Společnost Mars představuje posily ve vedení středoevropského regionu

PRAHA (13. 2. 2018) — Společnost Mars, přední globální výrobce v segmentu rychloobrátkového zboží, která je stále rodinnou firmou, loni oslavila 25 let na českém, slovenském i maďarském trhu. Počátek dalšího období úspěšného působení ve střední Evropě předznamenává příchod dvou posil do vedení regionu. Ursula Irwin bude v Mars Central Europe zastávat pozici ředitelky pro lokální trhy České republiky a Slovenska (Market Director) a dohlížet zde na obchodní strategii. Obsazení Zuzany Lošákové do role Corporate Affairs Director pro střední Evropu je součástí strategie společnosti Mars začít od letoška posilovat korporátní komunikaci.

Ursula Irwin, nová ředitelka pro lokální trhy – Českou republiku a Slovensko, přichází z novozélandské pobočky společnosti Mars. Nahrazuje v této roli Billa Heagua, který se v rámci svého dalšího kariérního rozvoje přesouvá na pozici Managing Director společnosti Mars v Irsku. Ursula se bude společně s týmem 150 spolupracovníků, jak Mars nazývá své zaměstnance, podílet na zavádění a rozvoji klíčových pilířů globální obchodní strategie společnosti Mars v obou zemích. „Jednou z našich hlavních priorit je důraz na dokonale odvedenou práci při všech aktivitách realizovaných směrem k našim obchodním partnerům. Zároveň se zaměřujeme i na konečné spotřebitele s cílem uplatnit naše mimořádné know-how v oblasti zákaznického zážitku a učinit z něj součást nabídky našich produktů v místech prodeje,“ uvádí. Společnosti Mars patří široké portfolio globálně známých značek jako  Pedigree®, Whiskas®, M&M‘s®, Snickers®, Uncle Ben’s® a Orbit®.

Ursula přichází do středoevropské pobočky společnosti Mars z Nového Zélandu, kterou vedla jako Country Manager. Její působení na řadě různých pozic během téměř jednadvacetileté kariéry ve společnosti Mars je důkazem toho, že Mars svým spolupracovníkům nabízí opravdu mimořádné možnosti, jak rozvinout své schopnosti i dovednosti a budovat kariéru napříč trhy i zaměřením. Ursula vystudovala potravinářství a svojí profesní dráhu zahájila v oblasti výzkumu a vývoje krmiv pro zvířata v pobočce společnosti Mars ve Velké Británii. Následně zastávala různé pozice v logistice a prodeji a vypracovala se až do čela obchodního oddělení na Novém Zélandu, kde byla ve vedení týmu o 145 členech zodpovědná za plnění kompletního prodejního plánu. Nadšení pro vedení lidí a rozvíjení jejich potenciálu jí umožnilo ujmout se zodpovědnosti za lidské zdroje v roli ředitelky HR novozélandské pobočky. Obě tyto pozice ji připravily právě na funkci hlavy celého tamního trhu.

Všechny dosud nabyté zkušenosti chce Ursula zužitkovat na své nové pozici Market Director v České republice a na Slovensku i jako součást vedení středoevropského regionu. „Společnost Mars má mimořádnou firemní kulturu, která umožňuje všem spolupracovníkům rozvíjet svoje dovednosti napříč trhy i zaměřením, sama jsem toho důkazem. Za prvořadou v rámci spokojenosti v pracovním životě považuji právě možnost rozvíjet se a podílet se na vytváření firemní kultury, jejíž součástí chtějí lidé přirozeně být. To vše pak umožňuje lépe se zaměřit na naše obchodní partnery, a zajistit tak výborné výsledky. Velmi si cením možnosti dále budovat svoji kariéru ve společnosti Mars právě v rámci

 

středoevropského regionu, v němž se nám velice daří, což jen potvrzuje, že tu máme opravdu skvělý tým plný talentů.“ Ursula pochází z Irska a do Prahy, kde se usadí, se přesouvá s manželem a dvěma dětmi (9 a 7 let).

Až dosud se Mars soustředil především na zviditelňování značek svých produktů. S novým rokem se chce ale postupně více zaměřovat na komunikaci společnosti Mars samotné. S ohledem na tento záměr byla do role Corporate Affairs Director Central Europe jmenována Zuzana Lošáková. „Mým cílem bude, aby se spotřebitelé dozvěděli více o firmě, která se skrývá za jejich oblíbenými produkty, zjistili, jak fungujeme, jaké hodnoty vyznáváme i jak usilujeme o to, abychom byli společností, jež vždy prosazuje udržitelnost pro nadcházející generace,“ vysvětluje Lošáková.

Zuzana bude mít na starost vedení externí i interní komunikace, public affairs a vztahy s externími subjekty, jako jsou obchodní komory, a to napříč celou organizací Mars Multisales Central Europe, která zastřešuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh.

„Mars je rodinná společnost, která má co nabídnout všem talentovaným lidem, jejichž cílem je pracovat na rozvoji své kariéry, a o své spolupracovníky, jak naše zaměstnance nazýváme, dobře pečuje. To potvrzuje i fakt, že se Mars pravidelně umisťuje na prvních příčkách prestižních globálních žebříčků nejlepších zaměstnavatelů jako například Great Place to Work®. Jedním z mých úkolů tedy bude Mars zviditelnit právě i jako mimořádného zaměstnavatele,“ uzavírá Lošáková.

Zuzana má patnáctiletou zkušenost z oblasti corporate affairs a public relations. Svoji kariéru započala v public relations, později působila jako manažer korporátní komunikace a public affairs pro prestižní mezinárodní společnost ze segmentu rychloobrátkového zboží. Následně zastávala pozici Head of Communication v rámci velkého mezinárodního maloobchodního řetězce, kde se starala o interní i externí komunikaci, public affairs i projekty korporátní společenské odpovědnosti, a reprezentovala jej také v radách zaměstnaneckých a obchodních sdružení. Zuzana pochází ze Slovenska a sídlit bude v Praze v rámci středoevropské centrály společnosti Mars.

# #

Společnost Mars v České republice a střední Evropě

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými současnými 540 spolupracovníky dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v  rámci celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros produkující krmiva a pochoutky pro psy.

O společnosti Mars, Incorporated

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virgnii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět Principů společnosti Mars – kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda – inspiruje více než 100 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnotu pro všechny své partnery, a přinášeli růst, na který jsou každý den hrdí.

Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.

Reklamy
Označeno tagem