Cena za design: Kia slaví další triumf v soutěži iF Awards

  • Prestižní ocenění za design pro všechny tři karosářské varianty nové generace řady Ceed
  • Kia v soutěži iF Award zaznamenává třetí hattrick po sobě; 18 designových ocenění iF od roku 2010

Praha, 5. února 2019 – Trojka je pro značku Kia opět šťastným číslem. Po uvedení nové (třetí) generace modelu Kia Ceed, nyní v prodeji napříč celou Evropou včetně České republiky ve třech karosářských variantách, se modelová řada Ceed chlubí oceněním iF Award za design.

Tento trojí triumf ve světově proslulém designovém klání též znamená, že Kia si již třetí rok po sobě vybojovala hattrick v cenách iF za design – v návaznosti na podobné úspěchy v letech 2017 a 2018.

Nejnovější úspěch dokládá schopnost korejského výrobce nabízet prvotřídní design, který již více než 10 let utváří Peter Schreyer, prezident pro design a vedoucí návrhář Kia Motors. Vůbec první ocenění iF získala Kia v roce 2010 a od té doby každoročně vytvořila nejméně jeden model, kterému se tohoto ocenění dostalo. Kia se nyní pyšní celkem 18 oceněními iF za design svých vozidel.

Nejnovější trofeje byly uděleny všem třem karosářským variantám modelu Ceed nové generace: pětidveřovému hatchbacku Ceed a kombi Sportswagon a novému pětidveřovému provedení ProCeed s karoserií ‚shooting brake‘.

Design nové generace modelu Ceed charakterizují čisté a přímé linky, které se inspirovaly novým sportovním sedanem Kia Stinger se splývavou zádí s označením „fastback“ – který rovněž v roce 2018 získal ocenění iF za design. Pětidveřový hatchback Ceed je ve srovnání s předchůdcem širší a přikrčenější, zatímco kabina je posunuta o něco více vzad ve prospěch sportovnějšího postoje a tvarů. Markantní zadní C-sloupek při pohledu z boku propůjčuje horní okenní lince elegantní tvar ‚půlměsíce‘.

Kombi Ceed Sportswagon přináší do kompaktní třídy rekordní prostornost: model třetí generace se o něco prodloužil a nabízí větší zavazadelník (625 litrů) než většina konkurentů, dokonce i než celá řada vozů vyšších tříd. Kombi Ceed Sportswagon je se svými promyšlenými proporcemi a novým dynamicky ztvárněným zevnějškem sportovnější než kterýkoli z předchůdců.

Nový ProCeed vyznává zbrusu nový design a je vůbec prvním kompaktním vozem s karoserií ‚shooting brake‘ napříč všemi mainstreamovými výrobci. ProCeed kombinuje podmanivě elegantní design s prostorností a všestranností kombi, přičemž od svých sourozenců se výrazně odlišuje svým osobitým a jedinečným postojem i proporcemi. Díky výšce pouhých 1422 mm jde o nejvíce přikrčený model v celé nižší střední třídě. Určujícím prvkem nového profilu je dynamická linie střechy, která končí ostře zkoseným sklem na zádi. Markantní design zaujme zejména při pohledu zezadu se světelnou linkou propojující obě LED zadní svítilny – poprvé v tomto segmentu – dodávající modelu ProCeed jedinečný světelný podpis.

Karosářské varianty ProCeed a Ceed se nabízejí i ve formě vysoce výkonného provedení ‚GT‘ s motorem 1,6 litru T-GDI o výkonu 150 kW (204 k).

Soutěžní klání iF Design Awards 2019: 6400 podaných přihlášek z 50 zemí

Soutěž iF Design Award je již od svého uvedení v roce 1953 jedním z nejprestižnějších klání v oblasti designu na světě; každoročně ji pořádá Mezinárodní fórum designu iF (iF International Forum Design GmbH) v Hanoveru: celosvětově nejstarší nezávislá instituce na poli designu.

Do ročníku 2019 bylo přihlášeno na 6400 produktů z 50 zemí. Posuzování nominovaných produktů měla na starosti nezávislá mezinárodní porota složená ze 67 odborníků na design.

Soutěžní klání iF Design Award zahrnuje sedm kategorií: výrobek, komunikace a design obalu, design služeb / UX (uživatelská rozhraní), architektura, design interiéru a profesionální koncept. Nové modely Kia byly oceněny v kategorii výrobků (produktový design). Všechny vítězné produkty si lze prohlédnout v průvodci ‚iF World Design Guide‘ a v aplikaci ‚iF Design‘ pro chytré telefony; dále se budou prezentovat na speciální výstavě iF Design hamburském HafenCity.

KIA MOTORS CZECH je výhradním dovozcem nových automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od roku 1993. Za 25 let své existence prodala Kia na českém trhu téměř 110 000 vozů. Aktuálně prodává na 12 modelových řad z čehož 6 s alternativním pohonem (EV, HEV, PHEV, MHEV). Kia má v ČR 59 autorizovaných prodejních a servisních míst a průběžně jí patří 7. místo na trhu. V roce 2015 uzavřela partnerství se společností Autodrom Most, která provozuje motorsportové aktivity a Centrum bezpečné jízdy. Kurzy pro výuku a výcvik bezpečnosti se zaměřením na krizové situace v běžném silničním provozu navštívilo za dobu spolupráce téměř 8 tisíc účastníků, kteří s více než třemi desítkami modelů Ceed najezdili na 20 tisíc kilometrů. Od roku 2009 Kia úzce spolupracuje s Nadací Naše dítě, jejíž aktivity rozšířila o projekt dárcovské samolepky „Já a Kia pomáháme dětem“, v hodnotě 50 korun za každý nově prodaný vůz. Od zahájení spolupráce obdržela nadace částku převyšující 2 miliony korun a podpořeno bylo více než 80 projektů na pomoc znevýhodněným či zdravotně postiženým dětem. Více informací o společnosti KIA MOTORS CZECH naleznete na stránkách http://www.kia.cz.

Kia Motors Corporation – výrobce celosvětově kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Kia vyrábí ročně více než 3 milionu automobilů v 14 výrobních a montážních závodech v 5 zemích světa. Ty jsou následně prodávány prostřednictvím sítě distributorů a dealerů ve 180 zemích celého světa. Kia celosvětově zaměstnává okolo 49 000 zaměstnanců a vykazuje roční obrat téměř 45 miliard USD. Je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a také oficiálním automobilovým partnerem fotbalové organizace FIFA – řídící orgán FIFA World CupTM.a oficiálním partnerem Evropské ligy UEFA platné pro sezóny 2018/2019. Pro více informací o společnosti Kia Motors a jejích výrobcích, navštivte prosím globální mediální centrum www.kianewscenter.com