DevCom představuje SW a HW novinky na veletrhu AUTOMECHANIKA 2018 ve FRANKFURTU

PRAHA 25. září 2018 – Česká firma DevCom s. r. o. se sídlem v Praze představuje novinky vývoje SW a HW v oblasti automobilové diagnostiky a GPS/GSM security, se kterými  se nedávno pochlubila na největším automobilovém veletrhu v Evropě – AUTOMECHANIKA FRANKFURT 2018.

Letošní rok je pro českého výrobce a vývojáře automobilové diagnostiky a leteckých přístrojů přelomový. Přichází totiž na trh s novou škálou výrobků, které firma vyvíjela několik let a která již brzo uvidí světlo světa i u koncových zákazníků. Hlavní prezentace proběhla na největším evropském automobilovém veletrhu AUTOMECHANIKA 2018 ve Frankfurtu, kde se produkty z nové řady setkaly se značným ohlasem zejména u zahraničních B2B distributorů v Evropě, Jižní Americe, USA, Austrálii a na Blízkém Východě. DevCom bude postupně během roku jednotlivé produkty prezentovat a na trh by měly být uvedeny po novém roce. Jedná se zejména o novou SW a HW verzi stávajícího přístroje TS PRO a jeho mladšího bratra ve formě tabletu s OS Android – TS PRO 10 Professional Tablet, který tak, jako jeho předchůdce obsahuje jak plnou diagnostiku automobilů, motocyklů a trucků, tak i 4 kanálový osciloskop. Další novinkou je OBD HEAD TS 02-110, která v sobě spojuje možnosti on-line automobilové diagnostiky, může sloužit jako PC interface a Bluetooth interface k novému tabletu a v neposlední řadě skýtá možnosti knihy jízd, propojení se sběrnicí CAN BUS a K-Line a klasický GPS tracking. Poslední novinkou je multifunkční Camera Can Module TS-02 pro přepravní vozidla, který vyniká připojením několika analogových HD kamer, které jsou ovládány na dálku nebo fungují na základě zadání, které se váže buď na GPS modul nebo na CAN BUS sběrnici daného vozidla. Modul je schopen samostatně a automaticky vyhodnocovat danou situaci a při té příležitosti pořizovat krátké záznamy, které jsou buď uloženy v interní paměti nebo se sami odešlou via GSM na příslušný cloud.

„Podařilo se nám nyní dokončit několik hlavních řešení, na kterých jsme v poslední době intenzivně pracovali a vypadá to, že zájem ze strany zákazníků a trhu je veliký. Věříme, že nová řada produktů přinese našim zákazníkům to, na co jsou po celou dobu zvyklí – inovaci, kvalitu a moderní řešení“, prohlásil CEO Ing. Luboš Jelínek.

DevCom spol. s r.o. byla založena v roce 1999 absolventy Fakulty elektrotechnické ČVUT Praha. Společnost vstoupila na trh se záměrem vyvíjet a vyrábět přístroje pro automobilový průmysl (HW / SW pro OBD, OBD II a E-OBD automobilové diagnostiky , testování CANBUS) a letecký průmysl (analogové / digitální konvertory).

Během několika let úspěšného fungování se vedení společnosti rozhodlo diverzifikovat své vývojové a výrobní kapacity s rozšířením o další průmyslová odvětví. Malá, ale dynamická a flexibilní firma začala vyrábět více leteckých a vojenských zařízení. V současné době společnost vyrábí vlastními kapacitami několik typů navigačních přístrojů, digitálních displejů, EHSI, analogových / digitálních převodníků včetně ruského / amerického systému a systému monitorování HW / SW pro civilní i vojenské letadla . Tato zařízení splňují náročné normy MIL-STD a RTCA / DO, což znamená, že jsou schopné poskytovat maximální výkon za extrémních podmínek. Jako subdodavatel se společnost podílí na úspěšném vývoji a nasazení kompletního systému pozemní navigace pro modernizované tanky T72 M4 Armády České republiky

V segmentu průmyslové automatizace se společnost zaměřuje na dodávky komplexních řešení dle přání zákazníka. Pilotním programem je vývoj a výroba jednodeskových řídících počítačů a operátorských panelů. Rovněž vyvíjí a vyrábí GSM / GPS komunikační zařízení, která se většinou používají pro sledování, protokolování a přenos dat v segmentu Security.

DevCom se také specializuje na architekturu HW a SW a zakázkový design, který uspokojuje jednak zákazníky společnosti a dále i OEM projekty  využívající Compact PCI DesignVHDL DesignPCB Orcad Design, stejně jako digitální designy, FPGA Design, návrh prototypů, návrhy smíšených signálů, , Bezdrátové návrhy, návrh obvodů baterií a návrhy mikroprocesorů.

V rámci zvyšování konkurenceschopnosti byla přijata klíčová strategie zajištění maximální spokojenosti zákazníka, s čímž souvisí i neustálá snaha o zvyšování kvality našich produktů a služeb. Jednou z cest, jak toho chceme dosáhnout je i právě probíhající proces zavádění systému jakosti ČSN EN ISO 9001:2000. Součástí této strategie je i stálá kooperace s odbornými katedrami ČVUT Praha, jejímž výsledkem je uplatnění nejnovějších technologií a poznatků při vývoji našich produktů a zkrácení inovačního cyklu u stávajících výrobků.