Společnost PayU kupuje izraelského poskytovatele platebních technologií ZOOZ. Společnou vizí je vytvářet nové globální standardy v platební infrastruktuře

Hoofddorp, Nizozemsko – 23. července 2018: Společnost PayU oznamuje akvizici vedoucí technologické platební platformy ZOOZ. Smlouva podporuje pokračující expanzi PayU na trhy s vysokým růstem a zaměřuje se na příležitost trhu přeshraničních plateb, který podle zprávy Accenture v roce 2020 dosáhne velikosti 994 miliard dolarů.  

Částka za samostatnou akvizici ZOOZ není veřejná. Celková částka za strategické akvizice a investice společnosti PayU do globálních fintech společností po celém světě od roku 2016 přesahuje 350 milionů dolarů.

Týmy ZOOZ a PayU budou spolupracovat na vytvoření přední globální platební infrastruktury budoucnosti. V rámci této vize budují komplexní, modulární a vysoce flexibilní platební platformu ‘Payment OS platform’, která bude podporovat nové trendy v odvětví plateb a reagovat na měnící se potřeby obchodníků. Mezi funkcionality, které platforma nabízí, patří například fraud management (správa podvodných transakcí), reporty v reálném čase a tzv. smart routing nebo-li inteligentní směrování plateb dle stanovených pravidel.

„Akvizice přichází po ročním úspěšném a produktivním partnerstvím mezi PayU a ZOOZ, které už prospělo také českým obchodníkům, jako je Kiwi.com. Bližší spolupráce se ZOOZ nám pomůže zlepšit platformu PayU Hub a dále podporovat ambiciózní obchodníky, kteří se chtějí rozšířit i mimo území České republiky“, říká Barbora Tyllová, Country Manager pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Prostřednictvím platformy PayU Hub,získají obchodníci přístup k 2,3 miliardám nových zákazníků na vysoce rostoucích trzích. PayU Hub využívá platební infrastrukturu společnosti PayU a nejmodernější technologii společnosti ZOOZ a otevírá tak obchodníkům s celosvětovými ambicemi přístup na nové trhy a stanovuje nový standard pro přeshraniční platby.

V rámci dohody se v létě 2018 stanou spoluzakladatel a generální ředitel společnosti ZOOZ Oren Levy a CTO (technický ředitel) ZOOZ Ronen Morecki součástí globálního vedoucího týmu společnosti PayU. Tento tým se zaměřuje na technologický a obchodní rozvoj firmy. Tým 70 zkušených technických a platebních expertů ZOOZ se stane součástí týmu PayU, což posílí technické schopnosti celé firmy.

Laurent le Moal, generální ředitel společnosti PayU říká: „PayU je jedním z nejaktivnějších investorů v oblasti fintech a neustále hledáme příležitosti k inovacím a podpoře našich obchodních klientů k růstu. Dnešní oznámení je skvělou ukázkou této filozofie v akci a jsme potěšeni, že jsme přivítali tým ZOOZ do PayU. Tím, že společně vytvoříme první platformu platebního operačního systému, podpoříme misi PayU vybudovat svět bez finančních hranic.“

Oren Levy, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti ZOOZ dodává: „Po ročním produkčním partnerství se naše sdílená vize o vytvoření nového globálního standardu v oblasti platební infrastruktury stává díky akvizici společnosti ZOOZ společností PayU realitou. Jedinečný přínos, který přinášíme společnosti PayU, je pokročilá technologická vrstva, která nejen pomáhá obchodníkům na celém světě, aby zlepšili své interní procesy a poskytli lepší zážitky zákazníkům, ale také nabízí analytické a optimalizační schopnosti, které je vybavují nebývalým pohledem.

Podle zprávy Accenture dosáhne v roce 2020 přeshraniční trh velikosti 994 miliard dolarů a téměř dvě třetiny přeshraničních obchodů budou pocházet z trhů s vysokým růstem, jako je Asie a Latinská Amerika. Alternativní způsoby platby stále představují až dvě třetiny všech plateb na těchto trzích.

ZOOZ v roce 2010 založil Oren Levy a Ronen Morecki. Společnost se stala jedním z nejznámějších hráčů na poli platebních technologií v Izraeli.

PayU je součástí společnosti Naspers, globální internetové a zábavní skupiny a jeden z největších technologických investorů na světě. Po dokončení transakce bude společnost ZOOZ v plném rozsahu ve vlastnictví společnosti Naspers. Posílí její divizi plateb a podpoří strategii rozvoje v oblasti finančních služeb na rozvíjejících se trzích s dlouhodobým růstovým potenciálem.

O PayU

Společnost PayU využívá své odborné znalosti v oblasti plateb pro poskytování finančních služeb zejména na rozvíjejících se trzích. Naše místní aktivity v Asii, ve střední a východní Evropě, Latinské Americe, na Středním východě a v Africe nám umožňují být v těchto zemích experty a poskytovat nejlepší řešení pro místní trh. PayU je přední poskytovatel on-line platebních služeb na 16 trzích s vysokým růstem, zaměřený na vytvoření rychlého, jednoduchého a efektivního platebního procesu pro obchodníky a nakupující. Našich více než 250 platebních metod a PCI certifikované platformy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem potřebám zákazníka.
Trhy, ve kterých funguje PayU, představují potenciální spotřebitelskou základnu téměř 2,3 miliardy lidí a obrovský růstový potenciál pro obchodníky. Společnost PayU má na těchto místních trzích více než 1800 specialistů na platby, kteří podporují 300 000 obchodníků PayU a milióny spotřebitelů, kteří provádějí platby online. Více informací na  www.payu.com

About ZOOZ

Společnost ZOOZ, která byla založena v roce 2010, si představuje nový svět globálního obchodu neomezený hranicemi, staršími systémy a neúčinností. Představuje si svět postavený na základě škálovatelné technologie nové generace. Naše platforma umožňuje obchodníkům a parterům připojit se k mnoha platebním možnostem po celém světě, získávat informace prostřednictvím pokročilé analýzy a využívat je k řízení a optimalizaci svých plateb prostřednictvím jediné inteligentní platformy.
ZOOZ dosud získal třicet pět (35) milionů dolarů ve čtyřech kolech financování od předních investorů, včetně společností Rhodium, Lool Ventures, Blumberg Capital, Target Global a X / Seed Capital, za účasti andělských investorů, jako je Eilan Tirosh. Další informace naleznete na adrese www.zooz.com

Oren Levy

Oren Levy je zkušený odborník s více než dvacetiletou zkušeností v oblasti plateb, obchodu a technologií. Oren založil ZOOZ v roce 2010, protože si uvědomoval, že on-line platby se v posledních několika desetiletích nevyvíjely a omezily dnešní rychle rostoucí globální společnosti. Dnes působí jako generální ředitel ZOOZ, nejvíce inovativní platební a optimalizační technologie na světě. Pomáhá moderním firmám, aby dosáhly předpokládaného přeshraničního obchodního potenciálu. Před ZOOZ byl Oren výkonným ředitelem ve společnosti Brookline (USA), jedenáct let a řídil celosvětový prodej a iniciativy strategických partnerství. Před prací v Brookline zastával Oren marketingové a technologické pozice v BATM, Fundtech a L.G.E.S.

Ronen Morecki

Ronen Morecki je podnikatel a manažer s více než dvacetiletou zkušeností v oblasti podnikového softwarového průmyslu. Ronen se popisuje jako hacker online plateb a technologický nadšenec.
Je technologickým vizionářem a páteří ZOOZ. Ronen založil společnost v roce 2010 a působí jako její technický ředitel. Má rozsáhlé zkušenosti s řízením technologií, obchodem, provozem a inženýrstvím, a to jak v startupech, tak ve velkých softwarových společnostech. Specializuje se na on-line platby, detekci podvodů, zabezpečení a podnikové aplikace a platformy.

Označeno tagem