Fotografové mediální skupiny MAFRA třikrát bodovali v soutěži Czech Press Photo s Fotem měsíce

Aktuální ročník prestižní soutěže Czech Press Photo zná od včerejška své vítěze. Letos poprvé organizátoři vybrali i „Foto měsíce“ a v této kategorii hned třikrát uspěli fotografové mediální skupiny MAFRA. V lednu Dan Materna se snímkem aktivistky skupiny Femen vybíhající na prezidenta Miloše Zemana, v únoru Michal Růžička se snímkem Ester Ledecké při tréninku na olympijském závodě a v květnu Yan Renelt s fotografií poslance Jaroslava Foldyny hájícího ruské motorkáře ze skupiny Noční vlci.

Mezinárodní porota posuzovala ve finále z pěti desítek fotografií, vyhlásila vítěze v osmi kategoriích a držitele hlavní ceny, Fotografie roku. Tou se stal snímek orangutaní matky s umírajícím potomkem autora Lukáše Zemana.

Do letošního 24. ročníku Czech Press Photo se přihlásilo 430 fotografů, kteří mezinárodní porotě nabídli k hodnocení celkem 6 456 fotografií. Do kategorie video přispělo 26 autorů s celkovým počtem 41 videí.

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA

Multimediální skupina MAFRA patří k nejsilnějším mediálním společnostem v České republice. Je zastoupena všemi mediatypy – printem, on-linem, TV a rozhlasem. Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii. Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net a realitní web reality.idnes.cz. Do skupiny dále patří  zábavný videoportál iDNES KINO, hudební stanice Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ (společný projekt operátora T-Mobile a mediální skupiny MAFRA), největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě. Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společnostmi ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing a Ledmultimedia. MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. Počátkem roku 2018 se skupina stala novým mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. Na Slovensku je portfolio skupiny zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. Nedílnou součástí mediální skupiny MAFRA jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

Reklamy