Umělá inteligence a telekomunikační standard 5G zásadně změní naši budoucnost. Potvrdil to CES 2019, největší technologický veletrh na světě

V pátek 11. ledna skončila největší show na světě zaměřená na inovace a technologie – CES 2019. Během čtyř lednových dní se v americkém Las Vegas prezentovalo na 4 500 vystavovatelů na ploše větší než 880 tisíc m2. Tento veletrh přilákal na 180 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti a médií. Na CES 2019 se prezentovaly jak výjimečné globální značky, tak inovativní nápady a start-upy.

„Na CES se představuje každá významná inovace, každé řešení, které může ovlivnit globální problémy a zlepšit život kolem nás,“ řekl Gary Shapiro, prezident a CEO Spotřební technologické asociace (CTA). „CES je o nadšení, kreativních nápadech a nových příležitostech pro byznys, to z něj dělá tu nejvýznamnější světovou technologickou událost roku.“ 

„Každá firma, která chce uspět, se dnes musí zabývat technologií,“ dodala Karen Chupka, výkonná ředitelka CES. „Na CES 2019 to potvrdily společnosti jako Procter & Gamble, John Deere nebo Raytheon.“

Klíčové přednášky CES 2019 prezentovali špičkoví odborníci z firem jako AMD, AT&T Communications, IBM, LG a Verizon. CTA představila svůj žebříček pro rok 2019, ve kterém hodnotí země podle přístupu k inovacím (International Innovation Scorecard) a oznámila investici ve výši 10 milionů USD do fondů, které se zaměřují na podporu inovativních start-upů žen a minorit. CTA také uvedla nejnovější knihu Garyho Shapira Ninja Future zaměřenou na dovednosti, které jsou potřeba pro přežití firem v rychle se měnících podmínkách.

Na CES se také prezentoval kompletní ekosystém 5G. Konkrétně vliv tohoto standardu na dopravu, virtuální realitu, sport a zdraví. „5G změní úplně všechno – a půjde o mnohem dramatičtější změny než ty, které si spojujeme s nástupem bezdrátových technologií,“ komentoval to Hans Vestberg, CEO telekomunikačního giganta Verizon.

Dalším přelomovým trendem je umělá inteligence, která postupně zasáhne každý aspekt našeho života. Umělá inteligence způsobí, že z dat se stane „nejvzácnější komodita na světě“, prohlásila prezidentka a CEO společnosti IBM Ginni Rometty. Praktické využití umělé inteligence a technologie blockchain v byznyse na letošním CES odprezentovali Ed Bastian, CEO letecké společnosti Delta a Charles Redfield z obchodního řetězce Walmart.

Celou tiskovou zprávu v anglické verzi najdete pod tímto odkazem.

O veletrhu CES: 

CES je největším globálním setkáním všech významných hráčů a lídrů z oblasti technologií a spotřební elektroniky. Už více než 50 let je bránou na globální trh pro nejvýznamnější inovace a přelomové technologie. CES je také největší akcí svého druhu, kde je možné tyto produkty a služby vyzkoušet a zažít na vlastní kůži. Jeho pořadatelem je americká Spotřební technologická asociace (CTA) a jeho výstavní pavilony, prezentace a konference postihují všechny aspekty tohoto průmyslu. Sledujte CES video zpravodajství, CES web nebo sociální sítě. 

Spotřební technologická asociace – Consumer Technology Association:

Spotřební technologická asociace, CTA je oborovou asociací, která reprezentuje americký technologický průmysl s celkovým obratem na 398 miliardUSD, sdružuje 2 200 společností, které zajišťují více než 15 milionů pracovních míst. Mezi členskými společnostmi je na 80 procent středních a menších firem včetně start-upů, 20 procent představují největší světoví hráči. Členové asociace využívají jejích služeb v oblasti propagace technologií, výzkumu, vzdělávání, nastavování standardů, rozvíjení vztahů se státní administrativou a podpora byznysu. CTA zároveň organizuje největší technologický veletrh na světě – CES. Zisk z tohoto veletrhu se dále investuje do podpory zájmů členů asociace.

Reklamy
Označeno tagem