Renishaw spolupracuje s Univerzitní stomatologickou nemocnicí ve Walesu při výrobě chirurgických implantátů

Globální strojírenská společnost Renishaw společně s Univerzitní stomatologickou nemocnicí (UDH) ve v Cardiffu usiluje o překonání některých výzev souvisejících s tvorbou chirurgických implantátů. Velšská nemocnice využívá technologie 3D tisku z kovového prášku od společnosti Renishaw k vytvoření série stomatologických produktů včetně kobalto-chromových zubních náhrad. Vedle toho zde také díky aditivní výrobě vznikají na míru přizpůsobené implantáty pro ústní, čelistní a obličejovou chirurgii.

S využitím implantátů vytvořených každému pacientovi na míru mohou nemocnice významně redukovat čas operací. Standardní implantáty mohou vyžadovat modifikace anebo je nutné upravovat pacientovu kost, aby se implantát správně ujal. Nová metoda tak nejenom zvyšuje pacientův komfort a minimalizuje rizika spojená s časem v anestezii, ale také šetří čas při operacích, a tím i náklady.

Tím, že s pomocí 3D tisku nemocnice v Cardiffu vytváří širší škálu implantátů, zpřístupňuje tyto výhody svým pacientům a personálu.

„Aditivní výroba umožňuje nemocnicím dosáhnout vysoké přesnosti při výrobě implantátů,“ vysvětluje Ed Littlewood, marketingový ředitel divize lékařských a stomatologických produktů společnosti Renishaw. „Díky spolupráci s Renishaw může UDH dále vyvíjet své implantáty pro ústní, čelistní a obličejovou chirurgii. S každou jejich aplikací pozorujeme další zlepšení a jsme schopni pomáhat širšímu okruhu pacientů a chirurgů napříč různými odděleními.“

„Aditivní výroba v tvorbě implantátů přináší výhody již několika nemocnicím,“ vysvětluje Roger Maggs, Senior Chief Dental Technologist and Head of Dental Technology Services z UDH. „Naše výhoda spočívá v dlouhodobé spolupráci v oblasti stomatologie s firmou Renishaw, která nás posunula vpřed. Nyní jsme v pozici, kdy můžeme přemýšlet nad produkcí jedinečných designů, které ulehčí práci našim chirurgům.“

UDH, která poskytne ročně své služby 100 000 pacientům, funguje jako univerzitní nemocnice pro Stomatologickou univerzitu v Cardiffu. Je to jediná univerzitní nemocnice ve Walesu a má významnou pozici v stomatologickém výzkumu, studiu a péči o pacienty.

Renishaw se rychle stává důležitým dodavatelem v oblasti stomatologických a lékařských řešení využívajících aditivní výrobu. Firma je jediným výrobcem 3D tiskáren pro výrobu z kovového prášku ve Velké Británii. S nemocnicemi v celé Evropě spolupracuje na vývoji inovativní výroby, ze které budou čerpat výhody jak chirurgové, tak pacienti.

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín, až po stomatologii a neurochirurgii. Vedoucí postavení má také v oblasti aditivní výroby (zde se zaměřuje na 3D tisk z kovových prášků a technologii vakuového lití). Renishaw je jediným britským výrobcem zařízení pro 3D tisk z kovu. Skupina Renishaw má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích, s více než 4000 zaměstnanci. Zhruba 2600 zaměstnanců pracuje ve Velké Británii, kde je soustředěna většina výzkumu, vývoje a výroby společnosti.

Reklamy