Michal Hink zvolen vedoucím partnerem Dentons pro Českou republiku

Praha, 19. listopadu 2018 – Michal Hink byl jmenován vedoucím partnerem Dentons pro Českou republiku na základě jednomyslné volby všemi partnery pražské kanceláře. Jeho tříleté funkční období začne 1. ledna 2019.

Hink je partnerem a spoluvedoucím nemovitostní praxe v pražské kanceláři Dentons. Má 18-ti letou praxi v  oblasti transakcí a developmentu velkých nemovitostních celků v České republice, na Slovensku a v regionu střední a východní Evropy. Pravidelně poskytuje poradenství při akvizicích a prodejích nemovitostních projektů, jejich financování a pronájmech, při výstavbě logistických a tzv. „built-to-suit“ projektů, a to včetně souvisejících regulatorních otázek. Prestižní nezávislé hodnotící publikace, jako jsou Chambers Europe a The Legal 500, ho řadí mezi přední realitní právníky v České republice.

Hink převezme vedení kanceláře od Ladislava Štorka, který po deseti letech ukončí své třetí funkční období vedoucího partnera Dentons pro Českou republiku 31. prosince 2018. Ladislav Štorek bude i nadále působit v čele sporové praxe v pražské kanceláři Dentons, kde se zaměří na další rozvoj a posílení této praxe na českém trhu.

„Za pět let od okamžiku, kdy jsme se stali Dentons, naše kancelář pod Ladislavovým vedením téměř zdvojnásobila tržby a dnes jsme z tohoto pohledu mezi třemi nejlepšími advokátními kancelářemi v České republice,“ řekl Michal Hink. „Nemůžeme ale usnout na vavřínech. Advokátní profese prochází v poslední době dramatickou změnou. Klient očekává, že mu poradíme rychleji, lépe a že naše služba bude cenově flexibilní. Jako vedoucí partner se zaměřím na pokračování v transformaci kanceláře, abychom si zajistili úspěch i v této nové tržní realitě.“

Tomasz Dąbrowski, CEO Dentons Europe, uvedl: „Cíl Dentons v regionu střední a východní Evropy je naprosto jasný – chceme být špičkovou globální advokátní kanceláří na všech klíčových trzích, na nichž působíme. Ladislav během minulých deseti let k dosažení tohoto cíle zásadně přispěl. Velmi si toho vážím. Zároveň se těším na spolupráci s Michalem na dalším posilování naší pozice na českém trhu.“

Advokátní kancelář Dentons působí v České republice prostřednictvím svých právníků od roku 1991. V pražské kanceláři nyní pracuje 65 právníků včetně 15 partnerů.

* * *

O Dentons

Dentons je největší právní firmou světa a globálním synonymem pro kvalitu a přidanou hodnotu právních služeb. Patří mezi lídry žebříčků elitních právnických firem Acritas Global Elite Brand Index a BTI Client Service 30 Award. Prestižní byznysové a právní publikace ji uznávají za jednoho z největších inovátorů v právních službách, mimo jiné díky projektům Nextlaw Labs a Nextlaw Global Referral Network. Polycentrický přístup a prvotřídní kvalita týmu Dentons nám umožňuje měnit status quo v oboru s cílem prosazovat zájmy klientů všude tam, kde působíme http://www.dentons.com.

Reklamy