Nové řešení pro regulaci teploty v hotelech a budovách s fan coil jednotkami

Nepřekonatelné kombo produktů RFTC-150/G a RFSA-166M

Holešov, 9. srpna 2018 – Kde jinde platí klasické rčení – Náš host, náš pán – více než v hotelovém byznysu. Komfort, soukromí a ničím nerušený pobyt je základem pro budování klientely, která se bude ráda vracet. Mnohé hotely jsou dnes již stavěny s vizí moderního bezdrátového řízení všech systémů v pokoji pro maximální pohodlí svých návštěvníků. Existuje však celá řada hotelů, která by ráda tyto systémy implementovala, ale má obavy z negativního zásahu do provozu a ztráty reputace. Právě pro ni jsou určeny novinky společnosti ELKO EP z balíčku řešení Hotel Retrofit na ovládání teploty v hotelových pokojích – bezdrátový regulátor teploty RFTC-150/G a spínací prvek
RFSA-166M.

Když člověk hodně cestuje, setkává se na hotelových pokojích s různými pojetími řízení teploty. Jednou je to klasický termostat – krabička přimontovaná ke zdi, jednou nevzhledné kolečko vystupující ze zdi, které často nefunguje nebo něco podobného. Protože často ani netuší, jak se to zařízení ovládá, nechá to tak, a raději si stěžuje na recepci na zimu nebo naopak přílišné teplo, a tak je nákladně budovaný pocit pohody a komfortu pro zákazníky ten tam. Jde to však i jinak.  

Nový bezdrátový regulátor teploty RFTC 150/G měří teplotu v prostoru vestavěným senzorem a na základě nastaveného programu pošle povel spínacímu prvku RFSA-166M, který následně obslouží připojený fan coilový systém. Navíc lze nastavit jak automatický, tak manuální režim hlídání teploty. Přehledný podsvícený LCD panel poskytuje informace hostovi o aktuální a nastavené teplotě, stavu sepnutí (ON/OFF), dni v týdnu, aktuálním čase a stavu baterie (výdrž až 1 rok). Díky ploché zadní straně přístroje jej můžete umístit kdekoliv v prostoru. Bez nutnosti cokoli vysekávat nebo rozebírat.   

Veškeré ovládání je skutečně jednoduché, takže ho dokáže ovládat i dítě. Stačí zmáčknout tlačítka s jednotlivými symboly, které se objevují na podsvíceném LCD displeji. Ten je navíc v designu rámečků Logus90 a nabízí celou řadu luxusních provedení (sklo, dřevo, kámen, kov), stejně jako možnost umístění do vícenásobných rámečků. Vše jednoduše komunikuje s obousměrným protokolem iNELS RF Control.

Spínač, který topí i chladí

Druhou novinkou v nepřekonatelném kombu je již zmiňovaný spínací prvek RFSA-166M. Díky šestikanálovému provedení lze ovládat dva režimy topí/chladí, přičemž u každého můžete využít až tři stupně rychlosti (nízká/střední/vysoká), což je běžný provoz pro fan coil systém. Všechny prvky podporují komunikaci s detektory RF. Navíc jejich montáž a nastavení zaberou maximálně 15 minut.

Praktickým tipem pro rozšíření systému ovládání teploty je například detektor RFWD-100, který je umístěn u okna a ve chvíli, kdy teplota překročí horní nebo spodní hranici teploty, dá pokyn spínači, aby zapnul chlazení nebo topení.

Kombinace těchto produktů, ač primárně určena pro hotely a ubytovací zařízení, je ideální také pro řízení teploty v moderních budovách vybavených fan coilovým systémem. Díky své jednoduché instalaci a designu může být skutečně funkčním doplněním jakýchkoliv kancelářských prostor.

Více informací naleznete na stránkách https://www.elkoep.cz/regulator-rftc-150g

Více informací naleznete na stránkách  https://www.elkoep.cz/spinaci-prvek-rfsa-166m

###

ELKO EP je jedním z předních světových výrobců elektronických zařízení pro domovní, office a průmyslové automatizace. Již 25 let dodává do celého světa produkty jako relé, bezdrátové instalace nebo zařízení pro Internet věcí (IoT). Nezaměřuje se ale jen na hmotné výrobky, navrhuje také komplexní efektivní řešení.

Pobočky společnosti jsou v 17 zemích světa, veškerý vývoj a výroba však probíhá ve vlastních prostorách v Holešově. I díky tomuto zázemí společnost obdržela několik významných ocenění, například Vizionář roku 2015 nebo Globální exportér roku 2016.