Ocenění Kia Dealer Awards 2018 pro nejlepší dealery roku

  • Ocenění udělena v sedmi klíčových kategoriích
  • Pět vyznamenání uděleno tuzemským zastoupením značky KIA; dvě ocenění předána evropskou centrálou Kia Motors Europe
  • Společnost UNIKOM a.s. vyhlášena nejlepším dealerem roku
  • Rok 2019 v podobě vysokých investic do zmodernizování dealerské sítě KIA

Praha, 4. února 2019 – Společnost KIA MOTORS CZECH ocenila v rámci ankety Kia Dealer Awards 2018 nejproduktivnější dealery KIA v České republice. Každoroční vyhlašování ankety je udělováno v sedmi významných kategoriích – Nejlepší dealer, Nejlepší servis, Nejlepší prodejce nových vozů, Fleetové centrum a Kia Finance. Trophy Award a Platinum dealer jsou oceněním na evropské úrovni udělované společnosti Kia Motors Europe se sídlem ve Frankfurtu. Slavnostní předání pro stovku účastníků se konalo v druhé polovině ledna v multifunkčním prostoru Cubex v Praze.

Rok 2018 byl pro automobilku Kia historicky nejúspěšnějším rokem za 25 let její existence na českém trhu. Do českých domácností dodala 10 439 nových vozidel a přes celkový propad trhu s novými automobily zaznamenala oproti předchozímu roku třetí nejvyšší růst (+13 %) mezi první desítkou značek s tržním podílem 4 procenta. Velikou zásluhu na prodejních úspěších měla zejména dealerská síť čítající 59 prodejních a servisních míst Kia, na jejíž profesionalizaci se český importér v roce 2018 zaměřil. Do podoby celoevropského designového konceptu Red Cube, bylo úspěšně přestavěno již páté dealerství, a to společnost AUTOKOM, spol. s r.o. ve Zlíně. V prvním kvartálu roku 2019 otevře Kia další dvě modernizovaná prodejní místa a ani v dalším průběhu tohoto roku nebude investiční ofenziva značky polevovat. Do dvou let se předpokládá obnova či rekonstrukce poloviny dealerské sítě. Do konce roku 2019 by tak přeměnou podle globálního designu Red Cube měla projít necelá desítka dalších dealerství a o něco menší počet prodejních míst se dočká modernizace interiéru.

Novinkou letošních Kia Dealer Awards 2018 byla kategorie Kia Finance, která oceňuje dealera s nejvyšší penetrací financování a schopností nabízet vysoce variabilní produkt financování Kia Select. Potenciál ležící v oblasti operativního leasingu a jiných produktech financování stále roste, k čemuž mimo jiné přispívá i obliba služeb carsharingu u mladé generace zákazníků. V tomto směru se značka Kia snaží rozvíjet vlastní službu sdílených vozidel, která již úspěšně funguje na několika evropských i světových trzích, a to pod názvem WiBLE.

NEJLEPŠÍ DEALER KIA za rok 2018 – UNIKOM, a.s. O absolutním vítězi a nejlepším dealerovi za uplynulý rok rozhodovaly celkové prodeje vozů za rok 2018, podíl dealera na celkových prodejích v regionu či spokojenost zákazníků s přístupem dealera při prodeji i servisu. Velmi důležitým kritériem byla také investice do posílení pozice značky Kia v regionu. Ocenění převzal pan Miloš Půlpán, generální ředitel společnosti UNIKOM, a.s.

NEJLEPŠÍ PRODEJCE nových vozů za rok 2018 – AUTO FUTURE, s.r.o. O vítězi v této kategorii nerozhodoval pouze absolutní počet prodaných vozů Kia, ale také podíl dealera na celkových prodejích v rámci regionu, tzv. market share. Vítězné ocenění si přebral majitel společnosti, pan Jan Kalina.

NEJLEPŠÍ SERVIS za rok 2018 – AUTA s.r.o. Každý servis Kia musí splňovat přísné požadavky na kvalitu, nejlepší však může být vždy pouze jeden. O vítězství rozhodl individuální přístup k řešení zákaznických požadavků, dodržování garančních postupů, ale také řádné plnění servisních akcí a kampaní s aktivní účastí na technických školeních. Ocenění převzal majitel společnosti AUTA, s.r.o. pan Jiří Boukal.

FLEETOVÉ CENTRUM roku 2018 – Emil Frey, s.r.o. O přidělení tohoto ocenění rozhodovala především kombinace celkového počtu nových fleetových zákazníků, největší fleetový obchod roku a také zákaznicky vstřícné individuální řešení obchodních případů. Ocenění převzal Vedoucí prodeje vozů Kia, pan Nikola Chudožilov.

KIA FINANCE 2018 – Auto Hybeš s.r.o. Ocenění získává dealer s nejvýší penetrací financování a zároveň nejvyšší penetrací revolučního, vysoce variabilního finančního produktu Kia Select. Cenu převzal pan Michal Hybeš, majitel společnosti Auto Hybeš s.r.o.

PLATINUM DEALER 2018 – Autocentrum BARTH a.s. Prestižní ocenění Platinum Dealer uděluje evropská centrála KIA MOTORS EUROPE se sídlem v německém Frankfurtu. Jde o ocenění příkladné spolupráce ve všech oblastech a je uvedením dealera do pomyslné evropské síně slávy. Ocenění je poděkováním za výjimečný přínos k budování značky Kia na trhu. Ocenění převzal manažer pro prodej značky KIA společnosti Autocentrum BARTH a.s., pan Jakub Janda.

TROPHY AWARD 2018 – Auto Hlaváček a.s. Cenu Trophy Award uděluje evropská centrála KIA MOTORS EUROPE se sídlem v německém Frankfurtu. Jde o ocenění za nejlepší výsledky v průzkumu spokojenosti zákazníků, který Kia provádí pravidelně a dlouhodobě. Ocenění převzal majitel společnosti, pan Zdeněk Hlaváček.

Poznámka pro redaktory:

*Koncept designové podoby výstavního a prodejního místa, jenž nese název ‚Red Cube‘ představuje ten nejvyšší standard kvality a zavazuje k profesionálnímu přístupu k zákaznické satisfakci.

# # #

KIA MOTORS CZECH je výhradním dovozcem nových automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od roku 1993. Za 25 let své existence prodala Kia na českém trhu téměř 110 000 vozů. Aktuálně prodává na 12 modelových řad z čehož 6 s alternativním pohonem (EV, HEV, PHEV, MHEV). Kia má v ČR 59 autorizovaných prodejních a servisních míst a průběžně jí patří 7. místo na trhu. V roce 2015 uzavřela partnerství se společností Autodrom Most, která provozuje motorsportové aktivity a Centrum bezpečné jízdy. Kurzy pro výuku a výcvik bezpečnosti se zaměřením na krizové situace v běžném silničním provozu navštívilo za dobu spolupráce téměř 8 tisíc účastníků, kteří s více než třemi desítkami modelů Ceed najezdili na 20 tisíc kilometrů. Od roku 2009 Kia úzce spolupracuje s Nadací Naše dítě, jejíž aktivity rozšířila o projekt dárcovské samolepky „Já a Kia pomáháme dětem“, v hodnotě 50 korun za každý nově prodaný vůz. Od zahájení spolupráce obdržela nadace částku převyšující 2 miliony korun a podpořeno bylo více než 80 projektů na pomoc znevýhodněným či zdravotně postiženým dětem. Více informací o společnosti KIA MOTORS CZECH naleznete na stránkách www.kia.cz

Kia Motors Corporation – výrobce celosvětově kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Kia vyrábí ročně více než 3 milionu automobilů v 14 výrobních a montážních závodech v 5 zemích světa. Ty jsou následně prodávány prostřednictvím sítě distributorů a dealerů ve 180 zemích celého světa. Kia celosvětově zaměstnává okolo 49 000 zaměstnanců a vykazuje roční obrat téměř 45 miliard USD. Je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a také oficiálním automobilovým partnerem fotbalové organizace FIFA – řídící orgán FIFA World CupTM a oficiálním partnerem Evropské ligy UEFA platné pro sezóny 2018/2019. Pro více informací o společnosti Kia Motors a jejích výrobcích, navštivte prosím globální mediální centrum www.kianewscenter.com

 

Reklamy