Novým finančním ředitelem skupiny Saxo Bank je Lars Kufall Beck

Lars Kufall Beck byl jmenován na pozici globálního finančního ředitele (CFO) Saxo Bank. Jeho přímým nadřízeným bude Steen Blaafalk, globální finanční a kontrolní ředitel (GFR). Odpovědný ve své nové roli bude Kufall Beck za veškeré záležitosti týkající se financí skupiny Saxo Bank a bude mít dohled nad regionálními finančními odděleními, obchodním plánováním a analýzou. Ve funkci CFO nahradí Rasmuse Lunda, který odchází na místo finančního ředitele kodaňského letiště.

Během své více než patnáctileté kariéry Kufall Beck pracoval na několika manažerských pozicích v oblasti financí. Do Saxo Bank přišel ze skupiny ISS, kde naposled pracoval jako regionální CFO skupiny pro kontinentální Evropu a předtím strávil více než 3 roky jako regionální CFO skupiny pro severský region. Dva roky také vedl oddělení řízení rizik.

Před svým příchodem do ISS pracoval Kufall Beck 3 roky jako senior manažer pojistného oddělení společnosti Deloitte Consulting a předtím byl hlavním pojistným odborníkem dánské společnosti Re Underwriting Agencies. Lars Kufall Beck má bakalářský titul v oboru financí a magisterský titul v oboru pojišťovnictví na Copenhagen Business School. Dále získal certifikát CFA (Chartered Financial Analyst).

Steen Blafalk ke jmenování Kufall Becka uvedl:Lars má hluboké mezinárodní zkušenosti a dobře rozumí legislativě, řízení rizik, financím a finančním instrumentům, což z něj činí ideální osobu, která dokáže společnost posunout dál. Pozice globálního CFO je v Saxo Bank klíčová, bude důležitým partnerem a poradcem výkonného týmu vedení banky.“

 

Kontakt pro média

Tomáš Weiss

Account Manager, Native PR

+420 732 755 484

tomas.weiss@nativepr.cz

 

Vojtěch Rod

Account Executive, NativePR

+420 777 972 176

vojtech.rod@nativepr.cz

 

O Saxo Bank

Skupina Saxo Bank (Saxo), je přední fintech specialista zaměřený na multi-asset obchodování a investice, poskytující „Bankovnictví jako službu“ ve velkém. Už více než 25 let nabízí Saxo Bank jednotlivcům i firmám přístup k profesionálnímu obchodování a investicím prostřednictvím technologií a zkušeností s cílem demokratizovat investiční a obchodní prostředí.

Plně licencovaná a regulovaná banka umožňuje soukromým investorům a institucionálním klientům snadno obchodovat s více aktivy z jediného účtu na různých elektronických zařízeních. Kromě toho poskytuje Saxo Bank svým firemním klientům, např. bankám a makléřům, přístup k multi-asset obchodům, prvotřídním makléřským službám a obchodní technologii, a podporuje tak komplexní hodnotový řetězec prostřednictvím „Bankovnictví jako služba“ (BaaS).

Mnohokrát oceněné obchodovací technologické platformy jsou dostupné ve více než 20 jazycích a jsou využívány více než stovkou finančních institucí na celém světě.

Saxo Bank, která byla založena roku 1992, svou první online obchodní platformu představila v roce 1998, a stala se tak fintech společností dříve, než tento termín vůbec vznikl. Společnost sídlí v Kodani a zaměstnává více než 1 500 lidí ve finančních centrech po celém světě, včetně Londýna, Singapuru, Paříže, Curychu, Šanghaje, Hongkongu, Dubaje a Tokia. Servis pro klienty ve střední a východní Evropě zajišťuje centrála Saxo Bank v Praze.

 

Reklamy