Nejčtenějším placeným časopisem pro ženy nadále Blesk pro ženy, týdeník Reflex zpět na pozici jedničky mezi zpravodajskými týdeníky

Podle posledních dat výzkumu Media projektu za 3. a 4. čtvrtletí roku 2017, zveřejněných 8. 2. 2018, je týdeník Reflex s 240 000 čtenářů zpět na pozici jedničky mezi zpravodajskými týdeníky a jako jediný zaznamenal nárůst oproti minulému období ve svém segmentu. Nejčtenějším placeným časopisem pro ženy zůstává trvale Blesk pro ženy s 421 000 čtenářů.

Nejčtenější placený časopis na trhu Nedělní Blesk má jako jediný stále nad půl milionu čtenářů. O 1 % navýšil čtenářskou základnu další nedělník – Nedělní Sport.

Motoristickému segmentu s přehledem vévodí Svět motorů se 174 000 čtenářů, čtrnáctideník AutoTip se 138 000 čtenářů zaznamenal nejvyšší čtenost za poslední 3 roky, připsal si tak 10% nárůst oproti minulému roku i minulému období. Další z titulů cílících na muže, měsíčník ForMen, za rok téměř zdvojnásobil počet čtenářů – 51 tisíc čtenářů je nejvyšší čtenost od roku 2013. Měsíčník Computer  je nejčtenějším titulem v segmentu časopisů o informačních a komunikačních technologiích. Potřetí za posledních 5 let se dostal na 80tisícovou hranici a meziročně si polepšil o 14 %.

V segmentu zdraví se nově do vedoucí pozice dostal titul Blesk Zdraví, který vykázal meziroční přírůstek čtenářů o 10 %. Měsíčník Moje zdraví zvýšil počet čtenářů v meziročním srovnání (3. a 4. Q 2016 vs. 3. a 4. Q 2017) o 5% na 92 000.

Nový titul v segmentu bydlení Blesk Bydlení se v prvním měření zařadil na skvělé čtvrté místo s 51 000 čtenářů. Vedoucí postavení v segmentu si udržují i další naše tituly.

Pozici jedničky v segmentu vaření upevnil Blesk Vaše recepty. Jeho 181 000 čtenářů znamená nejvyšší čtenost za poslední 3 roky a meziroční vzestup počtu čtenářů o více než čtvrtinu.

Zdroj: Media projekt 3. a 4. Q 2017

CZECH NEWS CENTER a.s. je nejsilnějším mediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje téměř 3,5 milionu čtenářů tisku a více než 7 milionů návštěvníků internetu. Desítky tisíc dalších využívají ostatní digitální produkty a aplikace CNC. 
Mezi další úspěšné projekty patří BLESK mobil – nejsilnější virtuální operátor v zemi, a BLESK energie – úsporný dodavatel plynu a elektřiny. Pod společností působí také tiskárny s názvem CZECH PRINT CENTER a.s.

 

Reklamy