Průzkum: V Česku je desetkrát více influencerů než na Slovensku, aktivní jsou hlavně ženy

Platforma Lafluence pro efektivní influencer marketing monitoruje v Česku a Slovensku přes 2100 influencerů. Bezmála 90 % z nich působí v Česku a v naprosté většině jsou to ženy. Nejčastěji se zaměřují na módu a krásu.

INFOGRAFIKA_Lafluence.jpg

To je téma, kterým se zabývá až polovina influencerů. Více než třetina (35 %) se věnuje životnímu stylu a 27 % se zaměřuje také na cestování. Čtvrtina pak sdílí obsahy, které se týkají jídla. Hry, díky nimž se proslavila celá řada influencerů, jsou až na konci žebříčku (0,8 %).

„V Česku a Slovensku je influencer marketing teprve v začátcích a zájem o něj velmi rychle roste. V Lafluence jsme se proto rozhodli připravit studii, která pomůže marketérům i influencerům se v této oblasti lépe zorientovat a která by i na toto téma rozproudila diskuzi. Všichni, kdo se influencer marketingem zabývají, se mohou do studie zapojit a čerpat z ní na study.lafluence.com,” říká Peter Varga, CEO Lafluence.

Zhruba polovina influencerů (tj. okolo 1070) má mezi 10 až 20 tisíci fanoušků. Se vzrůstající fanouškovskou základnou pak ale číslo rapidně klesá. Mezi 20 a 30 tisíci sledujících má už pouze bezmála 330 influencerů. Těch nejpopulárnějších, tedy influencerů s více než 100 tisíci fanoušky, v Česku a Slovensku napočítáme něco přes 120.

O Lafluence

Lafluence je platforma, která formou online tržiště influencerům zprostředkovává komerční spolupráci s firmami. Reaguje tak na rostoucí popularitu internetových osobností a jejich vliv na nákupní chování spotřebitele. Projekt vede Peter Varga a spolufinancovali ho Josef Matějka se svým investorským fondem NextTech Ventures, start-up studio TopMonks, Petr Sadílek, Luděk Motyčka a další. Lafluence je první službou svého druhu v České republice.

Vznikla v srpnu 2017. Od té doby se do ní zaregistrovalo přes 800 influencerů, kteří zrealizovali více než 300 marketingových kampaní pro značky jako Nivea, Henkel, Vodafone, Uber, DameJidlo, Emco, Reebok, Lush, letgo, Bubbleology, Pepsi a další.

www.lafluence.com

 

Reklamy