Nový ultra vysokorychlostní externí SSD disk od Verbatimu využívá technologie ukládání dat příští generace

– Videosoubory s vysokým rozlišením přenese během pár sekund –

– Ideální doplněk Ultrabooků s limitující kapacitou interního disku –

Praha, 26. března 2018: Společnost Verbatim představuje nový externí SSD disk Vx500 s vysokorychlostní flash pamětí a USB 3.1 Gen 2 konektorem laděným tak, aby poskytoval bezkonkurenční výkon.

Ukládání, přesouvání a zálohování velkého množství dat může být náročné a zabrat mnoho času. Díky vysoké přenosové rychlosti ve výši až 500 MB/s*, mohou být za pár sekund přesunuty i videozáznamy s vysokým rozlišením. Vylepšený výkon disku Vx500 z něj navíc dělá ideální řešení pro provoz zařízení pro virtuální realitu na Vašem počítači.

Externí SSD disk Vx500 je vyroben z hliníku vesmírně šedé barvy a váží pouhých 29 gramů. Díky tomu je velmi elegantní a sofistikovaný na pohled i na dotyk.  I když je na pohled malý, skrývá se v něm velký úložný prostor – je dostupný v kapacitách až 480 GB, což z něj dělá perfektní doplněk pro Ultrabooky s limitovaným vnitřním úložištěm.

Disk Vx500 je dodáván společně s USB-A a USB-C kabely, takže ho lze využívat s celou řadou zařízení, od stolních počítačů a televizí, až po nejnovější mobilní zařízení.

  • Nejvýkonnější rozhraní USB 3.1 Generation 2
  • Rychlost čtení až 500 MB/s, rychlost zápisu až 440 MB/s*
  • Elegantní hliníkový design vesmírně šedé barvy
  • Malá velikost – 92mm x 29mm x 9mm / 29 gramů
  • Dodávaný s kabely USB-C a USB-A
  • Dostupný v kapacitách 120GB, 240GB a 480GB

Externí SSD disk Vx500 má doporučenou maloobchodní cenu 6.290 Kč/ 249 EUR v kapacitě 480 GB (referenční číslo produktu: 47443), 3.790Kč/149 EUR v kapacitě 240 GB (referenční číslo produktu: 47442) a 2.290 Kč/ 89 EUR v kapacitě 120 GB (referenční číslo produktu: 47441).

*Pro optimální výkon, použijte kabel USB-C a hostitelský port USB 3.1 Gen 2 nebo Thunderbolt™ 3. Přenosové rychlosti závisí na tom, jak vnitřní data využívají UASP a mód BOT. Rychlost zápisu závisí na kapacitě produktu.

O společnosti Verbatim

Verbatim je přední světová společnost v oblasti ukládání dat a LED osvětlení se širokým produktovým portfoliem pro spotřebitelské a profesionální využití. Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat a je největším světovým dodavatelem optických médií (Blu-ray, DVD a CD). Společnost rovněž vyrábí flash paměti, externí pevné disky, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství, plastových vláken pro 3D polygrafický průmysl a vodní filtry pod značkou Cleansui.

Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Corporation, jedné z největších světových chemických společností, která investuje do výzkumu a vývoje v mnoha různých odvětvích.

Základní principy společnosti jsou založeny na snaze pomáhat lidem žít zdravým, pohodlným a trvale udržitelným způsobem. Regionální pobočky Verbatimu jsou EMEA, APAC a Severní a Jižní Amerika, s kancelářemi ve většině zemí světa. Evropské ústředí společnosti má sídlo ve Velké Británii. Více informací naleznete na