Cartoon Network na filmovém festivalu ve francouzském Annecy oslavuje ženy ve světě animace

Televizní kanál Cartoon Network odhaluje své nové partnerství s The Animation Workshop, které podpoří vybranou studentku z regionu EMEA

Praha, 13. června 2018 – Dětský televizní kanál Cartoon Network se na letošním ročníku filmového festivalu v Annecy představí v roli oslavující ženy ve světě animace. Současně v rámci své spolupráce s The Animation Workshop podpoří vybranou studentku a její tvůrčí talent.

Speciální panel nazvaný Cartoon Network Celebrates Women in World of Animation představí kromě exkluzivně promítaného obsahu i několik inspirativních a vlivných dam z Cartoon Network. Panel nabídne i první promítání nového seriálu z dílny Cartoon Network s názvem Summer Camp Island, na kterém pracovala britská animátorka Julia Pottová. Americkou premiéru bude mít seriál příští měsíc, poté bude následovat mezinárodní premiéra.

Panel proběhne ve čtvrtek 14. června a návštěvníci se budou moci setkat například s dámami jako Patricia Hidalgová, ředitelka obsahu společnosti Turner EMEA & International Kids Strategy; Julia Pottová, producentka Summer Camp Island; Eva Lee Wallbergová, producentka nominovaného Cartoon Network seriálu Hrdinská výprava chrabrého prince Ivandoa; a Lauren Sassenová, kreativní ředitelka dalšího nominovaného seriálu Cartoon Network We Bare Bears.

„Ženský talent a reprezentace žen se v tomto odvětví objevují čím dál více a jsme opravdu rádi, že můžeme spolupracovat s The Animation Workshop a podpořit tak mladou a nadějnou studentku, kterou představíme během našeho panelu. Cartoon Network je domovem několika průkopnic v tomto odvětví, ale víme, že existují i další talentované ženy, které mohou nabídnout nové a inovativní příběhy. Je naším posláním tyto ženy hledat, najít a pomoci jim prosadit se,” řekla Patricia Hidalgová, ředitelka obsahu společnosti Turner EMEA & International Kids Strategy.

„Je nám ctí, že Cartoon Network podpoří jednu z našich studentek, aby ji pomohl v jejích studiích animační tvorby. Těšíme se, že se její talent rozvine a doufáme, že se z ní stane stejný talent, jakým je Eva Lee Wallbergová,“ řekla Michelle Nardonová, ředitelka bakalářského programu animace The Animation Workshop na VIA University College.

O Cartoon Network

Cartoon Network, spadající pod společnost Turner, se zaměřuje prostřednictvím svých zábavných
a dobrodružných seriálů především na chlapce, ale zároveň oslovuje i dívky. Program a jednotlivé seriály prezentují témata zábavy a humoru, přátelství, představivosti či akce a dobrodružství. Cartoon Network cílí na hochy a dívky ve věku 6 až 12 let, u nichž se snaží podpořit jejich vlastní osobnost prostřednictvím bohatého zábavního a globálně úspěšného televizního obsahu. Programová skladba zahrnuje oblíbené komediální animované seriály jako Gumballův úžasný svět, Čas na dobrodružství, Normálka, Clarence, Steven Universe
a Uncle Grandpa či akčně dobrodružné seriály jako Raketové holky, Ben 10 a Teen Titans Go!

Cartoon Network nabízí, od svého uvedení coby celoevropského televizního kanálu v roce 1993, lokalizovaný obsah napříč Evropou, Blízkým východem a Afrikou, kde je dostupný v 19 jazycích a ve více než 142 milionech domácností v 70 zemích. Cartoon Network příznivcům přináší obsah také prostřednictvím cenami ověnčené internetové stránky přístupné i z mobilních zařízení, řady her, videí, licencovaných hraček a dalšího zboží. Cartoon Network je značkou vlastněnou společností Turner, spadající pod Time Warner.

Více informací: www.cartoonnetwork.cz nebo https://www.facebook.com/CartoonNetworkCesko/.

 

Reklamy