V Brně otevřela nová špičková laboratoř pro testování ochranných pracovních pomůcek

Brno, 28. března 2018 – Honeywell otevřel ve svém centru výzkumu a vývoje Honeywell Technology Solutions (HTS) v Brně unikátní testovací laboratoř zaměřenou na testování osobních ochranných pracovních prostředků a prostředků kolektivní ochrany pro práci ve výškách. Testovací kapacitou je jednou z největších laboratoří na světě, kterou Honeywell v rámci své globální sítě HTS provozuje. Do nové laboratoře, jejíž rozloha činí 193 m², investovala společnost přes 15 milionů korun.

Laboratoř slouží k testování širokého portfolia produktů určených k ochraně při práci ve výškách. Na speciální pádové věži mohou odborníci simulovat pády pracovníka z výšky a testovat odolnost postrojů, karabin, lan nebo brzd. Trhačka, unikátní drážkové kotvící pole a další specializované konstrukce a zařízení zase umožňují testovat odolnost bariér nebo kotvení na střechy a mosty. Ochranné systémy Honeywell zajišťují bezpečnost pracovníků po celém světě. Je jimi osazeno přes 4000 objektů včetně stadionů, zábavních parků, historických či futuristických budov.

„Pád představuje pro pracovníky, kteří se pohybují každodenně ve výškách, nejčastější riziko. Díky nové laboratoři můžeme nyní testovat a certifikovat celé portfolio produktů ochrany proti pádu stejně jako prototypů nových bezpečnostních prvků vyvinutých v brněnském výzkumném a vývojovém centru,“ říká Jiří Tomíček, viceprezident a generální ředitel společnosti Honeywell Technology Solutions v České republice a dodává: „Vedle špičkových nástrojů pro design ve virtuálním prostředí máme nyní možnost ověřit funkčnost složitých ochranných systémů v simulovaném prostředí. Oproti realitě jsou v nové laboratoři simulovány podstatně náročnější podmínky, což je z hlediska bezpečnosti lidí absolutní nutnost.

V nové laboratoři se bude vyhodnocovat efektivita výrobků zabraňujících pádu, měřit odolnost při pádu a pevnost různých součástí ochranných zařízeních. Inženýři společnosti Honeywell budou mít také možnost testovat a analyzovat prototypy výrobků z lehčích, pevnější a pružnějších materiálů, a také propojené systémy využívající software, které zaměstnancům poskytují ještě vyšší úroveň bezpečnosti.

„Ochranné pomůcky vyvinuté a otestované v Brně zachraňují životy pracovníkům po celém světě,“ uvádí Petr Gratz ředitel divize SPS společnosti Honeywell. „V laboratoři můžeme otestovat širokou škálu simulací a za extrémních podmínek zjistit, zda naše výrobky odolají i nejnáročnějším situacím. Patří sem testy, které vytvářejí síly srovnatelné s lokomotivou nákladního vlaku nebo pětinásobkem přetížení působící na astronauty při startu kosmické lodi,“ doplňuje Petr Gratz.

Honeywell je lídrem v oblasti bezpečnosti a osobních ochranných prostředků. Kromě celé řady řešení ochrany proti pádu zajišťuje v rámci průmyslové bezpečnosti komplexní řešení, která pomáhají organizacím spravovat bezpečnost na pracovišti, včetně osobních ochranných pomůcek pro ochranu zraku, sluchu a hlav pracovníků, ochrany dýchacích cest, softwaru, a monitorů hořlavých a toxických látek. Další informace o řešeních ochrany proti pádu společnosti Honeywell naleznete na adrese:

http://www.honeywellsafety.com/USA/Product_Catalog/Fall_Protection.aspx.

O divizi Safety & Productivity Solutions (SPS):

Divize SPS přispívá k podpoře produktivity a bezpečnosti více než půl miliardy pracovníků po celém světě prostřednictvím robustních mobilních zařízení, hlasového software, čteček čárových kódů, tiskových řešení, technologií pro detekci plynu či osobních ochranných prostředků. Portfolio technologií divize SPS pomáhá pracovníkům zefektivnit práci a zůstat v bezpečí.

O společnosti Honeywell

Společnost Honeywell (www.honeywell.com) je lídrem v oblasti diverzifikovaných technologií a výrob v žebříčku Fortune 100. Po celém světě poskytuje svým zákazníkům produkty a služby z oblasti letectví, řídicí technologie pro budovy, domy a průmysl, turbodmychadla a speciální materiály. Další novinky a informace o společnosti Honeywell naleznete na www.honeywellnow.com, informace ke společnosti Honeywell v České republice na http://www.honeywell.cz.

 

Reklamy