Technet.cz skupiny MAFRA mediálním partnerem prvního českého Maker Faire

Průmyslový palác na pražském Výstavišti o víkendu 23. a 24. června 2018 ožije největší světovou přehlídkou inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu s názvem Maker Faire. Web Technet.cz mediální skupiny MAFRA je mediálním partnerem této celosvětově uznávané řady akcí, která se letos poprvé uskuteční v Česku a umožní setkání hobby tvůrců, technologických kutilů, bastlířů a nadšených vynálezců všech generací.

Redaktoři webu Technet.cz budou v rámci víkendu přítomni na stánku s názvem Žádná věda, který se bude věnovat Stratocachingu, Experimentu Miss a dalším zajímavostem. Jan Kužník, vedoucí redaktor Technet.cz, bude na veletrhu Maker Faire v neděli moderovat diskusi.

„Na webu Technet.cz se snažíme popularizovat vědu a techniku tak, aby si početla většina čtenářů a zároveň jsme neurazili ani ty, kteří jsou v daných oblastech odborníky. Na Maker Faire je skvělé, že se tu mohou potkat amatéři s odborníky a představit svůj koníček, vychytávku nebo projekt široké veřejnosti i sobě navzájem,“ říká Jan Kužník, vedoucí redaktor Technet.cz.

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA

Multimediální skupina MAFRA patří k nejsilnějším mediálním společnostem v České republice. Je zastoupena všemi mediatypy – printem, on-linem, TV a rozhlasem. Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii. Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net, magazín o běhání RunGo.cz a realitní web reality.idnes.cz. Do skupiny dále patří  zábavný videoportál Playtvák.cz, hudební stanice Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ (společný projekt operátora T-Mobile a mediální skupiny MAFRA), největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě. Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společnostmi ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing a Ledmultimedia. MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. Počátkem roku 2018 se skupina stala novým mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. Na Slovensku je portfolio skupiny zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. Nedílnou součástí mediální skupiny MAFRA jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

 

Reklamy