„Příměstské jazykové tábory stojí zhruba desetinu toho, co jazykové pobyty v zahraničí,“ říká Bibiana Machátová z Tutoru

Praha, 23. května 2018 – Nemohou vaše děti o prázdninách cestovat za jazyky? Nechte jazyky cestovat s příměstskými jazykovými tábory společnosti Tutor. Oproti tradičním jazykovým pobytům v zahraničí přinášejí příměstské tábory řadu výhod. Jsou podstatně levnější a pro děti také méně psychicky náročné.

Jazyková škola Tutor, patřící pod největší českou vzdělávací skupinu EDUA Group, na prázdniny přichystala sérii kurzů, jejichž smyslem je nasimulovat dětem pobyt v cizojazyčném prostředí bez nutnosti vycestování do zahraničí. A tím jim umožnit zlepšit své komunikativní dovednosti a rozšířit slovní zásobu nenásilnou zážitkovou formou prostřednictvím zábavných aktivit v kolektivu vrstevníků.

„Obliba příměstských jazykových táborů jednoznačně vzrůstá, přičemž ty tradiční už dnešní poptávce rodičů a jejich dětí nestačí,“ říká Bibiana Machátová, která v Tutoru vede oddělení metodiky a kvality. A dodává: „Rodiče mají stále častěji zájem o něco specifického a chtějí, aby byl čas dítěte využit opravdu efektivně. Spojení příměstského tábora s jazykovým kurzem je proto ideální variantou. Sama jsem zvažovala možnost poslat své dítě na jazykový kurz do zahraničí, ale překvapila mě výsledná částka šedesát až sedmdesát tisíc za dvoutýdenní pobyt se započtením všech nákladů. Přičemž týden příměstského pobytového jazykového tábora stojí jenom přibližně 4500 korun, a to včetně ubytování a stravy. A navíc je zde možné uplatnit i sourozeneckou slevu.“

Intenzivní týdenní kurzy pro teenagery propojují klasickou dopolední výuku jazyka s odpoledními aktivitami vedenými v němčině. Určeny jsou dětem a teenagerům ve věku 12 – 18 let se znalostí němčiny alespoň na mírně pokročilé úrovni. Týdenní program zahrnuje dvacet  hodin výuky jazyka a dalších 30 hodin doprovodného programu v německém jazyce. V Praze děti zažijí např. návštěvu EDULABu, Seznamu, jízdu bobovou dráhou či návštěvu areálu České televize a uspořádají pro sebe i piknik v přírodě. V Brně se pak děti mohou těšit např. na návštěvu hvězdárny nebo napínavou únikovou hru.

Velkou výhodou příměstských jazykových táborů je i možnost pro dítě přepnout v případě nějaké dramatické situace do češtiny. Díky tomu nemá pocit ztracenosti v cizím prostředí, je to dobré pro jeho psychiku a v případě krize se nedostavuje panika. Vycestování za jazykem je vhodnější až u dětí ve věku 16+. Ty už bývají na jazykové úrovni B1 a dokáží řešit i náročnější komunikaci. Zatímco menší děti, které v cizím jazyce řeší spíš barvy a čísla, nemají v tomto ohledu ještě na čem stavět. I u těch je však na příměstských táborech rodilý mluvčí, takže jazyk reálně cestuje za nimi,“ říká dále Bibiana Machátová.

V kurzech na příměstských jazykových táborech Tutoru je uplatňována komunikativní metoda, při níž je hodina vedena převážně v německém jazyce za minimálního využití češtiny. Probíraná témata odrážejí zájmy náctiletých a vycházejí z každodenního života. „Teenagery je těžké dostat od jejich mobilů a proto se snažíme je do výuky zapojit. Používáme k tomu aplikaci Kahoot, která simuluje televizní vědomostní soutěž a děti při ní klikají přímo na obrazovky svých telefonů,“ uzavírá Bibiana Machátová.

 

Reklamy