovativní službě GeForce NOW mohou užívat skvělé herní zážitky platformách PC i Mac bez nutnosti vlastnit výkonné herní sestavy,“ říká Chris Early, vicepresident pro partnerství a tržby ve společnosti Ubisoft. „NVIDIA stojí za skvělým řešením, které nyní nabídne streamování výběru těch nejlepších herních sérií společnosti Ubisoft.“

Nový způsob hraní

Hráči si díky GeForce NOW nyní budou moci vychutnat herní zážitek, jaký nabízejí výkonná herní PC, téměř kdekoliv. Služba propojuje širokou škálu počítačů s operačními systémy Windows a macOS se superpočítači pohánějící cloudové řešení, které zajišťuje streamování her v rozlišení 1080p při 120 snímcích za sekundu.

Protože se náročné výpočty odehrávají v datacentrech společnosti NVIDIA, bude možné nejnovější špičkové tituly hrát na maximální nastavení detailů při zachování plynulé frekvence zobrazovaných snímků i na starších počítačích.

Stačí se přihlásit k profilu na některém z populárních digitálních obchodů, např. Steam nebo Uplay, a začít hrát. Free-to-play hry mohou být instalovány přímo.

GeForce NOW dostane pravidelné aktualizace zahrnující vylepšování služby nebo nové hry. A samozřejmě budou také přidávána další datacentra, již desáté bylo zprovozněno v nizozemském Amsterodamu a bude přinášet ničím nerušené herní zážitky uživatelům v mnoha severoamerických a evropských domácnostech disponujících vysokorychlostním připojením.

Dostupnost

Služba je nyní dostupná jako otevřená beta pro Windows a Mac ve většině evropských a severoamerických zemí. GeForce NOW aplikace byla lokalizována do němčiny a francouzštiny, s podporou lokálního jazyka v mnoha různorodých titulech, mezi které patří PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS, Arma 3, Garry’s Mod a mnoho dalších.

„Je opravdu zábavné mít možnost si zahrát Paragon a Fortnite s využitím služby GeForce NOW,“ říká Mark Rein, viceprezident Epic Games. „Streamování her je velmi plynulé i na Macbook Air, což vám dává pocit, že hrajete na počítači přímo. Skvělá práce, NVIDIA!“

Vzhledem k mohutné poptávce je na zapojení se do testování beta verze služby zavedena čekací listina. Pro PC i Mac je možné se na ni zapsat zde.

Původní blog Phila Eislera na toto téma: https://blogs.nvidia.com/blog/2018/01/07/geforce-now-billion-pcs-pc-ces/

O NVIDIA

Firma NVIDIA vytvořila v roce 1999 technologii GPU a nastartovala tím růst hraní her na PC, redefinovala moderní počítačovou grafiku a přinesla revoluci do paralelního výpočetního výkonu. V nedávné době pomohly učenlivé GPU jednotky vývoji moderní umělé inteligence – nové éry osobních počítačů – kdy se GPU chová jako mozek počítačů, robotů a samořiditelných aut, které rozumí okolnímu světu. Dnes je NVIDIA známá jako „počítačová firma umělé inteligence.“ Více informací naleznete na stránce www.nvidia.com.

 

Reklamy