Veeam investuje 3,39 miliard korun do svého hlavního centra pro výzkum a vývoj, v Česku vytvoří 500 nových pracovních míst

Nábor talentů v Praze a po celé Evropě dokládá globální závazek společnosti podporovat inovace a urychluje realizaci vize o inteligentní správě dat

Praha, Česká republika, 19. listopadu 2018 : Veeam® Software, lídr v inteligentní správě dat umožňující mimořádnou dostupnost podniků (Hyper Available Enterprise™), dnes oznámil plán investovat 3,39 miliard korun na podporu další expanze svého hlavního centra pro výzkum a vývoj (R&D), které se nachází v Praze. Investice umožní získat dalších 500 softwarových vývojářů, kteří se stanou součástí aktuálně více než 3 600 zaměstnanců společnosti po celém světě.

Investice společnosti Veeam se zaměří na uznávanou platformu pro inteligentní správu dat, přičemž prioritou je nábor expertů na technicky zaměřené pozice, včetně oblastí řízení vývoje produktů, softwarového inženýrství a kontroly kvality. Iniciativa přinese další impuls do odvětví špičkových technologií, které v Česku rychle roste a v němž dochází během posledních 18 měsíců ke zvyšování investic ze strany zahraničních společností. Pražské středisko je celosvětově nejvýznamnějším centrem pro výzkum a vývoj společnosti Veeam, kam společnost investuje více než 50 % celkových výdajů na výzkum a vývoj.

„Společnost Veeam má za sebou 12 let zkušeností s inovacemi, které mají sílu zásadně inovovat původní zálohovací trh a způsobit převrat v moderní ochraně dat pro privátní cloudová datová centra, jež jsou tradičně postavena na technologiích VMware a Microsoft Hyper-V. Investice ve výši 3,39 miliard korun do náboru špičkových talentů a expanze našeho hlavního vývojového centra demonstruje naše předsevzetí kontinuálně inovovat s cílem podpořit rozšíření naší klíčové platformy pro inteligentní správu dat. Tato platforma je navržena tak, aby zákazníkům s jejich strategickými záměry v oblasti digitálu pomohla přesunout, spravovat a chránit data v prostředích hybridního cloudu,“ říká Ratmir Timashev, spoluzakladatel a výkonný viceprezident společnosti Veeam pro celosvětový prodej a marketing.

Veeam je lídrem v oblasti inteligentní správy dat, průměrně získává 4 400 nových zákazníků za měsíc, rozšiřuje svůj významný podíl na trhu vůči konkurenci a v nedávné době oslavil 41. čtvrtletí dvouciferného růstu v řadě. Podle zprávy analytické společnosti IDC týkající se srovnání softwaru pro replikaci a ochranu dat pro první polovinu roku 2018 má společnost Veeam čtvrtý největší podíl na trhu po společnostech Dell, IBM a Veritas a před společností Commvault a zároveň je zdaleka nejrychleji rostoucím vendorem s 24,7% meziročním růstem, zatímco IBM a Veritas zpomalují a celkový trh roste pouze o 2,8 %. Tento konzistentní růst společnosti vychází z neustálého soustředění se na inovace a ze zprostředkování nových možností pro více než 320 tisíc zákazníků na celém světě i z úzké spolupráce v rámci partnerského ekosystému.

Investice společnosti Veeam, která má hlavní sídlo ve Švýcarsku, zahrnuje rovněž realizaci jejího vůbec prvního projektu v oblasti společenské zodpovědnosti, který odstartuje předáním 30 jízdních kol pro zařízení Klokánek Štěrboholy s cílem podpořit místní ohrožené děti.

Více informací naleznete na stránkách https://www.veeam.com.

O společnosti Veeam Software

Veeam je globální lídr v oblasti inteligentní správy dat pro hyperdostupnou firmu. Platforma Veeam Hyper-Availability je nejkomplexnější řešení, které pomáhá zákazníkům na cestě k automatizaci datové správy a zajištění hyperdostupnosti dat. Máme více než 300 000 zákazníků na celém světě, včetně 80 % ze žebříčku Fortune 500 a 66 % ze žebříčku Global 2000. Naše hodnocení spokojenosti zákazníků je 3,5násobkem průměru v odvětví a je ve své oblasti nejvyšší. Náš globální ekosystém zahrnuje 59 000 partnerů v jednotlivých kanálech; exkluzivními prodejci jsou společnosti Cisco, HPE a NetApp; a téměř 21 000 poskytovatelů cloudu a služeb. Veeam sídlí ve švýcarském městě Baar a má pobočky ve více než 30 zemích světa. Více informací naleznete na stránkách https://www.veeam.com, případně můžete sledovat společnost Veeam na Twitteru @Veeam.

Reklamy