AMTECH představuje Personal Agency 4 Robots, „personální“ agenturu na pronájem robotů

Služby poskytování robotické pracovní síly pomohou českým podnikům překonat aktuální  nedostatek lidských zdrojů na pracovním trhu

PRAHA, 26. června 2018 – Společnost AMTECH, dodavatel automatizačních produktů a služeb na českém a slovenském trhu, představila Personal Agency 4 Robots (PAR), „personální“ agenturu na pronájem robotů určený zejména pro průmyslové podniky v České republice.  Cílem činnosti agentury je pomoci podnikům ze segmentu průmyslové výroby pokrýt aktuální růst zakázek  za situace, kdy jen těžko shánějí nové pracovníky na trhu s nejnižší nezaměstnaností v Evropě.

V rámci svých služeb agentura nabízí pronájem kolaborativních robotů Universal Robots a autonomních mobilních robotů MiR k zajištění rutinních úkolů, které obvykle provádějí zaměstnanci či agenturní pracovníci, ať již v běžném provozu, v krátkodobých projektech či k pokrytí provozních špiček. Nabídku ocení zejména:

  • SMB podniky, které aktuálně nemají prostředky na investice;  
  • Nadnárodní firmy s obtížným procesem schvalování investic v zahraničí ale
    s dostupnými rozpočty na agenturní pracovníky;
  • Personální agentury hledající pracovníky pro své klienty.

„Hlavním impulsem pro vytvoření agentury PAR zaměřené robotizaci méně kvalifikované práce byly naše zkušenosti u zákazníků, kteří zoufale hledají lidi, aby vyhověli rostoucí poptávce,“ řekl  Radek Nekarda, jednatel společnosti AMTECH.  „S možností pronájmu robotů do výrobních a logistických provozů mohou tyto výzvy vyřešit – rychle, bez počátečních investic a bez administrativy spojené s najímáním a zaměstnáváním pracovníků. Dokážeme poskytnout možnost rychlého a kvalitního zprovoznění robota v řádu týdnů, dlouholeté zkušenosti z automatizačních projektů, a samozřejmě nezbytný servis, školení a poradenství.“

Dle zkušeností AMTECH chybí pracovní síla především na pozicích s jednoduchými, opakujícími se činnostmi, jako je např.  obsluha strojů, balení a paletizace, a vnitropodniková přeprava, a to zejména ve strojírenství, high-tech a potravinářství.  Jedním z nedávných zákazníků AMTECH je jihomoravská strojírenská společnost STAMIT, která  dokázala díky zavedení  kolaborativního robota UR10 zvýšit produkci o 20 % bez nutnosti přijmout nové pracovníky. V oblasti vnitropodnikové logistiky využívají v České republice a na Slovensku mobilní roboty MiR zejména odvětví high-tech, spotřební elektroniky, automotive a Tier1 subdodavatelé, konkrétně  Foxconn, Continental a řada dalších.  

„Jednou z hlavních výhod současných kolaborativních robotů je jejich všestrannost a flexibilita, jež umožňují s jedním robotem pokrýt více aplikací a díky snadnému přeprogramování rychle nastavit robota na nové pracovní úkoly,“ řekl Slavoj Musílek, generální manažer Universal Robots pro region CEE.  „Iniciativa společnosti AMTECH představuje velkou příležitost zejména pro ty podniky, které o automatizaci doposud neuvažovaly – ať již z důvodu své velikosti či specifického odvětví. Jak ale ukazuje široká základna našich zákazníků, roboty efektivně využívají i v těch nejmenší firmách a prakticky ve všech typech výroby.“

Pronajmout si prostřednictvím nové agentury bude možné kompletní portfolio robotů včetně nejnovějších produktů představených na veletrhu automatica 2018 v minulém týdnu, jako je nová řada kolaborativních robotů UR eSeries či mobilní robot pro přepravu palet MiR500.

O společnosti AMTECH

Společnost AMTECH, spol. s r. o. byla založena v únoru 1993 jako obchodní firma. Od prvotních dodávek jednotlivých technologických zařízení se postupně propracovala ke kompletním dodávkám technologií a materiálů pro elektrotechniku od špičkových světových výrobců. Od roku 2016 se společnost věnuje segmentu kolaborativní robotiky, na český trh dodává značky jako Universal Robots, MiR, OnRobot a řadu dalších. Zároveň s obchodní činností zajišťuje servis, náhradní díly, technickou podporu a školení pro veškerá dodávaná zařízení. AMTECH má aktuálně přes 50 pracovníků, z nichž většina se věnuje automatizačním projektům. Více na www.amtech.cz.