Mototechna zvýšila prodej zánovních automobilů téměř o třetinu, značka slaví sedmdesátku

V nabídce najdete zánovní, luxusní i investiční vozy od 140 tisíc do 3,7 milionu korun

Praha, 18. ledna 2019 – Letos tomu je již 70 let, co spatřila světlo světa značka Mototechna, která se zapsala do historie Československa. Novodobá Mototechna jen v loňském roce v rámci skupiny AURES Holdings, do které patří, prodala rekordních 12 000 zánovních automobilů. To je o téměř třetinu více než v roce 2017. Zároveň v posledním roce uvedla na trh další značky, jako Mototechna Classic pro prodej investičních vozů, Mototechna Drive pro střednědobý pronájem nových automobilů nebo Mototechna EcoDrive se zaměřením na prodej aut s alternativním pohonem.

„Na českém i slovenském trhu je stále více patrná změna chování zákazníků, kdy upřednostňují zánovní automobily namísto nových a rychlost nákupu. Právě u zánovních vozů mohou oproti novým ušetřit až 40 % z ceny a nemusí čekat i půl roku, než se vyrobí,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, která provozuje značky AAA AUTO a Mototechna. Mototechna v České republice a na Slovensku za poslední rok prodala na 12 000 aut, do značné míry díky zavádění inovací. „Naše inovační laboratoř AuresLab přišla s nápadem prodávat investiční vozy, zavedla koncept samostatné sekce pro prodej automobilů s alternativními pohony a spustila střednědobý pronájem aut,“ doplnila Topolová.

Nejprodávanějším automobilem v nabídce Mototechny byla v roce 2018 Škoda Rapid (8,5 %) následovaná Škodou Fabia (8,4 %) a Hyundaiem i30 (5,7%). Škoda tvoří více než 30 % celkové poptávky v Mototechně. Z luxusních automobilů se nejlépe prodávaly Audi A5 (17 %), Mercedes E (10 %) a Mazda 3 (6 %). 72 % zákazníků upřednostnilo automobil s benzínovým pohonem, 81 % volí manuální převodovku a 90 % z nich neřeší náhon za všechna čtyři kola. Nejoblíbenější barvy byly bílá (29 %), stříbrošedá (16 %) a černá (13 %). Nejdražším prodaným automobilem loňského roku byl roční zánovní Mercedes-Benz G 500 v klasickém designu, s 8 095 km za 2 390 000 korun (cena nového 3 149 617 korun).

Nejprodávanější vozy v Mototechně v roce 2018
Česká republika Slovensko
1 Škoda Fabia Kia Ceed
2 Škoda Rapid Škoda Fabia
3 Hyundai i30 Škoda Rapid
4 Škoda Octavia Dacia Duster
5 Dacia Duster Kia Sportage
6 Škoda Yeti Renault Clio
7 Volkswagen Golf Kia Rio
8 Hyundai ix20 Škoda Rapid
9 Kia Sportage Suzuki Vitara
10 Kia Ceed Renault Megane

Mototechna spolupracuje s řadou známých osobností, které jezdí jejími vozy. Mezi ně patří například tenistky Karolína a Kristýna Plíškovy, herci Chantal Poullain, Veronika Žilková a Václav Vydra, módní návrhář Osmany Laffita, modelka a influencerka Andrea Kalousová či dakarský závodník Lukáš Kvapil. „Spolupracuji s Mototechnou již druhým rokem, protože nabízí širokou škálu automobilů, které mě nikdy nezklamaly ani v nejdrsnějších podmínkách, které nabízí závody jako Dakar rallye nebo Africa Eco Race,“ doplnil Lukáš Kvapil, který se s vozy z Mototechny právě vrátil ze závodů Africa Eco Race 2019, kde na motorce vybojoval 25. místo.