Western Digital uvádí novou microSD kartu speciálně vyvinutou pro spolehlivý záznam videa z dohledových kamer nové generace v nepřetržitém provozu

Paměťová karta microSD Western Digital Purple doplňuje portfolio paměťových médií pro dohledové kamerové systémy typu Edge-to-Core a umožňuje uložit, transformovat a uchovat data z kamerových bezpečnostních systémů v reálném čase a k těmto datům snadno přistupovat.

ISC West Security Conference & Exposition, Las Vegas, NV/Praha -12. dubna 2018

Nárůst videa v rozlišení 4K Ultra HD, rozvoj aplikací pro umělou inteligenci (AI) a pro analýzu dat i celkový růst objemu dat z bezpečnostních kamerových systémů vedl společnost Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC) k rozšíření nabídky paměťových médií řady Purple určených pro segment dohledových systémů. Společnost nyní uvádí novou paměťovou kartu Western Digital® Purple microSD™ speciálně vyvinutou pro potřeby moderních bezpečnostních kamer a periferních systémů.

Ať už se jedná o firemní nebo soukromý bezpečnostní monitoring osob a majetku, video záznam sloužící pro analýzu spotřebitelského chování nebo například aplikace pro rozpoznávání obličeje, v každém případě je zachycení a vyhodnocení každého okamžiku rozhodující. Nová paměťová karta Western Digital Purple microSD je optimalizovaná pro nepřetržitý provoz video kamer (24/7), a proto se může obsluha dohledových systémů vždy spolehnout na její  odolnost a spolehlivost i v případě nepřetržitého pracovního zatížení, jaké se odehrává na poli dohledových systémů. Nová paměťová karta díky mimořádnému výkonu uloží a uchová video záznam v různých formátech a rozlišeních HD u současných i budoucích aplikací, včetně 4K Ultra. Současně karta usnadní přenos dat do centrálních systémů pro analýzu a okamžité využití dat. Karta odolá nárazům i vlhkosti a zajistí spolehlivý záznam videa v rozličných provozních podmínkách, včetně venkovního použití i v zimním období nebo v uzavřených prostorech s vysokou teplotou a vlhkostí.

„Aplikace typu Big Data a Fast Data, datacentrické aplikace, aplikace pro dohledové systémy, to vše vede k exponenciálnímu růstu objemu dat, jejich transformaci ale i k velké různorodosti dat. V neposlední řadě roste i hodnota dat. Dokážeme využít a dále rozvíjet naše schopnosti a inovace na poli spotřebitelských i průmyslových paměťových karet, a proto můžeme představit novou paměťovou kartu Western Digital Purple microSD, která je ideálním špičkovým řešením pro hlavní proud komerčních dohledových systémů,“ říká Christopher Bergey, vicepresident společnosti Western Digital pro integrovaná řešení a dodává: „Ať už zaznamenáváme video v rozlišení 4K pomocí kamerových systémů využívajících umělou inteligenci nebo v případě aplikací u rozsáhlých dohledových systémů typu smart surveillance, naše nová, odolná a inteligentní paměťová karta poskytuje odolnost třídy karet pro dohledové systémy a ohromující výkon pro zajištění spolehlivého záznamu videa i v těch nejdrsnějších podmínkách. Ve spojení s našimi oblíbenými pevnými disky HDD WD Purple a Ultrastar nabízí nová karta nejen uchování dat, ale i jejich analýzu v reálném čase. Western Digital nyní nabízí v tomto odvětví nejširší a nejucelenější nabídku, to nejlepší pro data z dohledových systémů od nejvzdálenějších periferií až po centrální úložiště.“

Optimalizované pro rostoucí potřeby datacentrických dohledových systémů

Nová paměťová karta Western Digital Purple MicroSD je navržena tak, aby podporovala široké spektrum záznamů v různých rozlišeních a formátech. Mezi její další přednosti patří:

  • Odolné provedení pro nepřetržitý záznam: až 1 000 cyklů PE.
  • Funkcionalita Card Health Status usnadňuje práci s paměťovou kartou: jedinečný monitoring stavu karty u kompatibilních kamer přináší uživatelům a integrátorům informace o stavu dostupné kapacity, hodnotné informace o životnosti karty, doporučené údržbě a bere na sebe starosti s obsluhou karty.
  • Vysoký výkon pro video záznam nové generace: karta nabízí rychlost sekvenčního čtení až 80 MB/s a sekvenčního zápisu až 50 MB/s a podporuje rychlostní třídy Speed Class 10 a UHS Speed Class 11.
  • Spolehlivý záznam videa v různě náročných podmínkách: karta je navržena pro použití v prostředí s teplotami od -25 °C do 85 °C, což garantuje bezchybný záznam ve venkovním i uzavřeném prostoru.
  • Vysoká kapacita pro záznam i v případě výpadku sítě: aktuálně nabízená kapacita karty je až 64 GB.

„Dnešní dohledové systémy se posunuly od obyčejného záznamu v nízkém rozlišení k masivnímu záznamu dat z celé sítě v rozlišení 4K. Tyto systémy posilují vývoj analytických softwarových programů pro získání hodnotných informací z video záznamů,“ říká Michael Palma, odvětvový ředitel výzkumu společnosti IDC, a dodává „To ve výsledku vede k nárůstu objemu a rychlosti dat z dohledových systémů a vytváří nové požadavky na řešení v ukládání dat, která podpoří a splní svým výkonem nároky videa 4K, podmínky nepřetržitého provozu a chytrého zpracování dat.“

Produktové portfolio Western Digital Purple vytváří optimální prostředí pro data

Nová paměťová karta Western Digital Purple microSD doplňuje ucelené portfolio produktů pro uchování dat, které jsou speciálně navrženy pro potřeby dnešních dohledových systémů. Tyto produkty zahrnují pevné disky HDD WD Purple pro vysoké objemy dat NVR a DVR systémů a pevné disky HDD řady Ultrastar® pro využití v serverech typu back-end, které mají na starosti analýzu a vyhodnocování dat. Tyto produkty dohromady poskytují systémovým integrátorům dohledových systémů kompletní řešení pro záznam, uchování dat, přístup k datům i jejich transformaci. Navíc společnost Western Digital nabízí originální řešení pro systémové integrátory a výrobce systémů využívající paměťová média v podobě průmyslové řady paměťových karet pod značkou SanDisk, které jsou určeny pro využití v kamerách a dalších digitálně propojených zařízeních.

Dostupnost

Nová paměťová karta Western Digital microSD Purple bude k dostání prostřednictvím autorizovaných distributorů a reselerů během dubna 2018 v kapacitách 32 GB a 64 GB s doporučenou cenou 19 USD a 32 USD. Karty budou k dostání jednotlivě a také ve výhodném balení po 25 kusech. Více informací k této problematice najdete na https://www.wdc.com/edge-to-core.

Společnost Western Digital nabízí ve svém odvětví nejširší produktové portfolio výrobků a řešení, která napomáhají lidem zachytit a uchovat digitální obsah, přistupovat k němu a transformovat jej. Více informací na webových stránkách Western Digital.

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat.

Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami G-Technology™, HGST, SanDisk®, Tegile™, Upthere™ a WD®.

Pro potřeby stanovení kapacity úložiště platí, že jeden megabajt (MB) = jeden milion bajtů, jeden gigabajt (GB) = jedna miliarda bajtů, jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtů. Celková dostupná kapacita se liší v závislosti na provozním prostředí.

Pro popis přenosových rychlostí 1 MB/s = jeden milion bajtů za sekundu. Výkon se bude lišit podle hardwarové a softwarové konfiguraci a komponentech.

 

 

Reklamy