Lidé intenzivně hledají informace o duelech, výrocích i financování prezidentských kandidátů

Mezi prvním a druhým kolem prezidentské kampaně se lidé na Seznam.cz intenzivně snažili u obou kandidátů vyhledat informace o jejich vzájemných duelech a také se hojně zajímali o to, kdo za nimi stojí. Celkový počet dotazů na oba prezidentské favority v době mezi 15. a 24. lednem 2018 přesáhl 670 tisíc. To bylo téměř třikrát více než počet dotazů na všechny prezidentské kandidáty z prvního kola za období od 7. listopadu 2017 do 7. ledna 2018.

Více lidé v českém vyhledávání pátrali po tématech souvisejících s Jiřím Drahošem, na kterého do vyhledávače poslali přes 400 000 dotazů. Na Miloše Zeman jich bylo zhruba 270 000.

Zdaleka nejvíce dotazů směřuje na vzájemné duely obou favoritů v prezidentské volbě, jak na ten minulý, tak na nadcházející. Hodně lidí pátrá i po minulých individuálních rozhovorech, které oba kandidáti poskytli médiím. Dále je z výsledků vidět, že u Miloše Zemana i Jiřího Drahoše lidé chtějí vědět více o tom, kdo je podporuje a kdo financuje jejich kampaň. Velká část témat také směřuje naověřování různých výroků, které se před volbou v souvislosti s oběma muži objevily a na ověřování pravdivosti toho, co říkají sami kandidáti.

Reklamy