Australanky, Novozélanďanky, Singapurky či Indonésanky. Český projekt DataGirls už dávno neškolí jen v tuzemsku

Projekt DataGirls vznikl jako nápad české firmy Keboola. Jde o projekt, který zdarma školí dívky v datové analýze a podporuje tak větší zastoupení žen v IT oborech. Poprvé jej Keboola spustila v roce 2014 v Čechách společně s tehdy začínajícími Czechitas. Za uplynulé čtyři roky si již projekt úspěšně dobyl tři světadíly. Keboola projekt vždy s lokálními partnery rozšiřuje do míst, kde má své další pobočky. DataGirls tak znají například v Singapuru, Aucklandu, či Sydney. Dnes, 20. dubna, se k projektu DataGirls mohou poprvé připojit i dívky z Hong Kongu.

Data nás baví. Jsou totiž klíčovým podkladem pro řešení téměř všech byznysových otázek. Obecně platí, že holky se do IT úplně nehrnou a nás to mrzelo. Proto vznikla DataGirls. Za ty roky, co DataGirls děláme, se už hodně holek rozhodlo analýzám dat věnovat. A nás samozřejmě těší, když s nimi můžeme v Keboole dál spolupracovat,” shrnuje svoji motivaci aktivně se podílet na českých workshopech DataGirls jeden ze zakladatelů Kebooly Petr Šimeček.

První workshopy DataGirls proběhly v roce 2014 a setkaly se s obrovským úspěchem. Keboola se tento model tedy rozhodla replikovat i v dalších zemích, kam expandovala svoje podnikání. Se zahraničními workshopy začala v Singapuru, Sydney a Melbourne a během let 2016-2017 se díky nim vzdělalo na 1300 účastnic. Letos na seznam přibyla i Indonésie a Nový Zéland a tento pátek, 20.4.2018, se koná vůbec první DataGirls setkání v Hong Kongu.

Veškeré nadcházející workshopy mohou zájemci a zájemkyně sledovat prostřednictvím faceboových stránek DataGirls nebo DataDriven.SG nebo na webu DataDriven.SG.

Informace pro editory

Česká firma Keboola provozuje cloudovou platformu na zpracování dat. Všechna firemní a pro byznysové rozhodování důležitá data díky ní dokáže zobrazit na jednom místě. Keboola data do cloudu pouze neintegruje, ale stará se i o obsloužení lidí, co s daty v daných firmách pracují. Proto nenabízí jen další novou technologii, co si zákazník někam nasadí, ale i skvělou podporu a ekosystém plný partnerů a chytrých hlav, kteří rádi pomohou vyřešit problémy daného zákazníka na cestě k jeho byznysovému cíli.

Keboola tak například nabízí technologii na získání dat ze stovek API i interních systémů, uložení dat, jejich průzkum (Python Notebooky, R Studio Docker kontejnery, ad-hoc SQL prostředí, apod.), automatické zpracování i perfektní zabezpečení. Keboola zařídí s daty úplně všechno a na konci do sebe ještě přímo napojí PowerBI / Tableau / GoodData / SAS / Looker / či podobné systémy, které konkrétní zákazník používá.

Kanceláře má Keboola v Praze, Vancouveru, Singaporu, Londýně a nově i v Chicagu.
V roce 2014 spustila firma projekt DataGirls, který zdarma učí dívky a ženy datovou analýzu. Workshopy DataGirls se konají v Česku, Singapuru, Austrálii, Novém Zélandu, Indonésii a nově i Hong Kongu. Více viz: https://datadriven.sg/data-girls/, https://www.facebook.com/pg/DataDriven.SG/, https://www.facebook.com/pg/datagirls

Reklamy