Twisto přináší inovaci v mobilním bankovnictví. U karetních transakcí zobrazuje loga prodejce a mapu, kde platba proběhla

Praha 13. června 2018 – Twisto jako první v České republice představilo ve spolupráci se službou TapiX moderní detail karetní platby. Twisto v mobilní aplikaci u karetních transakcí nově zobrazuje mapu s informací, kde k transakci došlo, ale také logo prodejce a název obchodníka namísto oficiálního jména společnosti. Důvodem zavedení této inovace je poskytnout majitelům Twisto karet a náramků větší přehled o jejich platbách a jednodušší hledání jednotlivých plateb. Novinka je dostupná již v mobilní aplikaci pro telefony Apple, zákazníci Twista s telefony Android se aktualizace dočkají v následujících dnech.

„Dnešní mobilní telefony mají miliony barev, ovšem běžné detaily transakcí často vypadají jako výpisy v účetním programu. Při hledání řešení, jak využít potenciál mobilních telefonů na maximum, se nám zalíbila služba TapiX od českého fintechu Dateio. Líbí se nám, že zákazníci už nemusí složitě dohledávat, které s. r. o. patří ke které značce, kde nakupovali. Navázaná spolupráce s Dateiem je pro nás poprvé, kdy jsme se spojili s dalším českým fintechem, a rozhodně to není naposled. I nadále hledáme vylepšení, která nám pomohou budovat přehlednější mobilní aplikace a dávat našim zákazníkům větší kontrolu nad tím, kde a za co utrácejí,“ vysvětluje Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

V současné době pokrývá databáze TapiX a Twista 85 % českých obchodníků. „TapiX odstraňuje jeden z problémov bankovníctva, ktoré nepatria do 21. storočia, a to fakt, že vďaka nepresnému popisu platobných terminálov klienti často nemajú prehľad, kedy a kde platili. Zároveň umožňuje finančným inštitúciám lepšie chápať správanie klienta a má potenciál ich pretvoriť na moderné dátovo orientované firmy. Tešíme sa, že práve dynamicky rastúca služba Twisto sa ako prvá finačná inštitúcia v ČR rozhodla TapiX implementovať,“ říká Ivan Dovica, který stojí za službou TapiX.

Více o Twisto

Twisto je FinTech služba, jejímž cílem je ulevit lidem od každodenních starostí s placením a účty tak, aby si mohli nechat jen to lepší z peněz. Twisto začalo v roce 2013 jako nová platební metoda v českých e-shopech. Dnes již služba nabízí ucelený ekosystém plateb s názvem účet Twisto. Ten obsahuje platbu jedním kliknutím v e-shopech, možnost platit faktury a složenky pouhým vyfocením či přeposláním díky funkci SNAP a v neposlední řadě platební kartu s platebním náramkem. V říjnu 2017 získalo Twisto licenci Platební instituce od ČNB. Pilířem Twista je skóringový nástroj Nikita. Pod tímto jménem se skrývá sada algoritmů na bázi strojového učení. Nikita vyhodnocuje kredibilitu a bonitu zákazníků bez nutnosti napojení na registry dlužníků. Nikita je od dubna 2016 oddělena do samostatné společnosti Nikita Engine, s. r. o., a komerčně nabízena českým firmám a bankám. Mezi první zákazníky patří například Alza.cz.

Za Twistem stojí nizozemská ING Group, rakouská pojišťovna UNIQA, investiční skupina ENERN, polský investor Cezary Smorszczewski, finančně-poradenská společnost Partners, Miton, Tomáš Čupr a zakladatel Michal Šmída.

Více o Dateio

Dateio je FinTech start-up, který na základě transakčních dat analyzuje nákupní chování zákazníků. Prvním úspěšným projektem byl slevový program U-šetřete od UniCredit Bank, který se spustil v roce 2015. Dnes Dateio nabízí bankám white label řešení věrnostních programů a obchodníkům přesně cílené kampaně a detailní analýzy zákaznického chování. Koncovým klientům poskytuje slevy, které jsou pro ně relevantní. Dateio rozšiřuje svoje působení a první vlaštovkou je právě TapiX, jenžkterý kromě zlepšení internetového bankovnictví nabízí zejména další analytické využití. V současnosti Dateio spolupracuje s deseti finančními institucemi v Česku, na Slovensku a v Rumunsku a v portfoliu obchodníků má více než 250 firem.

Za Dateiem stojí fondy J&T Ventures a Bolt StartUp Development, angel investoři a zakladatelé Ivan Dovica a Ondřej Knot.