Taylor Wessing a Český rozhlas vyhlásily vítěze už VI. ročníku celorepublikové literární soutěže pro studenty všech vysokých škol

31.05.2018 – Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha ve spolupráci s Českým rozhlasem, veřejnoprávním rozhlasovým médiem, vyhlásila vítěze již šestého ročníku studentské literární soutěže určené studentům nejen právnických  fakult českých vysokých škol, se sídlem v České republice. Díky spolupráci s Českým rozhlasem a jeho úspěšným projektem Ježíškova vnoučata se tentokrát mohli do soutěže zapojit i studenti ostatních vysokých škol. Téma literární eseje bylo „ Společenská odpovědnost a role studenta v ní“. Porota byla sestavena z právníků, novinářů a studentů organizace ELSA Česká republika.

Aby se soutěže mohlo zúčastnit více studentů, než jenom z právnických fakult, jako v uplynulých ročnících, bylo možné se v rámci hlavního tématu vyjádřit ve dvou kategoriích, a to v sekcích:

A / studenti právnických fakult;

B / studenti ostatních VŠ.

Cílem v obou kategoriích bylo vypracovat literární esej na téma: Projekt Ježíškova vnoučata a ochrana seniorů ve společnosti. Kde vidíte svou roli z pohledu právníka/občana. O jaké změny byste se zasadil/a Vy?

Podmínkou soutěže bylo u sekce A sepsání úvahy v anglickém jazyce, u sekce B se esej psala v českém jazyce. Cílem bylo posoudit kvalitu zamyšlení nad současnou situací seniorů v České republice. Nejlepší studenti museli rovněž tuto práci ústně obhájit.

Ocenění za sekci A:

  1. místo       Lukáš Šikel, student Právnické fakulty UK v Praze
  2. místo       Gabriela Randáková, studentka Právnické fakulty UK v Praze
  3. místo       Kateřina Milichová, studentka Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně

Ocenění za sekci B:

  1. místo       Ondřej Michal, student  Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci
  2. místo       Miroslav Kantek, student Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně
  3. místo       Tereza Lindová, studentka Právnické fakulty UK v Praze / práce v českém jazyce /

Novinkou šestého ročníku literární soutěže bylo také zvýšení počtu odměn. Celkem bylo odměněno 6 literárních prací. Jak právníci z advokátní kanceláře Taylor Wessing Praha, tak i redaktoři Českého rozhlasu posuzovali doručené eseje ze svého pohledu a doporučili své kandidáty na první tři místa. Student z právní sekce na prvním místě získal ještě měsíční placenou stáž v pražské pobočce advokátní kanceláře a student na prvním místě ve druhé sekci získal možnost natočit svou esej v Českém rozhlase. Dále jim byla poskytnuta finanční odměna deset tisíc korun každému a šance ověřit si své znalosti u renomovaných odborníků. Odměnu získali i další čtyři studenti a studentky, a to na druhém místě každý pět tisíc korun a na třetím místě každý dva tisíce korun.

Více na https://www.facebook.com/events/2041415489516735/

Studentská stáž v sekci A proběhne přibližně v letních měsících. Natočení vítězné eseje v sekci B proběhne také v letních měsících.

O Taylor Wessing:

Taylor Wessing je mezinárodní advokátní kancelář poskytující svým klientům celosvětově kompletní servis ve všech odvětvích jejich podnikání. Více než 1 200 právníků přistupuje k poradenství cílevědomě a o obchodních záležitostech klientů přemýšlí inovativně, čímž jim pomáhá uspět zejména v rychle se rozvíjejících oblastech. Taylor Wessing podporuje své klienty všude tam, kde chtějí podnikat. Celkem 33 kanceláří v Evropě, na Středních východě a v Asii, stejně tak dvě kanceláře v USA, nejsou jen symbolickým zastoupením;  jedná se o týmy se znalostí místního obchodního, průmyslového a kulturního prostředí, ale zároveň s mezinárodní zkušeností, která advokátní kanceláři umožňuje vždy poskytovat efektivní a integrovaná řešení.

O Českém rozhlase :

Český rozhlas (ČRo) je český veřejnoprávní rozhlasový subjekt zřízený zákonem. V současnosti Český rozhlas provozuje čtyři celoplošné stanice (RadiožurnálDvojkaVltava a Plus), ve všech krajích také regionální vysílání, digitální stanice (Rádio JuniorRadio WaveD-durJazz) a internetové streamy (Rádio Junior a příležitostně Rádio Retro). Český rozhlas provozuje na objednávku státu také zahraniční vysílání Českého rozhlasu – Radio Praha. Signál je šířen prostřednictvím pozemních vysílačů analogového rozhlasového vysílání, prostřednictvím DVB-T (všechny celoplošné stanice a 4 digitální jsou vysílány v digitálním multiplexu č. 1), dále jsou jeho stanice šířeny v kabelových televizích (DBV-C), prostřednictvím IPTV, nekódovaně na satelitu Astra 3A (DBV-S), na internetu a v DAB+. Od roku 2013 používá jako logo symbol R, který je tvořen čtyřmi vodorovnými pruhy v tmavě modré barvě.

Reklamy