Nový Kaspersky Security for Microsoft Office 365 zvyšuje ochranu hostovaných e-mailů pro firmy

S cloudovými službami a jejich potenciálem se mnoho malých a středních podniků stále ještě seznamuje. Většinou jako první cloudovou aplikaci volí e-mail, který je podle průzkumu Kaspersky Lab celkově nejčastěji používanou firemní cloudovou aplikací na světě. Společnost Kaspersky Lab nyní přichází s novým řešením na principu Security-as-a-Service, které do cloudových e-mailových systémů přináší detekční technologie Next Generation. Uživatelé aplikací Microsoft Office 365 budou díky strojovému učení a cloudové databázi hrozeb chráněni před sofistikovanými kybernetickými hrozbami.

E-mail v centru pozornosti kyberzločinců

E-mailová komunikace se stala neodmyslitelnou součástí firemních aktivit. Není proto divu, že se kyberzločinci neustále snaží najít nové způsoby jak se do firemních e-mailů nabourat. Podle čtvrtletního průzkumu zaměřeného na spam kontinuálně stoupá záludnost phishingových a spamových kampaní. IT administrátoři malých a středních podniků kvůli tomu musí trávit více času odstraňováním podezřelých e-mailů, případně obnovováním nesprávně vymazaných zpráv.

I samotní zaměstnanci by měli podezřelým e-mailům věnovat větší pozornost. Pokud totiž naletí phishingovému e-mailu, zpřístupní útočníkům osobní údaje svých kolegů nebo umožní šíření malwaru firemní sítí. Alarmující přitom je, že letos ve 28 % cílených útoků hrály phishing a sociální inženýrství hlavní roli.

Ochrana e-mailové komunikace

Kaspersky Lab chce SMB podnikům pomoci čelit podobným útokům, a proto přichází s ochranou mailových serverů a gateways. Rozšiřuje tak své portfolio produktů určených pro malé a střední firmy o nové řešení – Kaspersky Security for Microsoft Office 365. To poskytuje ochranu hostovaným e-mailům pro firmy v rámci sady Microsoft Office 365.

Společně se zabudovanou ochranou od Microsoftu nabízí toto kombinované řešení všem uživatelům služeb Microsoft Office 365 vylepšené zabezpečení před ransomwarem, škodlivými přílohami, spamem, phishingem (včetně Business E-mail Compromise – BEC) a neznámými hrozbami. Bezpečnostní technologie Next Generation, které jsou součástí produktu, zahrnují anti-phishingovou technologii založenou na umělé neuronové síti, detekční technologie opírající se o strojové učení, sandboxing, filtrování příloh a celosvětovou databázi hrozeb Kaspersky Lab. Základem celého řešení je koncept HuMachine©, který propojuje výhody lidské expertízy s big data bezpečnostní databází a strojovým učením.

Jednoduché ovládání

Stejně jako Microsoft Office 365 je i nový produkt Kaspersky Lab hostován na cloudu. Uživatel tak může v jednom prostředí pohodlně a flexibilně spravovat jak e-mail, tak i jeho zabezpečení. Řešení Kaspersky Security for Microsoft Office 365 nabízí malým a středním firmám spoustu výhod, mezi které patří jednoduché nastavení a nativní integrace s hostovaným e-mailem pro firmy. IT manažeři mohou mít díky přehlednému dashboardu kontrolu nad aktuálními hrozbami a detekcemi. V neposlední řadě ocení i možnost zálohování a zpětného obnovení smazaných e-mailů.

„Každý den jsou odesílány miliony e-mailů, přitom k narušení nebo celkovému zastavení firemního provozu stačí jediný, který bude obsahovat škodlivou přílohou. Svým novým produktem chceme zákazníkům poskytnout bezpečnostní technologie nové generace, které ochrání jejich firemní e-mailovou komunikaci v prostředí Office 365,“ říká Vladimir Zapolyansky, Head of SMB Business ve společnosti Kaspersky Lab.

Kaspersky Security for Microsoft Office 365 je nyní dostupný po celém světě a lze jej zakoupit online. Více informací o produktu se dozvíte na stránce cloud.kaspersky.com. Na tomto odkazu si také zdarma můžete vyzkoušet třídenní plnou verzi produktu. Řešení bude od 8. února k dispozici i u partnerů Kaspersky Lab.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je mezinárodní společností, která se zabývá kybernetickou bezpečností a v roce 2017 slaví 20 let od svého založení. Své rozsáhlé odborné znalosti kybernetických hrozeb využívá Kaspersky Lab při vytváření bezpečnostních řešení a služeb nové generace zaměřených na ochranu podniků, kritické infrastruktury, vládních organizací a uživatelů po celém světě. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.

Reklamy