Společnosti IBM a Red Hat spojují síly, aby uspíšily přechod na hybridní cloud

Praha, 16. května 2018 – Firmy IBM a Red Hat oznámily výrazné rozšíření své dlouhodobé spolupráce. Jejich zákazníci budou moci v soukromém i veřejném cloudu těžit z potenciálu technologií obou firem.
Spolupráce navazuje na nedávné rozhodnutí IBM uvést zcela novou verzi svého softwarového portfolia s kontejnery, kam patří systémy WebSphere, MQ a Db2. Kontejnerové technologie se rychle stávají bezpečným a spolehlivým způsobem, jak přesouvat aplikace mezi různými IT strukturami. Z existujících data center do veřejného cloudu a naopak. Kontejnerový software IBM ideálně doplňuje rozsáhlé portfolio firmy Red Hat, které obsahuje firemní infrastrukturní řešení pro cloud i hybridní cloud. Spojením těchto dvou systémů se zákazníkům otevírá přímá cesta k přechodu na hybridní cloud.

Nová dohoda umožňuje zákazníkům IBM a Red Hat následující aktivity:

  •     Maximalizovat investice do své současné technologie a díky propojeným platformám IBM Cloud Private a Red Hat OpenShift ji snadněji přesunout do hybridního cloudu.
  •      Budovat a využívat aplikace v kontejnerech na jediné integrované kontejnerové platformě IBM Cloud Private a získat ucelený přehled o veškerých firemních datech.
  •    Vývojáři budou moci vyvíjet, modernizovat a využívat aplikace rychleji než kdy předtím a přitom se díky platformám IBM Cloud Private a Red Hat OpenShift Container opírat o cloudové služby IBM, jako je umělá inteligence (AI), Internet věcí (IoT) a blockchain.


Výhody této rozšířené spolupráce už jsou zákazníkům k dispozici, protože firmy s příslušným předplatným u Red Hat mohou v současnosti své předplatné k platformě Red Hat OpenShift Container využívat i v IBM Cloudu, a to díky řešení Red Hat Cloud Access. Firmy budou také poskytovat společné konzultantské služby a asistenci při zavádění nových systémů prostřednictvím služeb IBM Garage a Red Hat Consulting.

„Toto převratné partnerství mezi IBM a Red Hat přináší zákazníkům více možností volby a vyšší flexibilitu. Máme stejnou vizi ohledně využití kontejnerové architektury v hybridním cloudu, a díky tomu mohou miliony firem, od bank přes letecké společnosti až po státní úřady, získat přístup ke špičkové technologii obou firem a nemusí přitom volit mezi veřejným a soukromým cloudem,” říká Arvind Krishna, Senior viceprezident pro IBM Hybrid Cloud.

Více informací o partnerství IBM a Red Hat se dozvíte na tomto odkazu.

Reklamy