Alea si jde na finGOOD pro 2 miliony korun. Ve dvou dřívějších kampaních získal výrobce sportovního oblečení již přes 3 miliony

Zlín 17. dubna 2018 – Dva miliony korun, tolik chce získat český výrobce sportovního vybavení Alea na platformě finGOOD, která zprostředkovává úvěry od investorů z řad veřejnosti. Alea je na finGOODu již potřetí, v roce 2017 se jí podařilo získat 3,1 milionu korun. Aktuálně chce česká firma oblékající například daviscupový tým získat dva miliony korun s úrokem 7 % na čtyři roky. Firma získané finanční prostředky využije k modernizaci technologií ve výrobě.

Alea je předním českým výrobcem sportovního vybavení a především pak oblečení. Firma se sídlem v Písku obléká více než pětadvacet profesionálních národních sportovních týmů a jednotlivců, mezi které patří fedcupový a daviscupový tým nebo například tým Buggyra racing. „Díky finGOODu jsme dokázali najít alternativu financování dalšího růstu firmy, aniž bychom museli být závislí na bankovních domech. Naším plánem je s finGOODem spolupracovat dlouhodobě, líbí se nám, že náš růst podporují lidi, kteří zároveň získávají možnost se blíže seznámit s naší firmou a našimi produkty,“ vysvětluje Josef Kropáček, majitel společnosti Alea.

„Ve finGOODu věříme ve spojování investorů a perspektivních firem. Fakt, že se k nám Alea vrací již potřetí, nás velmi těší. Po skončení třetího financování překročíme částku pěti milionů, kterou jsme pro společnost Alea získali. Již v dalších týdnech přivedeme na naši platformu další zajímavé značky a firmy, které osloví i další investory z řad veřejnosti, kteří objeví peer2business jako příležitost zhodnoceních svých peněz,“ komentuje Marek Galetka, spoluzakladatel společnosti finGOOD. Kampaň poběží do chvíle dosažení cílové částky, nejdéle však 60 dnů od spuštění.

Více o finGOOD

FinGOOD je česká crowdfundingová platforma zaměřující se především na české firmy, které hledají alternativní financování svých projektů. FinGOOD propojuje tyto společnosti s necelou tisícovkou registrovaných uživatelů, kteří mají možnost podílet se na úvěru, který firma pro své projekty a další růst potřebuje. FinGOOD financuje české firmy od listopadu 2016 a od té doby jim zprostředkoval necelých třináct milionů korun. Služeb této P2B platformy využil například tradiční výrobce českých hodinek PRIM nebo výrobce sportovního oblečení Alea.

FinGOOD založili v srpnu roku 2014 Roman Vyorálek a Marek Galetka. Mezi investory firmy patří společnosti Arfin nebo startupová platforma Busyman.

 

Reklamy