Ignite 2018: Microsoft posiluje bezpečnost a přináší AI veřejnosti

V rámci výroční konference Ignite 2018, společnost Microsoft ukázala, jak se AI (umělá inteligence), IoT (internet věcí) a inteligentní internet věcí (edge computing) staly základem pro bezpečnější, produktivnější a inteligentnější pracoviště.

Microsoft zdůraznil potřebu vyšší bezpečnosti informačních technologií a vydal řadu bezpečnostních programů a produktů. Například Microsoft Secure Score je dynamická správa, která vyhodnocuje prostředí uživatelů Microsoft 365 a dává doporučení, která mohou až třicetinásobně snížit narušení zákaznického prostředí. Microsoft Authenticator pomáhá pracovníkům zjednodušit bezpečné přihlášení a nabízí například přihlášení bez hesla.

Microsoft také podpořil svůj závazek demokratizovat přístup k AI prostřednictvím nového programu AI pro humanitární akce zaměřeného na využití možností AI pro obnovu po katastrofách, pomoc dětem, ochranu uprchlíků a vysídlených lidí a podporu dodržování lidských práv.

„V dnešní éře inteligentního cloudu a internetu věcí hledají firmy v každém oboru důvěryhodného partnera, který jim pomůže s transformací,“ říká Satya Nadella, generální ředitel Microsoftu. „Posouváme hranice AI, edge computingu a IoT, zároveň poskytujeme úplné koncové zabezpečení, které umožní každé organizaci vybudovat vlastní digitální dovednosti a v této nové době uspět,“ dodal.

Kompletní pokrytí Ignite 2018 a přehled novinek v jednotlivých oblastech najdete na této stránce: https://news.microsoft.com/ignite-envision2018/

Z představených novinek vybíráme to nejdůležitější:

Zpracování dat a umělá inteligence

Microsoft pokračuje ve zpřístupňování produktů a služeb s integrovanými možnostmi umělé inteligence, které budou prostřednictvím aplikací nové generace, osobních asistenčních služeb nebo prostřednictvím jiných rozhraní dostupné pro miliardy uživatelů. Nové služby umožní firemním zákazníkům získat maximum z jejich dat:

 • Uvedením SQL Server 2019 (preview) a neustálým rozvojem služeb Azure SQL Database, Azure Data Explorer a Cosmos DB Microsoft zvyšuje schopnosti moderní datové platformy v oblasti škálovatelnosti, integrace inteligentních služeb a zabezpečení konzistentní zkušenosti při využívaní místní infrastruktury nebo cloudových služeb.
 • SQL Server 2019 (preview) přináší nové možnosti do oblasti zpracování velkých dat. Umožňuje uživatelům využít jakýkoliv zdroj dat od OLTP, datových skladů, business intelligence služeb až po služby umělé inteligence a pokročilé analytické služby. S těmito vylepšeními se SQL server stává centrem pro zpracování dat a získávání poznatků bez nutnosti přesouvat nebo kopírovat data z původních zdrojů.
 • Služby Azure Machine Learning pomáhají datovým vědcům a vývojářům rychleji budovat a trénovat modely umělé inteligence a následně je jednoduše nasazovat. Součástí aktualizace těchto služeb je také Automated Machine Learning, který identifikuje nejefektivnější algoritmy a optimalizuje výkonnost modelů.
 • Nová služba Azure Data Explorer (public preview) výrazně urychluje získávání poznatků z velkého množství dat. Uživatelům umožňuje téměř v reálném čase interaktivně analyzovat data, identifikovat anomálie a typické vzorce nebo určit zdrojové příčiny vývoje. Jedná se o výkonnou službu pro ad-hoc zpracování dat, analýzu sběrných záznamů a telemetrických dat z webových stránek, aplikací a IoT zařízení.

Infrastruktura, internet věcí a edge computing

Informační technologie jsou všudypřítomné, zároveň jsou často distribuované napříč vzájemně propojenými zařízeními, koncovými zařízeními, dostupné v různých regionech světa. Zařízení vybavené dovednostmi umělé inteligence dokážou predikovat, učit se, hovořit a ovládají další činnosti. To umožňuje nové vlny inovací díky využití inteligentního cloudu a inteligentního internetu věcí. Microsoft zpřístupňuje pokročilé IoT a řešení pro inteligentní internet věcí pro zákazníky, kteří mají zájem aplikovat nové scénáře využití i v oblastech s nestabilním připojením.

 • Azure Digital Twins je nové řešení dostupné v rámci IoT platformy, které umožňuje zákazníkům a partnerům vytvářet komplexní digitální modely fyzického prostředí.
 • Další novinka, Azure Data Box Edge (public preview), představuje síťové zařízení, které umožňuje předzpracovaní dat „at the edge“ (na koncovém zařízení) s využitím machine learning algoritmů a následně jejich efektivní přenos do cloudu.
 • Jedním z klíčových oznámení je připravované uvolnění nové verze Windows Server 2019, která pokračuje v úzké integraci místní infrastruktury s cloudovými službami Microsoft Azure při budovaní hybridních scénářů. Uživatelé využitím vícero vrstev zabezpečení infrastruktury snižují bezpečnostní rizika.

Kybernetická bezpečnost

Společnosti věnují neustále čas a zdroje na to, aby se ochránily (případně zotavily) z kybernetických útoků. Provozují množství komplexních, oddělených nástrojů, což ve výsledku může poskytovat další prostor útočníkům, kteří se navíc neustále vyvíjejí. Microsoft nabízí jedinečnou příležitost pomoci a představuje řešení, která umožňují IT oddělením rozšířit svoje bezpečnostní schopnosti o využití inteligentního cloudu. Pro úspěšnou podporu zákazníků se společnost Microsoft zaměřuje na tři oblasti:

 • Využití globální škály při zajištění bezpečnosti: Více než 3 500 bezpečnostních odborníků využívají každý den technologie umělé inteligence pro analyzování více než 6,5 bilionů signálů z celého světa. Kromě globální infrastruktury chránící zákazníky po celém světě, Microsoft provozuje i dvě unikátní centra Cyber Defense Operations Center a Digital Crimes Unit, která pomáhají zvyšovat kybernetickou bezpečnost.
 • Vyspělé bezpečnostní technologie: Zákazníci mají možnost využít technologie pro end-to-end ochranu, detekci a řešení ohrožení, které představuje Microsoft Threat Protection. Ten pracuje napříč emailem, PC, identitou a infrastrukturou v rámci řešení Microsoft 365. Zároveň je zákazníkům umožněno nastavit přihlašování bez použití hesla s využitím aplikace Microsoft Authenticator. V neposlední řadě mohou také využít reportů Microsoft Secure Score pro zhodnocení stávajícího stavu a získání doporučení pro zvýšení bezpečnosti.
 • Partnerství pro kybernetickou bezpečnost: V oblasti bezpečnosti nejde pouze o technologie a jejich provozování, a proto Microsoft spolupracuje s technologickými společnostmi, vládními organizacemi a demokratickými institucemi.

Microsoft 365

Je to již více než rok, co společnost představila Microsoft 365 – ucelené, chytré a bezpečné řešení umožňující uživatelům podporovat růst organizací, ve kterých pracují. V rámci konference Ignite byla oznámena celá řada novinek, které pomohou organizacím zvyšovat produktivitu a efektivitu uživatelů.

 • Windows Virtual Desktop: Cloudová služba využívající platformu Azure, která poskytuje víceuživatelské řešení s Windows 10 optimalizované pro Office 365 ProPlus. S Windows Virtual Desktop je možné nasadit Windows a Office na Azure během několika minut. Více informací zde.
 • Rozšíření možností Microsoft Teams: Oznámené novinky nejdynamičtějšího produktu v rámci Microsoft 365 se týkají nových možností schůzek, integraci funkcí z řešení StaffHub, dostupnost různých typů zařízení podporujících Teams, rozšířené možnosti správy a mnoho dalšího. Přečtěte si detaily.
 • Využití funkcí umělé inteligence (AI): Byl představen Microsoft Search – technologie měnící způsob, kterým organizace vyhledávající informace napříč jimi využívanými aplikacemi – od Outlooku, přes PowerPoint, Excel, Sway, Microsoft Teams, Office.com, až po Sharepoint. Dalšími funkcemi jsou Rozostření pozadí v Teams meetings, které používá technologie Face recognition, AI funkce v Excelu nebo funkce Ideas v Office.

Office 2019 je všeobecně dostupný pro Windows a Mac

V pondělí 24. září bylo také oznámeno uvedení Office 2019 pro Windows a Mac na trh. Office 2019 představuje nové verze lokálně instalovaných produktů Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access a Publisher.

Office 365 ProPlus, verze Office propojená s cloudem, poskytuje nejlepší možnosti produktivity a bezpečnosti ve spojení s nejnižšími náklady celkového vlastnictví (TCO). Nicméně pro zákazníky, kteří nejsou pro nasazení cloudu připraveni, poskytuje Office 2019 nové možnosti a vylepšení pro koncové uživatele i pro správce IT. Nové možnosti jsou výběrem ze seznamu vlastností, které byly přidány do Office 365 ProPlus v průběhu minulých tří let. Office 2019 je trvalou licencí a do budoucna nebude rozšiřován o nové funkce a vlastnosti. Více o Office 2019.

Reklamy